אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המיזוג מתהדק: יאיר לוינשטיין מונה למנכ"ל פסגות

המיזוג מתהדק: יאיר לוינשטיין מונה למנכ"ל פסגות

מנכ"ל אלטשולר שחם גמל ופנסיה, שרכש את נכסי הגמל והפנסיה של פסגות, יחליף בתפקיד את שלמה פשה; עזיבת בכירים בפסגות בעקבות המיזוג עשויה להאריך את השלמת התהליך מעבר ל-2021

02.06.2021, 12:13 | אלמוג עזר

צעד נוסף בדרך למיזוג קופות הגמל של פסגות אל תוך אלטשולר שחם. יאיר לוינשטיין, מנכ"ל ושותף באלטשולר שחם גמל ופנסיה – החברה-הבת הציבורית של בית ההשקעות אלטשולר שחם שרכשה את נכסי הגמל והפנסיה של פסגות – מונה למנכ"ל פסגות. 


קראו עוד בכלכליסט:


לוינשטיין מחליף את שלמה פשה שמכהן כחצי שנה בתפקיד לאחר עזיבתו של ראובן קפלן את התפקיד. 


מימין: מנכ"ל ובעלים משותף באלטשולר שחם גילעד אלטשולר, ומנכ"ל ובעלים גמל ופנסיה יאיר לוינשטיין, צילום: תומי הרפז מימין: מנכ"ל ובעלים משותף באלטשולר שחם גילעד אלטשולר, ומנכ"ל ובעלים גמל ופנסיה יאיר לוינשטיין | צילום: תומי הרפז מימין: מנכ"ל ובעלים משותף באלטשולר שחם גילעד אלטשולר, ומנכ"ל ובעלים גמל ופנסיה יאיר לוינשטיין, צילום: תומי הרפז


לוינשטיין יעבוד בצמוד לצוות המיוחד שהוקם למיזוג הקופות. המיזוג עשוי להסתיים לקראת סוף השנה הנוכחית, אך בעקבות עזיבת בכירים בפסגות, מעריכים בבית ההשקעות כי התהליך עלול להתארך. 

בין העוזבים, מנכ"ל חברת הגמל של פסגות אביחי דרפנר שפנה לשמש כסמנכ"ל תפעול בהפניקס ותפקידו לא יאויש מחדש.

בשנה האחרונה, על רקע החלטת מכירת פסגות וחוסר הוודאות לגבי גורל הניהול בחברה, פדו קופות הגמל של החברה 7 מיליארד שקל ונכסיהן מסתכמים ב-52 מיליארד שקל, נכון לסוף אפריל. 

בתוך כך, באלטשולר שחם החליטו בשבוע שעבר לסיים את ההתקשרות עם הסוכנים של פסגות ודורשים מהם להפסיק למכור קופות גמל ללקוחות. 

ביום חמישי האחרון פנה פסגות לסוכניו ומסר להם כי לאור השלמת רכישתו על ידי אלטשולר שחם גמל ופנסיה, מ־1 ביולי יופסקו תשלומי העמלות לסוכנים. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות