אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט ננעלה בירידות; הנפט בשפל של שבעה חודשים צילום: רויטרס

דיווח שוטף

וול סטריט ננעלה בירידות; הנפט בשפל של שבעה חודשים

מניות הטכנלוגיה ירדו ונאסד"ק נחלש ב-0.5%; אמזון איבדה 1.3% אחרי דיווחים כי היא קרובה לרכישת ענק; נייקי דיווחה על תוכנית התייעלות ואיבדה 3%; סנאפ נפלה ב-4.8% לרמתה בהנפקה הראשונה לציבור

15.06.2017, 23:04 | כתבי שוק ההון
דיווח שוטף מהמסחר באסיה, אירופה וניו יורק: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ניקיי האנג סנג שנגחאי קאק דאקס פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

23:00 - המסחר בוול סטריט ננעל בירידות בהובלת מניות הטכנולוגיה והאנרגיה: נאסד"ק איבד 0.5% כשבמהלך המסחר הירידות הגיעו אף ליותר מ-1%, דאו ג'ונס ירד ב-0.1% ו-S&P 500 נחלש ב-0.2%. גם הדיווחים בארה"ב על המשך חקירת הקשר בין רוסיה ואנשי הקמפיין של הנשיא דונלד טראמפ העיבו על המסחר, ובפרט הפרסומים לפיהם החוקר המיוחד בפרשה בודק האם הנשיא היה מעורב בשיבושי חקירה.

מניית נייקי ירדה ב-3.2% בעקבות תוכנית הקיצוצים והארגון מחדש עליה הכריזה. בין מניות הטכנולוגיה הבולטות בירידות ניתן לציין את סנאפ שאיבדה 4.8%, טסלה - 1.4%, אמזון - 1.3%, אפל - 0.6% ואלפבית - 0.9%. מבין הישראליות - טבע איבדה 0.9% לאחר שכבר עלתה ב-2% במהלך המסחר בעקבות הידיעות על עיכוב בהשקת הקופקסון הגנרי של מיילן.

הדולר המשיך להתחזק על רקע העלאת הריבית בארה"ב אמש. המדד הבודק את חוזקו של המטבע האמריקאי מול המטבעות המובילים בעולם עלה ב-0.6% לשיא של יותר משבועיים - 97.5 נקודות.

21:40 - הנפט (WTI) איבד 0.6% ביום שני רצוף של ירידות לרמה של 44.5 דולר לחבית. זוהי הרמה הנמוכה ביותר מאז אמצע חודש נובמבר, כשהלחץ מהמחיר נובע מחששות המשקיעים באשר לתפוקה המוגברת בארה"ב, ומאידך מצריכה נמוכה של בנזין שם. הברנט נחלש ב-0.2% לרמה של 46.9 דולר לחבית. הגז הטבעי זינק ב-4.2% לרמה של 30.1 דולר למיליון BTU - שיא מאז סוף חודש מאי.

21:10 - מניית סנאפ נופלת ב-4.3% ולראשונה הגיעה לרמה של 17 דולר, המחיר שלה בהנפקה הראשונה לציבור ב-2 למרץ. למחרת ההנפקה היא זינקה במהלך המסחר ב-73% לרמה של 29.4 דולר, ורשמה שיא סגירה של 59% - 27.1 דולר. בשלושת החודשים האחרונים איבדה סנאפ 18%.

20:50 - בעקבות העלאת הריבית בארה"ב והתחזקות הדולר: הזהב נפל לרמתו הנמוכה מזה שלושה שבועות וירד ב-1.7% למחיר של 1,254.6 דולר לאונקיה. הכסף נחלש ב-2.5% לרמה של 16.7 דולר לאונקיה, הפלטינה איבדה 3.2% לרמה של 921.3 דולר לאונקיה והפלדיום התחזק ב-0.5% לרמה של 858 דולר לאונקיה.

20:05 - הירידות בוול סטריט מתמתנות. דאו ג'ונס יורד כעת ב-0.1%, S&P 500 מחסיר 0.4% ונאסד"ק מאבד 0.8%.

19:10 - אמזון מנהלת מגעים לרכישת Slack, בעסקה שצפויה להגיע ל-9 מיליארד דולר, כך דיווחה סוכנות בלומברג על בסיס מקורות המקורבים לנושא. עדיין לא ברור באיזה מצב נמצאים המגעים, ואמזון וסלאק סירבו להגיב לדיווח. אם תושלם, תהיה זו הרכישה הגדולה ביותר בהיסטוריה של אמזון, סלאק היא פלטפורמה למסרים ארגוניים, המסוגלת להסתנכרן עם שירותי צ'ט, מערכות ארגוניות ושירותים מקוונים, שמאפשרת לצוותים לעבוד יחד על מסמכים, לנהל פרויקטים ולנטר משימות.

אפליקציית סלאק, צילום: Slack אפליקציית סלאק | צילום: Slack אפליקציית סלאק, צילום: Slack

19:00 - המסחר באירופה נחתם בירידות. פוטסי ירד ב-0.7%, דאקס החסיר 0.9% וקאק איבד 0.5%.

18:30 - מנהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) עדיין לא מאשר את הקופקסון הגנרי 20 מ"ג של מיילן. מדובר בחדשות טובות לענקית הפארמה טבע, שתקבל עוד אורך נשימה והכנסות מתרופת הדגל האתית שלה. ה-FDA שלח למיילן "בקשת מידע" על הגרסה הגנרית של 20 מ"ג, ובכך עיכב עוד יותר את ההשקה שהייתה אמורה להיות באוגוסט הקרוב. דוברת מיילן בארה"ב, נינה דוולין, סירבה למסור פרטים נוספים על בקשת ה-FDA.

18:10 - מניית הקמעונאית האמריקאית קרוגר נופלת ב-18% אחרי תוצאות הרבעון השל החברה. החברה פירסמה תחזית רווח של 2-2.05 דולרים למניה לשנת 2017 כולה, כאשר האנליסטים ציפו לרווח של 2.2 דולרים למניה. הקמעונאית מתמודדת עם תחרות אגרסיבית בשוק המזון. כעת מציגה המניה את הירידה היומית החדה ביותר שלה מאז שנת 1999.

17:05 - מניית ענקית הצעצועים מאטל צוללת ב-8%. החברה ערכה אתמול כנס משקיעים בו היא הודיעה על הפחתת דיבידנד. כמו כן דיברה החברה על הצורך לחבר את הצעצועים המובילים שלה, כמו בובות ברבי, למכשירים ניידים. מנכ"לית החברה ציינה כי ל-85% מהילדים בין גילאי 3 עד 5 גישה לטאבלט.

ברבי ברבי ברבי

16:30 - מסכים אדומים בוול סטריט - דאו ג'ונס מאבד 0.3%, S&P 500 מחסיר 0.6% ונאסד"ק יורד ב-1%.

מניית נייקי מחסירה 2.5% לאחר שענקית ההנעלה ואופנת הספורט דיווחה על קיצוץ של 25% במספר הדגמים שהיא מייצרת, ושל 2% בכוח האדם הגלובלי שלה. החברה ציינה כי היא תנסה לפשט את החלוקה הגיאוגרפית שלה, ולעבור ל-4 אזורי פעילות גלובליים במקום 6 כיום.

15:30 - נתוני מאקרו חיוביים בארה"ב: התביעות הראשונות לדמי אבטלה הפתיעו לטובה ועמדו על 237 אלף. זאת, לעומת צפי לנתון של 242 אלף תביעות ראשונות. מדד הייצור של הפד של פילדלפיה לחודש יולי עמד על 27.6 נקודות, טוב מהתחזיות שצפו נתון של 24 נקודות. מדד הייצור של האמפייר סטייט עמד על 19.8 נקודות, כאשר הצפי עמד על 4 נקודות בלבד.

14:00 - הריבית בבריטניה תישאר על 0.25% גם בחודש יולי. עם זאת, עלה מספר התומכים בהעלאת ריבית מבין חברי הוועדה המוניטרית, שעמד החודש על 3 לעומת 1 בהחלטה הקודמת.

13:55 - החוזים העתידיים נסחרים בירידות בולטות, ומאותתים על פתיחה שלילית של המסחר בניו יורק היום - על רקע כוונת הפד לצמצם עוד את המדיניות המוניטרית המקלה שלו. החוזים על נאסד"ק מאבדים 1.1%, כאשר מניות הטכנולוגיה ממשיכות לאבד גובה, החוזים על דאו ג'ונס יורדים ב-0.4% והחוזים על S&P 500 מחסירים 0.6%.

וול סטריט, צילום: שי סלינס וול סטריט | צילום: שי סלינס וול סטריט, צילום: שי סלינס

13:10 - נשיא רוסיה ולדימין פוטין עורך היום את האירוע השנתי של מענה לשאלות אזרחים. על פי דיווחים, פוטין אמר בין היתר: המיתון והמשבר ברוסיה הסתיימו, בסבירות רבה האינפלציה השנתית תעמוד ביעד של 4%, הסנקציות שיוזמת ארה"ב הן ביטוי למשבר הפוליטי הפנימי בארה"ב, גם ללא שאלת האי קרים תימצא סיבה אחרת להטלת סנקציות.

12:50 - מאקרו בריטניה: המכירות הקמעונאיות ירדו בחודש מאי ב-1.2% (נתון חודשי), כאשר תחזית הכלכלנים עמדה על ירידה של 0.8%. בחישוב שנתי עלו המכירות הקמעונאיות ב-0.9%, כאשר התחזית עמדה על עלייה של 1.7%. בנתוני הליבה של המכירות הקמעונאיות נרשמה ירידה חודשית של 1.6%, כאשר התחזית עמדה על ירידה של 0.8%, הנתון השנתי עלה ב-0.6%, מול תחזית לעלייה של 1.9%.

12:10 - מחירי הנפט מתייצבים היום, אך לאחר הנסיגה של הימים האחרונים, מניות האנרגיה נסחרות בירידות בבורסה של לונדון, הנסיגה במחירי הנפט של הימים האחרונים ירידות במניות הנפט והגז. רויאל דאץ' של יורדת ב-1.1% ו-BP נחלשת ב-0.7% (בחברות הפחות גדולות נרשמות ירידות גדולות עוד יותר).

קידוח נפט של רויאל דאץ קידוח נפט של רויאל דאץ' של באלסקה | צילום: US Coast Guard קידוח נפט של רויאל דאץ

 

11:35 - על הירידות בלונדון, בעקבות הודעת ריבית הפד, אומר חוסיין סייד (Hussein Sayed), אסטרטג השווקים הראשי ב-FXTM: "השווקים הופתעו מהטון הנצי בהודעת הפד ובמסיבת העיתונאים של ג'נט ילן. למרות צפי לירידה בשיעור האינפלציה, מ-1.9% ל-1.6% ב-2017, תחזית הריבית לא השתנתה. נראה שהפד כבר לא תלוי בנתונים כפי שהיה עד כה, ושהוא מעוניין להמשיך במדיניות הנורמליזציה למרות הנתונים החלשים שנרשמו בחלק מהתחומים".

וכך מגיב להודעת הריבית גיא בית אור, מנהל מחלקת מאקרו בפסגות: "לאחר הודעת הפד ההסתברות לעליית ריבית בספטמבר ירדה בחדות ל-27% בלבד וההסתברות לעליית ריבית בדצמבר עומדת על 45%. במלים פשוטות, השוק קצת פחות משוכנע שנראה עוד העלאות ריבת השנה. למרות נתוני האינפלציה, בפד מצפים להעלאת ריבית אחת נוספת השנה. ילן ציינה כי החולשה באינפלציה מקורה בהשפעות זמניות (כמו תמיד) ובפרט היא ציינה את הירידה החדה והלא צפויה בסעיפי הסלולר והתרופות במרשם אשר גרעו מהאינפלציה וצפויים להכביד על המדד עד מרץ 2018. אם כן, להערכת הפד, החולשה באינפלציה נובעת באופן ברור מהשפעות צד ההיצע ואינן מלמדות על חולשה בביקוש. למרות זאת, בפד טרחו לציין גם בהודעה הכתובה וגם במסיבת העיתונאים, כי למרות שהסיכונים לתחזיות מאוזנים, הם יעקבו מקרוב אחר ההתפתחויות באינפלציה בחודשים הקרובים".  

11:20 - חברת סלקום נעלה אתמול את המסחר בניו יורק, כציון 10 שנים לרישומה למסחר בבורסה האמריקאית.

11:10 - לאחר הודעת הריבית של הפד, מגיע היום תורו של הבנק הבריטי, שצפוי להודיע בהמשך היום על הותרת הריבית ותוכנית ההקלות ללא שינוי, ודאי לנוכח אי הוודאות הפוליטית לאחר הבחירות בממלכה - ולמרות עלייה בשיעור האינפלציה בבריטניה, שעמדה בחודש מאי על 2.9%.

במקביל, הבנק השוויצרי הודיע לפני שעה קלה על הותרת הריבית המקומית ללא שינוי, בטווח השלילי של 0.75%-. בהודעת הבנק נאמר שהריבית השלילית, לצד הנכונות להתערב בשוק המט"ח, מכוונים להפוך את הפרנק השוויצרי למטבע פחות אטרקטיבי, בניסיון להפחית את הלחץ על המטבע.

10:40 - אירופה פתחה את יום המסחר במגמה שלילית. מדד דאקס רושם עתה ירידה של  0.5%, קאק נחלש ב-0.9%, פוטסי יורד ב-0.7%.

מחיר הנפט מסוג ברנט יורד ב-0.2% ל-46.9 דולר לחבית, הנפט מסוג WTI יורד ב-0.3% ל-44.6 דולר לחבית; הזהב נסוג ב-1% ל-1,263.40 דולר לאונקיה; בנעילה באסיה: ניקיי ירד ב-0.3%, שנגחאי עלה ב-0.1%.

10:30 - רשתות הטלוויזיה סקיי (Sky) ווירג'ין מדיה (Virgin Media) חתמו על הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי בתחום הפרסום, שיאפשר למפרסמים לפעול במקביל מול שתי קבוצות המדיה.

10:20 - רשת H&M (ובשמה המלא Hennes & Mauritz) דיווחה על עלייה של 4% במכירות בחודש מאי במונחים של מטבע מקומי, ושל 8% במונחי קורונה שוודית. בסיכום הרבעון השני הפיסקאלי (מרץ-מאי) המכירות במונחי קורונה שבדית עלו ל-1.38 מיליארד קורונות שבדיות (5.91 מיליארד דולר), מול 46.87 מיליארד קורונות שבדיות ברבעון המקביל. בחישוב כולל מס קנייה עלו המכירות ב-10% ל-59.54 ק"ש ובמטבע מקומי עמדה העלייה על 5%. H&M תפרסם את הדוח המלא ב-29 ביוני. הרשת מונה נכון לסוף הרבעון 4,498 חנויות, מול 4,077 בתום הרבעון המקביל.

c, צילום: שאטרסטוק c | צילום: שאטרסטוק c, צילום: שאטרסטוק

10:10 - שלב חדש במשבר של ענקית הפיננסים והביטוח הסינית אנבנג (Anbang Insurance Group) ממשיכות: יום לאחר שהחברה הודיעה על השעיית היו"ר וו שיהאוי (Wu Xiaohui) בשל חקירה מצד הרשויות בסין, הורו הרשויות לבנקים להשעות את כל העסקאות שלהם עם החברה. כך מדווחים בבלומברג. על פי הדיווח, חקירת היור נוגעת גם לפעילות של אנבנג עצמה. מקורות מסרו שעוד לפני ההוראה, 6 בנקים גדולים בסין הפסיקו למכור ללקוחות פוליסות של אנבנג.

אנבנג היא אחת הקבוצות הסיניות הפעילות ביותר ברכישות של נכסים בחו"ל (בין היתר רכשה ב-2015 את מלון וולדורף אסטוריה בניו יורק). הודעתה מאתמול על השעיית היו"ר והעברת סמכויותיו למנכלים בכירים בחברה פורסמה שבוע לאחר דיווחים לפיהם הוטל על וו איסור לצאת מהמדינה - דיווחים שהוכחשו על ידי החברה. מזה זמן יש שמועות ביפן לפיהם סר חינו של היו"ר בעיני הממשל בסין, מסיבות לא ידועות.

9:50 - עדכונים מפולקסווגן, בהיבט התאגידי ובהיבט הפרסונאלי. לאחר פרישה עם הנהלת רשות הצרכנות האירופית הסכימה פולקסווגן להאריך את האחריות על בעלי מכוניות דיזל של החברה באירופה בשנתיים נוספות. ההסכם לא כולל פיצוי לבעלי המכוניות, בניגוד להסכם שאליו הגיעה החברה בארה"ב.

בהיבט הפרסונאלי, מנהל בכיר של פולקסווגן ביפן נעצר במדינה בחשד לשימוש בחומרים אסורים - על פי דיווחים ביפן המעצר התבסס על מידע שהתקבל מרשויות הדואר ביפן. החברה הודיעה על המעצר מבלי להתייחס לעניין הסמים, וציינה כי היא משתפת פעולה עם רשויות החקירה: "אנו חשים צער על העובדה שעובד החברה נעצר ביפן בשל עניינים אישיים"

מפעל פולקסווגן, צילום: בלומברג מפעל פולקסווגן | צילום: בלומברג מפעל פולקסווגן, צילום: בלומברג

 

9:45 - בשעה שמדינות המפרץ ומצרים מפעילות חרם כלכלי על קטאר, היא מודיעה על עסקה לרכישת מטוסים מארה"ב. אתמול בערב הודיעה קטאר כי חתמה על הסכם לרכישת מטוסי F-15 בעסקה בשווי 12 מיליארד דולר. על פי דיווח בבלומברג, העסקה כוללת רכישת 36 מטוסים.

9:40 - בלומברג מדווחת שדויטשה בנק צפוי לבצע שינוי מבני בחטיבת ההשקעות והתאגידים שלו. הבנק הגרמני מתכוון בין היתר להקים חטיבה חדשה שתהיה אחראית על הפעילות בשוק ההון, כולל פעילות גיוסי החוב.

 

9:30 - מחלוקת בסעודיה לגבי מקום הנפקת ארמקו (Aramco), ענקית הנפט של הממלכה, מעכבת את ההוצאה לפועל של ההנפקה הגדולה בהיסטוריה. בעוד שהמנהלים הבכירים בחברה מעוניינים לבצע את הרישום בבורסה של לונדון, גורמים מרכזיים במשפחת המלוכה מעדיפים שההנפקה תתבצע בבורסה של ניו יורק. שתי הבורסות מנהלות בחודשים האחרונים מאבק קשה על הנפקת החברה, שצפויה להתבצע על פי שווי של 2-1.5 טריליון דולר לארמקו.

 

08:00 - המסחר בשוקי המניות האסיתיים מתנהל בירידות שערים, לאחר הנעילה המעורבת אמש בניו יורק והודעת הפד על העלאת הריבית. מדד ניקיי היפני מאבד 1.1% מערכו, מדד האנג סאנג ההונג קונגי נחלש ב-0.4% ומדד שנגחאי הסיני משיל 0.3%.

הפדרל ריזרב העלה כצפוי את שיעור הריבית בפעם השלישית בתוך 7 חודשים.  הבנק בראשותה של ג'נט ילן העלה את הריבית ב-0.25% לטווח שבין 1% לבין 1.25%. בהודעה שהתלוותה להחלטה נכתב כי הבנק המרכזי צופה עוד העלאת ריבית אחת השנה, ועוד 3 העלאות בשנה הבאה (2018). נוסף על כך, הפד הציג את התוכנית לצמצום המאזן שלו שעומד על 4.5 טריליון דולר. התוכנית תכלול מכירה של 10 מיליארד דולר אג"ח ממשלתי ואג"ח מגובה משכנתאות ותגדל ב-6 מיליארד דולר כל חודש עד 50 מיליארד לחודש. עם זאת, הנגידה ילן ציינה שהתוכנית תחל 'מתי שיהיה ניתן', אך התכנון הוא להתחיל עוד בשנה הנוכחית. 

לאחר החלטת הריבית, המסחר בוול סטריט ננעל אמש במגמה מעורבת. מדד דאו ג'ונס עלה בשיעור של 0.2% וננעל בשיא, ברמה של 21,375 נקודות. לעומתו, מדד S&P 500 ירד ב-0.1% ומדד נאסד"ק איבד 0.4%.

החוזים העתידיים על הנפט נסחרים ביציבות זאת אחרי שאיבדו כ-3.5% מערכן אתמול עם היוודע כי מלאי חביות הנפט של החברות המסחריות בארה"ב ירדו שלא כמצופה. חבית מסוג ברנט מחליפה ידיים כעת תמורת 47 דולר ומחירה של חבית מסוג WTI עומד על 44 דולר.

 יו"ר הפד ג יו"ר הפד ג'נט ילן | צילום: איי אף פי  יו"ר הפד ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות