אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המאבק בעישון: יוטל מס על סיגריות אלקטרוניות משתמש ב סיגריה אלקטרונית של ג'ול | צילום: טי.אן.אס

המאבק בעישון: יוטל מס על סיגריות אלקטרוניות

רשות המסים פרסמה טיוטת צו שלפיה יוטל מס קנייה על נוזל למילוי סיגריות אלקטרוניות ועל סיגריות חד פעמיות; כמו כן נקבעו הגבלות על כמות הסיגריות האלקטרוניות והנוזל שניתן להביא לארץ מחו"ל ללא תשלום מס קנייה; הצו יועבר לאישור ועדת הכספים

15.11.2021, 20:55 | שלמה טייטלבאום

רשות המסים פרסמה הערב טיוטת צו המציעה למסות סיגריות אלקטרוניות באופן מקביל למס המוטל על מוצרי טבק אחרים. 


קראו עוד בכלכליסט:

טיוטת הצו קובעת כי על נוזל למילוי סיגריות אלקטרוניות יוטל מס קנייה של 270% מהמחיר הסיטוני השכיח בתוספת 11.39 שקל למ"ל אשר בכל מקרה לא יפחת מ-21.81 שקלים חדשים למ"ל. על סיגריות חד פעמיות יוטל מס קנייה של 360% מהמחיר הסיטוני השכיח - מינימום 32.72 שקל ליחידה. הצו מחריג גם סיגריות אלקטרוניות ונוזל למילוין מהפטור ממס קנייה על יבוא אישי (עד 75 דולר). 

לפי הודעת רשות המסים, נקבעו בנוסף הגבלות על כמות הסיגריות האלקטרוניות והנוזל שניתן להביא לארץ מחו"ל ללא תשלום מס קנייה. כמויות אלה מקבילות לכמויות הסיגריות הרגילות אותן ניתן להכניס לישראל ללא תשלום מס. מי ששהו בחו"ל פחות מ-5 ימים יוכלו להכניס עד 4 מ"ל נוזל ולא יותר מ-2 סיגריות חד פעמיות. מי ששהו יותר מ-5 ימים בחו"ל, יוכלו להכניס עד 10 מ"ל נוזל ולא יותר מ-5 סיגריות חד פעמיות. הגבלות אלו ייכנסו לתוקף תוך חודשיים מיום חתימת הצו. סיגריה אלקטרונית , צילום: רויטרס סיגריה אלקטרונית | צילום: רויטרס סיגריה אלקטרונית , צילום: רויטרס
כמו כן, במסגרת טיוטת הצו נקבע כי יוטל מס קנייה על המלאים המצויים בידי סיטונאים, בגובה של שקל אחד חדש למ"ל נוזל ו-6 שקלים חדשים לסיגריה חד פעמית. מס זה יחול אך ורק על מלאי ששווי המס המשולם עליהם גבוה מ-10,000 שקלים. 

בדברי ההסבר לטיוטת הצו נכתב כי "אידוי של סיגריות אלקטרוניות מסוכן לבריאות מסיבות שונות, כגון העלאת הסיכון למחלות לב ולמחלות נשימה".

כדי לאפשר את הטלת המס, פירסמה רשות המסים תקנות נוספות המגדירות את האופן בו יחושב המחיר הסיטונאי עליו יחושבו שיעורי המס הגבוהים. ולכן, יישום המהלך ידרוש שני דיונים בוועדת הכספים, אחד עבור התקנת התקנות, ואחד עבור אישרור הצו.

תגיות