אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פטריק דרהי הפך לבעל המניות הגדול בבריטיש טלקום אוראל כהן

פטריק דרהי הפך לבעל המניות הגדול בבריטיש טלקום

חברת אלטיס של דרהי רכשה 12.1% ממניות בריטיש טלקום בכ -2.2 מיליארד פאונד. דרהי עדכן כי מדובר בהשקעה בלבד ואין בכוונתו להשתלט על החברה

10.06.2021, 09:52 | רועי ברגמן

איש העסקים פטריק דרהי הפך לבעל המניות הגדול בחברת התקשורת הבריטית, בריטיש טלקום (BT). דרהי רכש באמצעות אלטיס, בעלת השליטה ב-HOT הישראלית, 12.1% ממניות BT במחיר שלא דווח. 

קראו עוד בכלכליסט:

בריטיש טלקום נסחרת בבורסה של לונדון לפי שווי של כ-18.2 מיליארד פאונד (כ-25.7 מיליארד דולר), כך שהיקף המניות הנרכשות במונחי שווי שוק נאמד בכ-2.2 מיליארד פאונד (3.1 מיליארד דולר). התנאים הפיננסיים של העסקה וכן המקורות הכספיים לרכישה, לא נמסרו על ידי אלטיס. 

פטריק דרהי, אוראל כהן פטריק דרהי | אוראל כהן פטריק דרהי, אוראל כהן

בדיווח שהוציאה אלטיס היא הודיעה כי היא תומכת בדירקטוריון ובהנהלת BT ובאסטרטגיה שלהם וכי אין בכוונתה לבצע השתלטות על החברה.

דרהי עצמו מסר בהודעת החברה, כי "ההשקעה של אלטיס UK בבריטיש טלקום באה מתוך אמונה שלחברה יש הזדמנות ליישם את המדיניות החשובה של ממשלת בריטניה להרחיב את פריסת רשת הסיבים האופטיים ברחבי המדינה".

קבוצת אלטיס של דרהי מחזיקה בשורה של חברות תקשורת ומדיה ברחבי העולם, בהן מפעילת הכבלים האמריקאית כייבלוויז'ן, חברת הסלולר הצרפתית SFR וכאמור גם HOT הישראלית


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות