אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשת המלונות בראון וישראייר מוציאות לאור את שיתוף הפעולה המתוכנן ביוון מנכ"ל ישראייר, אורי סירקיס | צילום: יובל חן

רשת המלונות בראון וישראייר מוציאות לאור את שיתוף הפעולה המתוכנן ביוון

שתי החברות יקימו שותפות שתשקיע בבתי מלון חדשים של הרשת ביוון. בשלב הראשון תשקיע השותפות 50 מיליון דולר בשיפוץ ורכישה של 5 בתי מלון. כפי שנחשף בכלכליסט, רשת בראון תקבל אופציה לרכישה של לפחות 5% מישראייר

05.07.2021, 07:20 | גולן חזני

קצת יותר משלושה חודשים לאחר שדבר המגעים ביניהן נחשפו ב"כלכליסט", הודיעו אתמול חברת התעופה ישראייר ורשת מלונות בראון על שיתוף פעולה עסקי נרחב שיקנה לרשת המלונות אפשרות קבל כ־5% מישראייר בעתיד, והיא תצרף את ישראייר להשקעות בבתי המלון שהיא מקימה ביוון. בראון מצויה בשלבי הקמה שונים של 30 בתי מלון ביוון, 3 מהם כבר נחנכו כבר, ו־6 נוספים ייחנכו בהמשך השנה. בראון מכננת לתפעל 20 בתי מלון ביוון עד סוף 2022. 


קראו עוד בכלכליסט:


רשת בראון מוחזקת בידי ליאון אביגד, ניצן פרי וניר ויצמן ואילו ישראייר מוחזקת בידי ביג'יאיי הבורסאית שבשליטת רמי לוי ושום חיים ובידי מחזיקי האג"ח לשעבר של אי.די.בי פיתוח. ביג'יאיי רכשה את השליטה בישראייר לפי שווי של 162 מיליון שקל לפני כחצי שנה. לפי המתווה, שתי החברות יקימו חברה משותפת שבה תחזיק בראון 75% וישראייר, שתחזיק ב־25% הנותרים, תיכנס לשותפות רק בבתי מלון חדשים של הרשת. בשלב ראשון יירכשו 5 בתי מלון ביוון, שברכישתם ושיפוצם תשקיע החברה המשותפת 50 מיליון דולר. ייתכן שבי.ג'י.איי תידרש להזרים הון לקופת ישראייר לצורך העסקה, וייתכן שיהיו אלה כספי ההנפקה המתוכננת של ישראייר לקראת סוף השנה שישמשו להשקעה. חלקה של ישראייר בשיתוף הפעולה יהיה בהטסה של תיירים מישראל ליוון לנופש באחד מבתי המלון המדוברים. 


מנכ"ל ישראייר אורי סירקיס, צילום: יובל חן מנכ"ל ישראייר אורי סירקיס | צילום: יובל חן מנכ"ל ישראייר אורי סירקיס, צילום: יובל חן


לפני תקופת הקורונה ביקרו ביוון 33 מיליון תיירים בשנה, ובשתי החברות מעריכים שהצפת הערך בחברה המשותפת תחל כבר ב־2022. לפי ההסכם לבראון תינתן אופציה לרכישת 5% או יותר מישראייר בעתיד, כשלא צויין אם הרכישה תיעשה בהשקעה במזומן או במילוי חלקה של ישראייר בהשקעה במלונות. 

תגיות