אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשבר מכה בסוויס אייר: עשויה להודיע על פיטורים נוספים צילום: גטי אימג'ס

המשבר מכה בסוויס אייר: עשויה להודיע על פיטורים נוספים

חברת התעופה השוויצרית שבבעלות לופטהנזה הגרמנית הודיעה באוקטובר שבשל המשבר תיאלץ לפטר בשנתיים הקרובות 1,000 מתוך 9,000 עובדיה. כעת אומר המנכ"ל שייתכן והמספר לא סופי: "אוכל לענות על כך רק ברבעון השני. אנחנו בעיצומו של ניתוח הנתונים"

28.03.2021, 14:29 | חדשות חוץ

חברת התעופה סוויס שבבעלות לופטהנזה עשויה להודיע על פיטורים נוספים ברבעון השני עקב הפגיעה של מגפת הקורונה במגזר התעופה, כך אמר מנכ"ל החברה לעיתון שווייצרי, לפי דיווח ברויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

באוקטובר האחרון הודיעה סוויס על פיטורים של 1,000 עובדים בשנתיים הקרובות, זאת מתוך 9,000 עובדים שהיא מעסיקה. "מתוך 1,000 המפוטרים שעליהם הודענו, כ-500 עזבו את החברה במהלך 2020", כך אמר דיטר וורנצ'קס לעיתון. "כמה אנשים נאלץ לפטר בסופו של דבר, על זה אוכל לענות רק ברבעון השני. אנחנו בעיצומו של ניתוח הנתונים".

מטוס של חברת התעופה סוויס אייר, צילום: גטי אימג מטוס של חברת התעופה סוויס אייר | צילום: גטי אימג'ס מטוס של חברת התעופה סוויס אייר, צילום: גטי אימג

כמו רוב תעשיית התחבורה האווירית, סוויס חוזה תנועה אווירית פחותה בעתיד, לאור המגמה של חברות לנהל ועידות בווידאו במקום לנייד את משתתפיהן ברחבי העולם, מגמה שנראה שתימשך גם לאחר שמגפת הקורונה תדעך. אך לדברי וורנצ'קס, הערובות בסך 1.6 מיליארד דולר שהעמידה ממשלת שוויץ מספיקות להפעלת החברה לעת עתה. בנוסף, המטוסים שפועלים כיום מניבים רווח לחברה, ומגזר השינוע האווירי ראה גם הוא עלייה משמעותית, לדבריו.

וורנצ'קס צופה שעסקיה של החברה בקיץ יגיעו ל-65% מרמתם לפני המגפה. החברה מתכננת להפעיל בדיקות דיגיטליות ודרכוני חיסון - כולל מה שמכונים "דרכון IATA" והדרכון הירוק של האיחוד האירופי - בטיסותיה מציריך ללונדון, החל מאפריל, אך מקווה שתוכל להבטיח שגם לא מחוסנים יוכלו לטוס, כיוון שיש רבים שרוצים לקבל את החיסון אך טרם יכולים לעשות זאת. "לכן יש לאפשר לאנשים שלא חוסנו את האפשרות לטוס, וזו הסיבה שהבדיקות חשובות", אמר המנכ"ל.

תגיות