אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן XIO דוחה את טענות מיטב דש על הפרת הסכם המכירה צילום: בועז אופנהיים, עמית שעל

קרן XIO דוחה את טענות מיטב דש על הפרת הסכם המכירה

בית ההשקעות דיווח לבורסה על קבלת מכתב מהקרן, שכולל טענות נגד התנהלותו שלו. מיטב דש: "דוחים את טענות קבוצת XIO במכתב התשובה, עומדים על כך שהודעת ההפרה נמסרה כדין"

30.04.2017, 13:45 | רעות שפיגלמן ומיקי גרינפלד

שלושה ימים לאחר הודעת מיטב דש על הפרת חוזה מצד הקבוצה הרוכשת קרן XIO, מדווח היום (א') בית ההשקעות שהקרן פנתה אליו במכתב שבו היא דוחה את הטענה כי ההסכם הופר ואף מציגה טענות נגד התנהלות מיטב דש.  

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווח שיצא לבורסה, מיטב דש קיבל את המכתב ביום שישי האחרון. במיטב דש מציינים כי הם דוחים את טענות הרוכשת: "החברה דוחה את טענותיה של קבוצת XIO במכתב התשובה ועומדת על כך שהודעת ההפרה נמסרה על ידה כדין". המכתבים המוחלפים בין הצדדים הם מסמכים שנוסחו ונשלחו על ידי עורכי הדין מטעמם.

ביום חמישי דיווח מיטב דש כי העביר הודעה לקרן לפיה השבועיים שנתן לה להיערך להגשת בקשת היתר שליטה תמו, ומכאן שקמה למיטב דש זכות לביטול חוזה המכירה - לנוכח הפרת ההסכם בין הצדדים. בהודעה לקרן נאמר שככל שההפרה לא תתוקן במשך 20 יום, למיטב דש תהיה זכות לבטל על העסקה.

בסביבת XIO מסרו בתגובה להודעה שיצאה בחמישי כי הם לחלוטין לא מוותרים על העסקה: "בקבוצה מעט מאוכזבים שמיטב דש אבדו סבלנות אבל שומרים על אופטימיות והקבוצה ממשיכה לעשות כל מאמץ כדי ליישב את הסיטואציה ולסיים את ההליך הרגולטורי ולהביא את העסקה לכדי סיום במסגרת לוחות הזמנים". יום לאחר מכן הועבר מכתב מטעמה למיטב דש, אליו מתייחס הדיווח של היום.

עסקת המכירה של מיטב דש סוכמה בנובמבר האחרון, ובמסגרתה נקבע שקרן XIO תרכוש את בית ההשקעות על פי שווי של 1.5 מיליארד שקל. ואולם בחודש שעבר נחשפה תביעת ענק נגד הקרן, שהטילה צל על העסקה. במסגרת התביעה טען המיליארדר הסיני זי זיקון (המכונה מיסטר זי) כי השקיע בקרן 940 מיליון דולר – ההון הראשוני שאיפשר ל-XIO לבצע שתיים מהרכישות הראשונות שלה (של חברת דשנים גרמנית ורכישה של חברת המיכשור הרפואי הישראלית לומניס מיקנעם).

ב-12 באפריל, דיווחה מיטב דש לבורסה כי לאחר שיחות עם הקרן נקבע שלקבוצת XIO תינתן ארכה של שבועיים להגשת הבקשות לאישורים הרגולטוריים. במידה שבפרק זמן זה לא תעמוד קבוצת XIO ביעדים אשר הוסכמו בין הצדדים, לבית ההשקעות תהיה זכות להודיע על הפרת חוזה וככל שההפרה לא תתוקן במשך 20 יום, למיטב דש תהיה זכות לבטל על העסקה.

ביום חמישי שעבר הגיע הדד ליין כאמור ובית ההשקעות הנשלט על ידי משפחת סטפק ואלי ברקת מסר כאמור את הודעת הפרה ל-XIO, לפיה ההסכם יבוטל אלא אם הקרן תתקן את ההפרה תוך 20 יום נוספים. מבחינת מיטב דש תקופת השבועיים לתיקון ההפרה בעינה עומדת.

מימין: צבי סטפק ואלי ברקת, צילום: עמית שעל מימין: צבי סטפק ואלי ברקת | צילום: עמית שעל מימין: צבי סטפק ואלי ברקת, צילום: עמית שעל

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות