אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בעוד חודש: סוף לשקיות הניילון בחינם בסופרמרקטים

ב-1 בינואר ייכנס לתוקף החוק לצמצום השימוש בשקיות חד-פעמיות. שקית "גופייה" תעלה 10 אגורות; המשרד להגנת הסביבה יחלק בקרוב שקיות לשימוש רב-פעמי

04.12.2016, 15:17 | נורית קדוש

בעוד פחות מחודש יעלמו שקיות הניילון מקופות רשתות השיווק ואת מקומן יתפסו סלים רב-פעמיים. זאת בעקבות כניסתו לתוקף של החוק לצמצום השימוש בשקיות נשיאה חד-פעמיות (מסוג "גופייה") ב-1.1.17.

קראו עוד בכלכליסט

מאותו מועד, ידרשו צרכנים שיהיו מעוניינים בשקית עם ידיות, לשלם בעבורה 10 אגורות.

לקראת כניסת החוק לתוקף, פרסם המשרד להגנת הסביבה קול קורא המזמין את רשתות השיווק לקבל תמיכה כספית בגובה 22 מיליון שקל. מדובר בתמיכה בגובה 1.5 שקל לכל סל רב-פעמי שיחולק. בשבועות הקרובים יוכלו צרכנים שיקנו בלמעלה מ-100 שקל לקבל סל אחד חינם ובקניה של בין 250 ל-400 שקל שני סלים.

ארכיון, צילום: עמית שעל ארכיון | צילום: עמית שעל ארכיון, צילום: עמית שעל

שקיות הנשיאה החד-פעמיות הפכו להרגל בלתי נפרד מהליך קניית מוצרי הצריכה אצל הצרכנים, כשהקמעונאים מספקים שקיות אלו ללא הגבלה וללא עלות. מטרת החוק היא להביא לצמצום השימוש בשקיות נשיאה חד-פעמיות כדי להפחית את כמות הפסולת הנוצרת בעקבות השימוש בהן.

כל שקית כזו תעלה 10 אג כל שקית כזו תעלה 10 אג' | צילום: צביקה טישלר כל שקית כזו תעלה 10 אג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

35 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

35.
מה אבדל
יש חיתולים גם מקטנים ולצערי גם מי גדולים עכשיו חוק חדש צריך לקנות שקיות חדשות מי הסופר 10א ו לזבל ביתי שקיות זבל גדולים זה בסדר לאי זה חבילה לבתר . מספר של שקיות במקום לקנות שקיות זבל מסופר גדולים .. אני זורק זבל כול פעם שיורד למכונית. במקום ניילון נייר זה רצוי אבל אני לא רואה שהקמות שלשקיות .. יצמצם רק שקבוצות אחרות לא היו זה משהו אחר
דן  |  19.03.17
34.
הסקר בסוף הכתבה לקוי. לקריאה >>
אף תשובה שם אינה מתאימה לי ולהרבה אנשים שאני מכיר. אנחנו משתמשים בסלים שהרשתות מוכרות וגם בשקיות מהבית ואם צריך עוד או יותר נוח אז קונים גם כמה שקיות ב- 10 אג'. חבל שהתשובות כ"כ לפה או לשם ולא מאפשרות תשובות נכונות ומדוייקות יותר. זה גרם לי לוותר על הסקר ואני בטוח שגם להרבה אחרים. חפרתי... למה איכפת לי כ"כ???!!!
אביקו  |  01.02.17
לכל התגובות