אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא אופ"א שוקל לקבוע "תקרת שכר" בתחרויות האירופיות צילום: איי פי

נשיא אופ"א שוקל לקבוע "תקרת שכר" בתחרויות האירופיות

לדברי אלכסנדר צ'פרין, הפער בין המועדונים הבכירים ושאר הקבוצות "הולך ונהיה מסוכן", בין השאר משום שהקבוצות העשירות קונות כוכבים כדי למנוע מהם להגיע לקבוצות אחרות

03.07.2017, 14:06 | שירות כלכליסט
נשיא אופ"א אלכסנדר צ'פרין העלה את האפשרות של קביעת תקרת שכר במטרה "לבלום את ההתרחבות באיזון התחרותי" בין המועדונים.

קראו עוד בכלכליסט

צ צ'פרין. נצטרך לשקול ברצינות את האפשרות של הגבלת התקציב עבור שכר השחקנים. אם נצליח בכך, אני מאמין שיהיה פה שינוי היסטורי | צילום: איי אף פי צ

בראיון למגזין הסלובני מלדינה (Mladina), אמר צ'פרין שהפרמטרים של חוקי הפייר פליי הפיננסי לא מספיקים, והרשויות עשויות למצוא דרכים אחרות להגביל את הקבוצות הגדולות. "עלינו להיות מוכנים להתמודד עם הירידה באיזון התחרותי בין המועדונים באירופה וההשפעות המשניות המשפיעות על הליגות המקומיות. בעתיד, נצטרך לשקול ברצינות את האפשרות של הגבלת התקציב עבור שכר השחקנים. אם נצליח בכך, אני מאמין שיהיה פה שינוי היסטורי".

צ'פרין ציין עוד כי הפער בין המועדונים הבכירים ושאר הקבוצות "הולך ונהיה מסוכן", בין השאר מכיוון שהקבוצות העשירות קונות כוכבים כדי למנוע מהם להגיע לקבוצות אחרות. "לאחר השקת תקרת שכר, הקבוצות יצטרכו לחשוב פעמיים מה השווי שלהן".

הקבוצות האיטלקיות מתלוננות כבר זמן מה שאינן יכולות להתחרות במשכורות שמציעות אפילו הקבוצות הקטנות בפרמיירליג, זאת בשל ההבדלים בצורה שבה מופצות זכויות השידור.

גם מערכת המס האיטלקית שונה משל מדינות אחרות כמו ספרד, כך שיהיה צריך להחליט עם תקרת השכר תהה עם הברוטו או הנטו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות