אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כישלון להנפקת איירובוטיקס; החברה מתכננת פיטורים רחפן אוטונומי של איירובוטיקס | צילום: יוני בן חיים

בלעדי

כישלון להנפקת איירובוטיקס; החברה מתכננת פיטורים

לכלכליסט נודע כי החברה לא הצליחה לגייס את הסכום שתכננה, 12 מיליון דולר, לפי שווי של 50 מיליון דולר - הביקושים היו של מיליוני דולרים בודדים, פחות מהמינימום לגיוס

17.08.2021, 20:36 | גולן חזני


כישלון להנפקת איירובוטיקס. לכלכליסט נודע כי החברה לא הצליחה לגייס את הסכום שתכננה, 12 מיליון דולר, לפי שווי של 50 מיליון דולר. לכלכליסט נודע כי הביקושים בהנפקה היו של מיליוני דולרים בודדים, פחות אפילו מהיקף של 6 מיליון דולר שהיו המינימום לגיוס. עוד נודע כי בעקבות הכישלון, החברה מתכננת מהלך התייעלות נרחב שיכלול פיטורים. דובר בדרמה שמשקפת את אכזבת השוק מהנפקות חברות הטכנולוגיה שהסבו הפסדים למשקיעים בחודשים האחרונים. 


קראו עוד בכלכליסט:

השווי בו ביקשה החברה להנפיק הוא כ-20% בלבד מהשווי בו הוערכה בגיוס פרטי לפני פחות משלוש שנים (240 מיליון דולר). את ההנפקה הובילו חברות החיתום של לאומי פרטנרס ודיסקונט קפיטל. תמורת ההנפקה אמורה היתה לשמש למימון פעילותה השוטפת של החברה, בהתאם ליעדים ולאסטרטגיה העסקית שלה הכוללים כיום את הרחבת היקף הפעילות וכן השקעות במחקר ופיתוח.

איירובוטיקס עוסקת באיסוף, ניתוח והנגשת מידע באופן אוטומטי, באמצעות רחפן אוטומטי ("רחפן בקופסה"); המערכות שפותחו בחברה כוללות איסוף המידע ועיבוד הנתונים לתובנות בעלות ערך ללקוחות.

החברה שרפה עד היום 122 מיליון דולר. היא הוקמה ב-2014 ע"י רן קראוסומאיר קליינר (מנכ"ל) ומאז ביצעה ארבעה סבבי גיוס גדולים - האחרון ביניהם באוקטובר 2018 בו גויסו 40 מיליון דולר לפי שווי 240 מיליון. בין בעלי המניות הגדולים טמסק של ממשלת סינגפור וקרן אאורקראוד, פלטפורמת ההמונים שבעצמה מבקשת להתמזג לספאק.

איירובוטיקס מעסיקה 81 עובדים במשרדיה בפתח תקוה ובחו"ל. ב-2020 הציגה החברה הכנסות זעומות של 1.6 מיליון דולר, והפסד של 14.3 מיליון דולר שהצטרף להפסד של 33.3 מיליון דולר ב-2019.

מאיירובוטיקס נמסר: "החברה כלל לא שיחררה הודעת פיטורים לעובדים ובשלב זה שוקלת את צעדיה. לאיירובוטיקס יש מספיק כסף בקופה, כולל 4.5 מיליון דולר שגויסו ב-pre ipo".


מאיר קליינר – ממייסדי איירובוטיקס והמנכ"ל מאיר קליינר – ממייסדי איירובוטיקס והמנכ"ל מאיר קליינר – ממייסדי איירובוטיקס והמנכ"ל


תגיות