אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בצניחה חופשית: איך הפסיד רמי לוי כ-450 מיליון ב-2014? צילום: טלי מאייר

בצניחה חופשית: איך הפסיד רמי לוי כ-450 מיליון ב-2014?

מניית רמי לוי איבדה היום במסחר בבורסה כ-3%, ומשלימה צניחה של 30% מהשיא שרשמה בתחילת השנה. כתוצאה מהירידה צנח שווי אחזקותיו של לוי לרמה של 955 מיליון שקל - ירידה של 450 מיליון שקל לעומת השיא

03.12.2014, 16:28 | כלכליסט

מניית רמי לוי איבדה היום במסחר בבורסה של ת"א כ-3%, ומשלימה צניחה של 30% מהשיא שרשמה בתחילת השנה.

שווי הרשת בבורסה שעמד בחודש ינואר 2014 על 2.85 מיליארד שקל, עומד כיום כ-1.95 מיליארד שקל - הרמה הנמוכה ביותר ממרץ 2013. כתוצאה מהירידה צנח שווי אחזקותיו של לוי, המחזיק במחצית ממניות הרשת, לרמה של 955 מיליון שקל - ירידה של 450 מיליון שקל לעומת השיא.    

קראו עוד בכלכליסט

הירידה במניית רשת הסופרמקטים של לוי נגרמה בשל שלל גורמים, בהם: ירידה בתוצאות רשתות הקמעונאות הגדולות, חוק המזון, השחיקה בצמיחה של רשת רמי לוי, וכן חשש המשקיעים כי עליית שכר המינימום תפגע בתוצאות הרשת.  

המשקיעים חוששים שצמיחה תואט (הגרף מתוך תוכנת בורסהגרף) המשקיעים חוששים שצמיחה תואט (הגרף מתוך תוכנת בורסהגרף) המשקיעים חוששים שצמיחה תואט (הגרף מתוך תוכנת בורסהגרף)

מדו"חות הרבעון השלישי של 2014 עולה כי הרשתות הקמעונאיות רשמו תוצאות גרועות. שופרסל רשמה ברבעון הפסד של 24 מיליון שקל, ואלון רבוע כחול, בעלת המותג "מגה" הציגה ירידה במכירות. המגמה השלילית כאמור לא פסחה על רשת רמי לוי שפירסמה את הדו"חות הכספיים לרבעון השלישי של 2014 בשבוע שעבר. הרשת רשמה הכנסות של 885 מיליון שקל ברבעון, עלייה של 8% לעומת הרבעון המקביל, ורווח נקי של כ-20.5 מיליון שקל - ירידה של 50% לעומת הרבעון המקביל.

לוי, שהשתתף היום בכנס בת"א, התייחס לירידה בתוצאות הרשתות: "אנחנו נראה רשתות שמרוויחות פחות. אני לא רואה רשת שנופלת חס וחלילה. יהיו רשתות שיעלו מחירים. יהיו רשתות שיפטרו עובדים. אם המדינה רק מעלה את העלויות שלנו אנחנו לא נוכל להוריד מחירים. חוק המזון לא יביא לירידת מחירים". 

המשקיעים חוששים משכר המינימום?, צילום: עמית שעל המשקיעים חוששים משכר המינימום? | צילום: עמית שעל המשקיעים חוששים משכר המינימום?, צילום: עמית שעל

לוי גם התייחס לצמיחת הרשת שלו, ואמר: "בעוד 3 שנים ברשת שלי יהיו 50 חנויות ואני אדאג שתמיד הסל הזול ביותר יהיה אצלי. לדעתי עד 2020 המכירות באינטרנט יהוו בין 20% ל-25% משוק המזון". בנוגע לעליית שכר המינימום אמר: "יש לי ברשת 1,100 עובדים שמשתכרים שכר מינימום ואני חושב שצריך להעלות את שכר המינימום. אני לא יכול לעשות את זה לבד כי אני עובד בתחום מסויים עם שכר מקובל. אבל אם שכר מינימום יעלה אני אשמח. גם ללקוחות שלי יהיה יותר כסף לקנות אצלי בסופר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות