אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוכרים או משכירים דירה דרך Airbnb? זה מה שאתם צריכים לדעת

שוכרים או משכירים דירה דרך Airbnb? זה מה שאתם צריכים לדעת

האתר להשכרת חדרים ובתים לטווח קצר חולל מהפכה - אבל צריך להיזהר; קבלו שבעה טיפים לשוכרים, ושבעה למשכירים

16.08.2015, 22:11 | שירות כלכליסט

לאחרונה נראה שכל מי שטס לחו"ל משתמש קודם כל בשירותי השכרת הדירות של Airbnb. האתר להשכרת חדרים ובתים לטווח קצר חולל מהפיכה שלמה בתעשיית הנסיעות. אולם אף שמדובר במהותו בשירות נהדר, הוא עלול להיות מבלבל למשתמשים בפעם הראשונה.

קראו עוד בכלכליסט

התהליך אמנם פשוט, אך בכל זאת מצריך ביצוע כמה פעולות. כדי להקל על המשתמשים הנוכחיים והעתידיים פרסמו ביאהו 7 דברים שצריך לדעת לפני ששוכרים ו-7 דברים שצריך לדעת לפני שמשכירים.

למשכירים:

 

1. ייתכן ואתם מפרים את החוק: בערים מסוימות כמו ניו יורק וסן פרנסיסקו אוכפים בצורה מחמירה את החוקים בנוגע להשכרת דירות, כולל הטלת קנסות גבוהים. לכן, מומלץ לבדוק קודם את החוקים המקומיים ולוודא שהבעל בית מאשר זאת לפני שמקימים עמוד פרופיל.

2. אתם מוגנים: המארחים מקבלים מטעם Airbnb ביטוח של עד מיליון דולר שנקרא Airbnb Host Guarantee. פירוש הדבר שהמשכירים מוגנים מפני נזקים חמורים לרכוש בעת השהייה של אורח בדירה. פרטים נוספים ניתן למצוא פה: https://www.airbnb.com/guarantee

3. לא הכל מוגן: ב- Airbnb מבהירים היטב כי "סוגים מסוימים של רכוש כמו תכשיטים, אוספים ויצירות אמנות זוכים להגנה מוגבלת. מומלץ לאורחים לשמור או להוציא פריטים בעלי ערך מסוג זה כשהם משכירים את הנכס, ומומלץ לשקול להוציא ביטוח פרטי לכסות על הפריטים האלה".

דירה להשכרה באתר airbnb , צילום: airbnb דירה להשכרה באתר airbnb | צילום: airbnb דירה להשכרה באתר airbnb , צילום: airbnb

4. רצוי שיהיה לכם ביטוח נוסף, במיוחד אם אתם משכירים את הדירה שלכם לזרים דרך האינטרנט. במקרים רבים הביטוח שלכם יכסה אתכם במקומות שהביטוח של Airbnb לא.

5. תצלמו הרבה תמונות: ככל שיש לכם יותר תמונות כך תזכו ליותר בקשות לשכור את המקום. ודאו שהתמונות ברורות, מוארות היטב ומציגות את האופי הייחודי של הנכס. מה הנוף שנשקף מהחלון, כיצד נראה המטבח וכו'. המידע ישמש אתכם. ספקו לאורחים הפוטנציאלים כמה שיותר מידע ויזואלי כבר מההתחלה.

6. השוו מחירים: מרבית האנשים לא יודעים כמה לגבות עבור ההשכרה. ערכו תחקיר, בדקו כמה אחרים מבקשים בשכונה, ותנו למקום שלכם מחיר תחרותי. לאחר קביעת המחיר בדקו בניסוי וטעייה אם הוא נכון. תמיד אפשר לעלות או להוריד בהתאם לביקוש.

7. תציעו כמה הטבות לאורחים: אתם אולי לא מנהלים מלון, אב אתם כן מארחים. אם אתם שוהים בנכס בעת ההשכרה, הציעו לאורחים ארוחת בוקר או ארוחה אחרת. אם לא, השאירו כמה חטיפים ופתק נחמד. אפשר גם להשאיר מפה של האזור או לציין את המקומות האהובים עליכם. אפשרות נוספת היא להשאיר לאורח כרטיס לתחבורה הציבורית. מחווה קטנה יכולה לעשות את כל ההבדל מבחינת השוכר בעת כתיבת הביקורת.

לשוכרים:

 

1. היזהרו מעוקץ: ב- Airbnb עושים בדרך כלל עבודה טובה בגילוי ההונאות, אך קשה לעקור את כולן. לכן מומלץ לקרוא בעיון את הביקורת בעמוד של המארח לפני שמזמינים. לעיתים קרובות אם מקום נראה טוב מכדי להיות אמיתי, הוא אכן כזה.

2. קראו גם את דירוג הכוכבים, לא רק את הביקורת המילולית: אורחים רבים מעדיפים לא להתבטא בגסות נגד מארח, לכן ישתמשו במילים אדיבות בביקורת, אך דירוג הכוכבים יהיה נמוך. מסיבה זו, רצוי לעבור גם על הביקורת המילולית וגם על הכוכבים.

3. בדקו בעצמכם את השכונה: אל תסמכו תמיד שהמארח יתאר בצורה מדויקת את השכונה או את המרחק מאתרי תיירות פופולאריים. לכן ערכו בעצמכם תחקיר על השכונה. שאלו חברים, בדקו ברשתות החברתיות, אספו כמה שיותר מידע לפני הנסיעה, בתקווה שלא תגלו שאתם מרוחקים מאד ממרכז העיר או מהאטרקציות המרכזיות.

בית סירה בלונדון להשכרה באתר Airbnb בית סירה בלונדון להשכרה באתר Airbnb בית סירה בלונדון להשכרה באתר Airbnb

4. תשאלו את כל השאלות: האתר כולל פלטפורמה שמטרתה היא לאפשר למארח ולאורח להכיר אחד את השני לפני ביצוע

העסקה. נצלו את השירות הזה. תשאלו את המארח את כל שאלות שעולות בראש שלכם, אל תתביישו גם לשאול לגבי כל הפרטים הנוגעים לשהייה שלכם, למשל אם אפשר להשתמש במכונת הכביסה.

5. בחרו מארח מנוסה: אין דבר גרוע יותר משני משתמשים בפעם הראשונה שמנסים לעבור את התהליך ביחד. בחרו מישהו שכבר השכיר את הדירה שלו כמה פעמים, כך שיוכל להראות לכם בעדינות מה מתבקש ממך כאורח.

6. עדכנו את המארח שאתם חדשים באתר: בצורה הזו הם יבינו אם אתם מתבלבלים או שואלים יותר שאלות מהמקובל.

7. בצעו את העסקה רק עפ"י חוקי האתר: כשעורכים עסקה דרך האתר של Airbnb, אמנם גובים מכם תשלומים נוספים, אך הם מוגנים מפני הונאות. אם משכיר פוטנציאלי מבקש מכם לשלם במזומן או להעביר את פרטי התשלום דרך הדואר האלקטרוני, אל תבצעו את העסקה ודווחו מיד על המשכיר לאתר. פלטפורמת התשלומים קיימת מסיבה מסוימת, ואתם מוגנים הרבה יותר אם תישארו בה. 

כך השאירו שוכרים דירת יוקרה שמצאו באתר Airbnb כך השאירו שוכרים דירת יוקרה שמצאו באתר Airbnb כך השאירו שוכרים דירת יוקרה שמצאו באתר Airbnb

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות