אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסלמה ביחסים: סין מאשימה ענקיות אופנה מערביות בסיכון בריאותם של ילדים חנות נייקי בביג'ינג, סין | בלומברג

הסלמה ביחסים: סין מאשימה ענקיות אופנה מערביות בסיכון בריאותם של ילדים

השנה הטילו כמה מדינות במערב סנקציות על סין בשל יחסה למיעוט האויגורי במדינה. ב-BBC דווח כי סין הוסיפה אזהרות באתר המכס שלה על 81 פריטים מיובאים של חברות כמו נייקי, זארה ו-H&M, לפיהן "צבעים וחומרים מזיקים בבגד עלולים להיספג בגוף"

03.06.2021, 15:25 | חדשות החוץ

סין מאשימה מספר מותגי אופנה מערביים במכירת מוצרים שעלולים לפגוע בילדים, כך לפי אזהרה שפורסמה באתר המכס של סין, הנוגעת ל-81 פריטים שמיובאים למדינה על ידי ענקיות כמו נייקי, גאפ, זארה ו-H&M. כך לפי דיווח ב-BBC. 

קראו עוד בכלכליסט:

באזהרה נכללים פריטים כמו בגדי ילדים, נעליים, צעצועים, מברשות שיניים ובקבוקים לתינוקות, שהפגמים בהם זוהו, לפי הטענה, במהלך בדיקות שנערכו בין יוני 2020 ומאי 2021. כך למשל, נמסר כי ב-9 אריזות של שמלות כותנה של נייקי זוהו "צבעים וחומרים מזיקים שיכולים להיספג בגוף דרך  העור, הפה וכן הלאה ומסכנים את הבריאות". חברות נוספות שנמצאות תחת המתקפה של סין כוללות גם את ברבי, אדידס וקונברס. 

מוקדם יותר השנה הטילו כמה מדינות במערב סנקציות על סין בשל היחס שלה למיעוט האויגורי במחוז שינג'יאנג, והשימוש לכאורה בעובדי כפייה להפקת כותנה. נראה שמדובר בהסלמה ביחסים בין סין ורשתות האופנה המערביות, על רקע הגינויים שלהן לטענות על הפרות זכויות אדם.

חנות נייקי בבייג חנות נייקי בבייג'ינג, סין | בלומברג חנות נייקי בבייג

החברות הביעו חשש ממחנות עבודה לאויגרים. בעקבות זאת נחסמה הגישה לחנויות המקוונות בסין של חלק מהחברות, והחנויות הפיזיות שלהן נעלמו מהמפות הדיגיטליות. כך למשל אי אפשר להזמין נסיעה במונית לחנויות של H&M במדינה באמצעות אפליקציית שיתופי נסיעות. 

מהחברות לא התקבלה תגובה לדיווח.תגיות