אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן "משיק" את הפורד החשמלי החדש רויטרס

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן "משיק" את הפורד החשמלי החדש

ענקית הרכב האמריקאית נחשבת לתומכת נלהבת של מדיניות ביידן. הנשיא, שהגיע להשקת מפעל החברה בדטרויט, נסע בדגם פורד 150 F לייטנינג, המיועד להיות ראש החץ במעבר של פורד לחשמל באחד מפלחי השוק הקשים

19.05.2021, 10:50 | תומר הדר

פורד נחשבת לתומכת נלהבת של מדיניות הנשיא ביידן לאחר שנות כהונת טראמפ, ולכן אפשרה לנשיא לנסוע באחד הדגמים החשובים ביותר של פורד אשר מיועד להצגה הלילה: הטנדר החשמלי החדש של פורד - ה-150 F לייטנינג. 


קראו עוד בכלכליסט:


עבור פורד, אשר נחשבת בראש ובראשונה ליצרנית של טנדרים ועיקר עוגת מכירותיה בארה"ב מבוססת על טנדרים, הלייטנינג הוא דגם חשוב במיוחד אשר מיועד להיות ראש חץ במעבר לחשמל באחד מפלחי השוק הקשים ביותר - שעיקרם "אמריקאים אמיתיים", כלומר אלה שחיים מחוץ לערים הגדולות ולא בהכרח ימהרו לעבור לחשמל. 


ג ג'ו ביידן בהשקת פורד חשמלי 150 F לייטנינג | פורד ג


פורד עצמה טרם חשפה רשמית את הלייטנינג, אך ניצלה את ביקורו של ביידן במפעלי החברה כדי לצלם את הנשיא כשברקע "במקרה" חונה הטנדר החשמלי החדש. מפעל פורד החדש שלשם חנוכתו הגיע ביידן, הוקם בהשקעה של כ-700 מיליון דולר וייצר בשלב ראשון את הלייטנינג. בהמשך צפויים להצטרף אליו דגמים נוספים.

הפגנות אנטי ישראליות מחוץ למפעל

ביידן הגיע הלילה לדטרויט כדי להיפגש עם בכירי פורד, אך עם נחיתתו של איירפורס 1 בדטרויט נפגש ביידן עם חברת הקונגרס רשידה טאליב, אשר מייצגת את אזור דטרויט. טאליב, שכניסתה לישראל סורבה בעבר, בילתה פרק זמן קצר עם ביידן שמיהר להגיע לאחר מכן אל מפעלי פורד החדשים במישיגן. במהלך ביקורו של ביידן בפורד התקיימו מחוץ למפעל הפגנות אנטי ישראליות. 


ג ג'ו ביידן נוהג ברכב חשמלי של פורד | רויטרס ג


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות