אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההשקעה החדשה של איל וולדמן נחשפת: ספידאטה גייסה 55 מיליון דולר עומר הכהן

ההשקעה החדשה של איל וולדמן נחשפת: ספידאטה גייסה 55 מיליון דולר

החברה הישראלית פיתחה מעבד להאצת עיבוד של מסדי נתונים מבוססי ענן, שיאפשר בין היתר חיסכון אנרגטי. מייסד מלאנוקס יצטרף לדירקטוריון החברה. וולדמן: "ניתוח מסדי נתונים עובר מהפכה, ולמעבדים מאיצים תפקיד מהותי בה"

30.09.2021, 15:35 | הגר רבט

ההשקעה החדשה של איל וולדמן נחשפת: חברת ספידאטה (Speedata) הישראלית גייסה 55 מיליון דולר בסבב A.

קראו עוד בכלכליסט:

את סבב הגיוס של החברה, המפתחת יחידת עיבוד להאצה של עיבוד וניתוח מסדי נתונים בעולם הביג דאטה, הובילו Walden Catalyst ונצ'רס, 83North ו-Koch Disruptive Technologies (KDT), בהשתתפות המשקיעים הקיימים פיטנגו First, קרן ויולה, משקיעים עצמאיים, ובהם וולדמן, מייסד שותף ומנכ"ל לשעבר של מלאנוקס טכנולוגיות. 

ספידאטה נוסדה על ידי יהונתן פרידמן, דן חרש, רפי שלום, איתי אינצה, יואב עציון ודני וויצחוב. 


איל וולדמן, מייסד מלאנוקס, צילום: אוראל כהן איל וולדמן, מייסד מלאנוקס | צילום: אוראל כהן איל וולדמן, מייסד מלאנוקס, צילום: אוראל כהן

ספידאטה גייסה 15 מיליון דולר בסבב הסיד. וולדמן וליפ-בו טאן, שותף מנהל ב-Catalyst Ventures, יו"ר וולדן אינטרנשיונל ומנכ"ל Cadence Design, יצטרפו לדירקטוריון החברה.

ספידאטה פיתחה מעבד להאצת עיבוד של מסדי נתונים מבוססי ענן בקנה מידה גדול. בחברה מקווים כי המעבד יוכל לשפר מהותית את יכולות העיבוד של מערכות ניתוח מאגרי מידע במרכזי נתונים - שהפכו בעידן הביג דאטה למוצר חיוני במגוון רחב של חברות וארגונים. 


מייסדי ספידאטה. משמאל: יהונתן פרידמן, יואב עציון, דני וויצחוב, דן חרש, רפי שלום ואיתי אינצה , עומר הכהן מייסדי ספידאטה. משמאל: יהונתן פרידמן, יואב עציון, דני וויצחוב, דן חרש, רפי שלום ואיתי אינצה | עומר הכהן מייסדי ספידאטה. משמאל: יהונתן פרידמן, יואב עציון, דני וויצחוב, דן חרש, רפי שלום ואיתי אינצה , עומר הכהן

המאיץ הייחודי, אומרים בספידאטה, יאפשר לארגונים לנתח כמות גדולה של נתונים במהירות ויעילות גבוהות יותר, תוך שיפור עלויות וצמצום משמעותי בצריכת האנרגיה - כולל שירותי בריאות, מימון, תקשורת, נדל"ן ועוד. 

"ניתוח מסדי נתונים עובר מהפכה, ולמעבדים מאיצים תפקיד מהותי במהפכה הזו", מסר  וולדמן. "בדומה למהפכה שחוללה NVIDIA באמצעות ה-GPU בתחום ה-AI, ה-APU הייחודי של ספידאטה ישנה את פניו של תחום המחשוב של מסדי נתונים. עיבוד נתונים הוא שוק הצומח במהירות, בשווי מיליארדי דולרים רבים. 

יחידת עיבוד להאצה של עיבוד וניתוח מסדי נתונים בעולם הביג דאטה. הטכנולוגיה שפיתחה ספידאטה, ספידאטה יחידת עיבוד להאצה של עיבוד וניתוח מסדי נתונים בעולם הביג דאטה. הטכנולוגיה שפיתחה ספידאטה | ספידאטה יחידת עיבוד להאצה של עיבוד וניתוח מסדי נתונים בעולם הביג דאטה. הטכנולוגיה שפיתחה ספידאטה, ספידאטה

"האצתו במגוון תעשיות תאפשר את השימוש הנרחב בנתונים באפליקציות של המחר, ויעזור לאין-ספור גופים המסתמכים על ביג דאטה להפוך לחדשניים ובעלי יתרון". 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות