אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמרודי מגייס 29 מיליון שקל לחברת ההתחדשות העירונית בהנחה של 40% צילום: ורדי כהנא

נמרודי מגייס 29 מיליון שקל לחברת ההתחדשות העירונית בהנחה של 40%

הכשרת הישוב התחדשות עירונית דיווחה על הקצאה פרטית של 11.2% ממניות החברה לפי מחיר של שישה שקלים למניה - ביום חמישי ננעלה מניית החברה במחיר של 10 שקלים; בין המשקיעים: הפניקס, נוקד וספרה

24.10.2021, 15:14 | חזי שטרנליכט

חברת הכשרת הישוב התחדשות עירונית דיווחה היום (א') על גיוס הון משורה של גופים, בהנחה גדולה על מחיר הנעילה של מניית החברה ביום חמישי.

קראו עוד בכלכליסט:

החברה הבת של הכשרת הישוב תבצע הקצאה פרטית של 4.8 מיליון מניות שיהוו 11.2% ממניות החברה (10.5% בדילול מלא) בתמורה ל-29 מיליון שקל. לאחר ההקצאה, הנתח של הכשרת הישוב יירד מ-87.4% ל-77.5%. 

הכשרת הישוב נשלטת על ידי משפחת נמרודי. עופר נמרודי מכהן כמנכ"ל הכשרת הישוב וכיו"ר החברה הבת בתחום ההתחדשות העירונית.

ההקצאה תבוצע לפי מחיר של שישה שקלים למניה – נמוך בכ-40% ממחיר הפתיחה של מניית החברה הבוקר בבורסה, שעמד על כ-10 שקלים. בתגובה, המניה יורדת כעת ב-7% והחברה נסחרת בשווי שוק של כ-360 מיליון שקל, זאת לאחר שמתחילת השנה יותר משילשה את עצמה. 

חברת הביטוח הפניקס תרכוש מניות ב-10 מיליון שקל ותחזיק ב-3.9% ממניות החברה; חברת קרנות הגידור נוקד של רועי ורמוס ושלומי ברכה תרכוש באמצעות קרן נוקד לונג מניות ב-12 מיליון שקל ותחזיק ב-4.6% ממניות החברה; חברת קרנות הגידור ספרה תרכוש מניות ב-5.7 מיליון שקל ותחזיק ב-2.2% ממניות החברה; שני גופים נוספים ירכשו מניות בכ-1.3 מיליון שקל ויחזיקו ב-0.5% ממניות החברה. לאחר ההקצאה, הציבור יחזיק במעט פחות מ-8.9% ממניות הכשרת הישוב התחדשות עירונית.

בספטמבר 2020, ניסתה הכשרת הישוב למחוק את הכשרת הישוב התחדשות עירונית מהבורסה. באותה העת הציעה החברה לרכוש את יתרת המניות שלא הייתה בידה (23.3%) בפרמיה של 19%, לפי שווי חברה של 46 מיליון שקל, ובתמורה כוללת של 11 מיליון שקל. אולם ההצעה לא נענתה והכשרת הישוב התחדשות עירונית המשיכה להיסחר.

כעת עופר נמרודי משנה כיוון ומכניס כשותפים לחברת ההתחדשות העירונית שותפים חזקים. זאת על רקע הנהירה של השחקנים בשוק ההון לחברות הנדל"ן היזמי והגאות של החברות האלו. מתחילת השנה עלה מדד ת"א בנייה ב-35% - התשואה הרביעית בגובהה מבין 33 המדדים המנייתיים של הבורסה.  

עופר נמרודי , צילום: ורדי כהנא עופר נמרודי | צילום: ורדי כהנא עופר נמרודי , צילום: ורדי כהנא


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות