אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סגן יו"ר לפידות קפיטל נטל מהחברה הלוואה של 9 מיליון שקל צילום: CB INSIGHTS

סגן יו"ר לפידות קפיטל נטל מהחברה הלוואה של 9 מיליון שקל

ההלוואה היא לתקופה של חצי שנה ומיועדת לרכישת מניות ואג"ח להמרה של החברה; הריבית השנתית עומדת על 4.1%; שפיר ימשכן לצורך ההלוואה ניירות ערך של החברה שכבר נמצאים ברשותו

24.04.2021, 13:32 | חזי שטרנליכט

סגן יו"ר דירקטוריון לפידות קפיטל, אריק שפיר, נטל מהחברה הלוואה בסך של 9.1 מיליון שקל לתקופה של חצי שנה כדי לרכוש ניירות ערך שלה - מניות ואג"ח להמרה. לצורך גיבוי ההלוואה בבטוחות העמיד שפיר את המניות והאג"ח שברשותו כבטוחה. כמו כן, לא מדובר בהלוואת נון-ריקורס, כלומר שפיר מחויב לפרוע בכל מקרה את ההלוואה שנטל, גם אם ערכם של ניירות הערך שירכוש באמצעות ההלוואה יירד.

קראו עוד בכלכליסט

ההלוואה מיועדת לפירעון בתוך 180 ימים, אך לשפיר שמורה הזכות להקדים ולפרוע אותה לפני כן. הריבית השנתית שתישא ההלוואה עומדת על 4.1% בתוספת מע"מ. שפיר ממשכן לטובתה 40 אלף מניות של לפידות קפיטל, 5.6 מיליון אג"ח מסדרה 1 ועוד 107.8 אלף מניות של סאני תקשורת. השווי המצרפי של הבטוחות נאמד ב-11.4 מיליון שקל.

כספי ההלוואה מיועדים כאמור לרכישת מניות ואג"ח להמרה של לפידות קפיטל. מניית לפידות קפיטל זינקה ב-86% ב-12 החודשים האחרונים, אך איבדה 1.2% מתחילת 2021. עיקר הירידה במחיר המניה מתחילת 2021 היתה במהלך חודש מרץ. במהלך אפריל נרשמה התאוששות, ועד כה עלתה המניה 13% בחודש הנוכחי.

לפי הדיווח של לפידות קפיטל, הדירקטוריון בחן אף את ההלוואה לפי מבחן הרווח של החברה, משום שהיא עשויה להיחשב כעונה על הגדרת חלוקה של רווחים שכן היא עבור רכישת מניות. העודפים של החברה עומדים על 520.6 מיליון שקל, כך שאין מניעה שההלוואה לא תפחית מהעודפים. בנוסף לפידות קפיטל צפויה לרשום הכנסות מימון בגין ההלוואה.

אריק שפיר, צילום: עמית שעל אריק שפיר | צילום: עמית שעל אריק שפיר, צילום: עמית שעל

ב-29 במרץ האחרון אישרה ועדת התגמול בדירקטוריון לפידות קפיטל את ההתקשרות עם שפיר, סגן יו"ר הדירקטוריון, שהחלה בפועל בתחילת אוקטובר 2020. שפיר זכאי לשכר חודשי של 100 אלף שקל, בונוס שנתי של עד 12 פעמים השכר החודשי, ובנוסף אליו לפי תנאים מסוימים ייתכנו עוד שלוש משכורות. בנוסף שפיר קיבל מענק חתימה של 900 אלף שקל.

שווי השוק של לפידות קפיטל נאמד ב-1.85 מיליארד שקל, ובעל השליטה בחברה הוא היו"ר שלה יעקב לוקסנבורג (לוקסי). הוא מחזיק ב-83.02% מהון המניות של החברה שחולשת כיום על מספר פעילויות ציבוריות בהן חברות הייזום בתחום הנדל"ן דניה סיבוס ואפריקה מגורים, סאני תקשורת העוסקת בייבוא מכשירי סמסונג לישראל ושותפות לפידות חלץ שמאתרת מקורות אנרגיה.

בפברואר האחרון הושלמה הנפקת דניה סיבוס לפי שווי של 1.6 מיליארד שקל. היה זה שנה לאחר שלוקסנבורג באמצעות לפידות ובחסות הסדר של ביהמ"ש השתלטו על חברת אפריקה ישראל, בשותפות (20%) עם אלטשולר שחם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות