אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סימון ביילס החליטה לוותר על גמר הקרב-רב בהתעמלות צילום: רויטרס

טוקיו 2020

סימון ביילס החליטה לוותר על גמר הקרב-רב בהתעמלות

אחרי שפרשה מהגמר הקבוצתי, המתעמלת האמריקאית הודיעה כי לא תיקח חלק באירוע המרכזי של המשחקים האולימפיים. איגוד ההתעמלות: "תומכים בהחלטתה ומריעים לה על האומץ". פלפס: "נשבר לי הלב כשראיתי מה קרה לסימון". אלי רייזמן: "האם מישהו שם יכול לעזור לה? לא יודעת"

28.07.2021, 09:32 | ynet

סימון ביילס החליטה שלא לקחת חלק בגמר הקרב-רב מחר (חמישי), כך הודיע לאיגוד ההתעמלות האמריקאי. המתעמלת האגדית, שהחליטה לפרוש בפתיחת הגמר הקבוצתי, סיפרה על הקשיים המנטליים מהם היא סובלת ובאיגוד ההתעמלות הודיעו על החלטתה.


קראו עוד בכלכליסט:


 לאחר מכן עלו דיווחים כי ביילס פרשה מסיבה מנטלית, מה שהיא מאוחר יותר אישרה ופרשה על השולחן את כל מה שעבר עליה באותם רגעים בהם כל העולם צפה. 

"סימון, עשית אותנו כל כך גאים. גאים במי שאת כאדם, חברת נבחרת וספורטאית", אמרה ראשת המשלחת האמריקאית שרה הירשלנד. "אנחנו מריעים להחלטה שלך לשים בראש את הבריאות הנפשית שלך מעל הכל, ומציעים לך את תמיכתנו המלאה והמשאבים שלנו כשאת מנווטת בהמשך המסע שלך".

"כשאני נמצאת במצבי לחץ קיצוניים, אני סוג של מאבדת את זה", אמרה ביילס בפתיחות יוצאת דופן לכתבים במסיבת העיתונאים לאחר הגמר הקבוצתי. "אני פשוט צריכה להתמקד בבריאות הנפשית שלי ולא לסכן את הבריאות שלי. זה פשוט מבאס כשאני צריכה להילחם עם הראש שלי".

"המשחקים האולימפיים יכולים להכריע כל אחד", אמר האגדה האולימפית מייקל פלפס. "יש הרבה רגשות שמתערבבים בפנים. זה שבר לי את הלב. אבל בנוסף, אם מסתכלים על זה, בשנה וחצי האחרונות מסתכלים הרבה יותר על בריאות נפשית של ספורטאים".סימון ביילס לאחר שפרשה מהתחרות אתמול, צילום: רויטרס סימון ביילס לאחר שפרשה מהתחרות אתמול | צילום: רויטרס סימון ביילס לאחר שפרשה מהתחרות אתמול, צילום: רויטרס


אלי רייזמן, מי שזכתה שלוש פעמים בזהב האולימפי, כולל יחד עם ביילס בריו, התייחסה לפרישה הדרמטית של חברתה ואמרה ל-ESPN: "יש עליה כל כך הרבה לחץ. זה הכי הרבה לחץ שראיתי אי פעם שמוטל על מתעמלת ואולי הכי הרבה לחץ על ספורטאי אולימפי, ואני לא יכולה לדמיין כמה זה קשה לה".

 "אני כל כך גאה בסימון", הוסיפה רייזמן. "ולא יכולה לדמיין כמה אומץ דרוש פשוט לומר 'אני לא הולכת לעשות את זה היום'".

ל-CNN אמרה מתעמלת העבר דברים חריפים הרבה יותר וגם יצאה במתקפה: "איגוד ההתעמלות האמריקאי היה אסון מוחלט במשך שנים (בין היתר זכר לפרשת לארי נאסר) ולצערי לא מספיק השתנה כדי שנאמין בעתיד בטוח יותר, אבל אני חושבת שזה פשוט מראה את חוסר המנהיגות של האיגוד ושל הוועד האולימפי האמריקאי".ביילס ובנות נבחרת ההתעמלות של ארה"ב מקבלות את מדליית הכסף, גטי ביילס ובנות נבחרת ההתעמלות של ארה"ב מקבלות את מדליית הכסף | גטי ביילס ובנות נבחרת ההתעמלות של ארה"ב מקבלות את מדליית הכסף, גטי


"הספורטאית הטובה ביותר שלהם מתקשה... האם יש מישהו שם שיכול לעזור לה?", תהתה רייזמן. "אני לא יודעת. אני לא נמצאת שם, אז אני לא יודעת. אבל אני חושבת שזו שאלה חשובה שאנחנו צריכים לשאול. האם לסימון יש את התמיכה שהיא צריכה? האם לספורטאים אחרים יש את התמיכה שהם צריכים?"

ביילס כאמור נטשה את הגמר הקבוצתי כבר לאחר תרגיל אחד בסוס הקפיצות, אותו הוא סיימה בנחיתה רעה. היא ירדה לחדר ההלבשה, שבה רק אחרי מספר דקות, לבשה את האימונית שלה והפכה למעודדת של חברותיה לאורך המשך התחרות.

מי שהחליפה אותה הייתה ג'ורדן צ'יילס, שגם הייתה זו שהתרסקה על המשטח בתרגיל הקרקע, האחרון בסבב, שנחשב לטוב והחזק ביותר של ביילס – מה שבסופו של דבר הבטיח לנבחרת הרוסית את מדליית הזהב המפתיעה על חשבון האמריקאיות.

"אנחנו צריכים להתרכז בעצמנו, כי בסופו של יום אנחנו אנושיים", הוסיפה מתעמלת העל במסע"ת לאחר התחרות. "אנחנו צריכים לכבד את הנפש ואת הגוף שלנו, ולא פשוט לצאת ולעשות את מה שהעולם מצפה שנעשה".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות