אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברקליס: השקעה במזרחי טפחות ודיסקונט עדיפה על פועלים ולאומי בנק מזרחי טפחות ובנק דיסקונט | צילום: אוהד צויגנברג, עמית שאבי

ברקליס: השקעה במזרחי טפחות ודיסקונט עדיפה על פועלים ולאומי

בבנק ההשקעות מעלים המלצה לבנקים הבינוניים ומורידים המלצה לבנקים הגדולים, מתוך הערכה שלמזרחי טפחות ודיסקונט יעדי צמיחה שאפתניים ושליטה בהוצאות טובים יותר מאשר לפועלים ולאומי

27.06.2021, 12:03 | עירית אבישר

בנק ההשקעות ברקליס מעדיף את ההשקעה במניות מזרחי טפחות ודיסקונט, על פני השקעה בשני הבנקים הגדולים פועלים ולאומי. 

קראו עוד בכלכליסט:

הבנק הבריטי פרסם סקירה על מגזר הבנקאות בישראל, והעלה את המלצתו למזרחי טפחות ולדיסקונט למשקל יתר. לעומת זאת, למניית בנק הפועלים הוא הוריד את ההמלצה למשקל שוק, וללאומי למשקל חסר, תחת הנימוק שפוטנציאל האפסייד במנייתם מוגבל יותר.

בנק לאומי ובנק דיסקונט, צילום: שאול גולן, עמית שאבי בנק לאומי ובנק דיסקונט | צילום: שאול גולן, עמית שאבי בנק לאומי ובנק דיסקונט, צילום: שאול גולן, עמית שאבי

"מזרחי טפחות ודיסקונט ממוצבים טוב יותר כדי להשיג תשואה על ההון גבוהה יותר בזכות יעדי צמיחה שאפתניים ושליטה בהוצאות", הסבירו בברקליס את החלטתם להעדיף את הבנקים הבינוניים בגודלם על פני הגדולים.

בבנק ההשקעות ציינו כי מזרחי טפחות מונע לצמיחה גבוה בתחום הקמעונאות והאשראי העסקי, ואילו דיסקונט מכוון לצמיחה בתחום המשכנתאות. "מיקוד זה, יחד עם משמעת בתחום ההוצאות, יתמכו בצמיחה בת קיימא ברווח".

בברקליס התייחסו גם לתוכנית האסטרטגית שהציג לאחרונה מזרחי טפחות, שכוללת תשואה על ההון של 14% בשנת 2025. הם כינו את היעד הזה שאפתני, אך ציינו כי בתוכנית האסטרטגית הקודמת של הבנק, הם היו סקפטיים שמזרחי טפחות יעמדו ביעדים, ובכל זאת הבנק הצליח לעמוד בהם.

באשר לפועלים ולאומי - בברקליס אמנם חושבים שהבנקים יציגו ביצועים טובים, ובשנה הבאה אף יציגו תשואת דיבידנד של מעל 5%, בנוסף ל-2% תשואה מרכישה עצמית של מניות. אולם פוטנציאל הצמיחה שלהם נמוך יותר מאשר הבנקים הבינוניים, כיוון שבברקליס רוצים לשמור על משקל דומה בהמלצתם לסך סקטור הבנקים בישראל, הם מורידים את ההמלצה לבנקים הגדולים, כדי לאזן את העלאת ההמלצה לבינוניים.


תגיות