אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווקמי הישראלית מגיעה לנאסד"ק לפי שווי של 2.5 מיליארד דולר צילום: israeltrade.org

ווקמי הישראלית מגיעה לנאסד"ק לפי שווי של 2.5 מיליארד דולר

חברת התוכנה WalkMe גייסה 286 מיליון דולר ותחל הערב להיסחר בבורסת מניות הטכנולוגיה בניו יורק; המוצר של ווקמי מאפשר לארגונים וללקוחותיהם לאמץ טכנולוגיות דיגיטליות ללא צורך בכתיבת קוד

16.06.2021, 12:30 | סופי שולמן

חברת התוכנה ווקמי (WalkMe) הצטרפה הלילה (ג') לרכבת האווירית של חברות ישראליות לוול סטריט. 

קראו עוד בכלכליסט:

החברה גייסה 286 מיליון דולר במחיר של 31 דולר למניה, שהיה באמצע הטווח שנקבע על ידי החתמים. מחיר זה משקף  שווי של 2.56 מיליארד דולר לחברה שתתחיל להיסחר הערב בנאסד"ק תחת הסימול WKME. את ההנפקה הובילו בנקי ההשקעות מורגן סטנלי, גולדמן סאקס וסיטי. 

ווקמי הוקמה ב-2011 על ידי רפאל סווירי (49), המכהן כנשיא החברה ודן עדיקא (35) המשמש כמנכ"ל. החברה פיתחה פלטפורמה לאימוץ טכנולוגיות דיגיטליות ללא צורך בכתיבת קוד נוסף. 

רפאל סווירי, מייסד ונשיא WalkMe רפאל סווירי, מייסד ונשיא WalkMe רפאל סווירי, מייסד ונשיא WalkMe

הרעיון מאחורי הפתרון שלה נועד לסייע לארגונים למדוד, לקדם ולפעול על מנת למקסם את ההשפעה של תהליכי טרנספורמציה דיגיטלית, ובכך לשפר את היעילות של התוכנות בהן הארגון משתמש. המוצרים של ווקמי משמשים הן את העובדים של החברות והן את הלקוחות שלהן. כיום יש לחברה יותר מ-2000 לקוחות, בהם גם 155 חברות מתוך רשימת פורצ'ן 500 של החברות הגדולות בארה"ב. 

בדומה לכל המנפיקות האחרונות בניו יורק גם ווקמי פועלת במודל של SAAS ועל כן צומחת מהר, אך מפסידה לא מעט. את 2020 סיימה החברה עם הכנסות של 148.3 מיליון דולר, קפיצה של 41% מול 2019. ההפסד התפעולי הסתכם ב-43.1 מיליון דולר וההפסד בשורה התחתונה עמד על 45 מיליון דולר. 

את הרבעון הראשון של 2021 היא סיימה עם קצב הכנסות שנתי (ARR) של 178 מיליון דולר. ברבעון עצמו היא רשמה הכנסות של 42.6 מיליון דולר, צמיחה של 25% והפסד של 13 מיליון דולר לעומת 12 מיליון דולר בתקופה המקבילה. 

ווקמי הייתה אחת החברות הישראליות הראשונות שקיבלו השקעה גדולה מקרן אינסייט, שהפכה לבעלת המניות הגדולה בה וג'ף הורינג, אחד ממייסדי הקרן, מכהן בדירקטוריון החברה. 

לאחר ההנפקה מחזיקה אינסייט ב-28% מווקמי וקרן ג'מיני מחזיקה ב-9% מהמניות. בין בעלי המניות הנוספים בחברה: קרן וויטרוביאן שהובילה את הגיוס הפרטי האחרון של ווקמי וכן קרנות מנגרוב וגרינספרינג. 

עד היום הושקעו בחברה 300 מיליון דולר, כאשר בגיוס האחרון הוערך שוויה ב-1.8 מיליארד דולר. שני המייסדים מגיעים להנפקה עם נתחים קטנים למדי - סווירי מחזיק ב-2.4% לאחר ההנפקה ולעדיקא אחזקה מעט יותר גדולה של 2.6%, שתיהן בשווי של כ-60 מיליון דולר בלבד. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות