אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו יוזם חוק שימנע מג'ורג' סורוס לתרום בישראל צילום: איי אף פי

נתניהו יוזם חוק שימנע מג'ורג' סורוס לתרום בישראל

ח"כ מיקי זוהר הניח הבוקר הצעה על שולחן הכנסת לפיה כל גוף או אדם פרטי שתורם כסף לרשימת ארגונים העוינים לישראל לא יוכל לתרום כסף בישראל בכלל. זוהר הגיש את ההצעה, לפי בקשתו של ראש הממשלה

30.10.2017, 12:08 | שחר אילן

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש מח"כ מיקי זוהר מהליכוד הצעת חוק לפיה מי שתורם לגורם שנחשב עוין לישראל לא יוכל לתרום כלל בישראל. ח"כ מיקי זוהר מהליכוד הסביר שההצעה מיועדת למנוע תרומות מתורמים כמו המיליארדר ג'ורג' סורוס שתמך בארגונים כמו "בצלם" עדאלה או הקרן החדשה. על כך מסר זוהר בישיבת ועדת הכספים בנושא חוק אחר להגבלת התרומות לעמותות מטעם מי שאינם אזרחי ישראל. זוהר מסר כי הניח את ההצעה הבוקר על שולחן הכנסת.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הצעת החוק, כל גוף או אדם פרטי שתורם כסף לרשימת ארגונים העוינים לישראל של המשרד לעניינים אסטרטגיים או פוגע במדינה לא יוכל לתרום כסף במדינת ישראל בכלל. זוהר ציין ש"דוגמה לאדם כזה הוא ג'ורג' סורוס שלא יוכל לתרום לבצלם, עדאלה או הקרן החדשה. הוא יצטרך לבחור".

ג ג'ורג' סורוס | צילום: איי אף פי ג

לדברי זוהר "יש בדמוקרטיה מונח של דמוקרטיה מתגוננת. חשוב שיישמר העיקרון שהדמוקרטיה תוכל להתנהל כמדינה יהודית ודמוקרטית. ההצעה תמנע מאנשים עוינים לדמוקרטיה הישראלית להרוס את הדמוקרטיה".

ח"כ מיכל בירן מהמחנה הציוני אמרה ש"לא סומכים עליכם לגבי קביעת מי עוין". ח"כ קארין אלהרר מיש עתיד אמרה ש"ראש הממשלה אמר שניצחנו את ה-BDS אז אני לא מבינה מה הבעיה". ח"כ דב חנין מהרשימה המשותפת אמר שאם מבטלים את הדמוקרטיה לא נשאר מה שיתגונן. ח"כ מוסי רז ממרצ דרש לחשוף את רשימת העמותות העוינות. "חזרנו לימי מקארתי?" שאל, "מיקי מקראתי", הוא כינה את מיקי זוהר.

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
החוקים הפרטיים של משפחת נתניהו
במדינת ישראל קיים רק גוף מחוקק אחד היום- נתניהו ומשרתיו- מיקי זוהר, ביטן, אמסלם ורגב. זו הרשות המחוקקת והמבצעת. רק הרשות השופטת עדיין לא תחת שליטתם, אך הם עובדים על כך (בעזרתה של שרת המשפטים). חוקים למדינת ישראל? אין דבר כזה. ביבי הוא המדינה. ביבי הוא העם היהודי. החוקים - רק למענו.
מאיה  |  13.11.17
לכל התגובות