אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לשכת עורכי הדין: "לוותר על חילוט ערבויות לרוכשים אם מכרז יונייטד שרונה יבוטל" צילום: עמית שעל

לשכת עורכי הדין: "לוותר על חילוט ערבויות לרוכשים אם מכרז יונייטד שרונה יבוטל"

חברי פורום המקרקעין בלשכה פנו מטעם הלשכה ליו"ר רשות מקרקעי ישראל ויו"ר ועדת המכרזים ברשות בבקשה יוצאת דופן לפיה אם יוחלט על ביטול המכרז, בשל אי עמידתה של קבוצת הרכישה בתנאיו, יש לוותר לחבריה על הערבויות המסתכמות בכ-120 מיליון שקל

10.10.2017, 14:56 | ענת דניאלי
"להכריז על ביטול זכייתה של קבוצת יונייטד שרונה במכרז, תוך השבת הכספים ששולמו על ידי חברי הקבוצה, ובדגש על השבת הערבויות ואי חילוטן", כך כתבו עורכי הדין אברהם ללום, יצחק נטוביץ, זיו כספי ושי אליאב החברים בפורום המקרקעין בלשכת עורכי הדין, לעדיאל שמרון מנהל רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) וכן לאילן דגני יו"ר ועדת המכרזים.

קראו עוד בכלכליסט

עורכי הדין במכתבם מסבירים כי אין בידם כל קשר או נגיעה לאינטרס הקבוצה וכי החלטה בעניין זה תהיה כפופה "בהחלטת הקבוצה כי אכן ברצונה לוותר על זכייתה, כפי שמשתמע מאותם פרסומים".

חברי קבוצת הרכישה יונייטד שרונה טרם גייסו את ההון העצום, 1.06 מיליארד שקל (לא כולל מע"מ), הדרוש לרכישת הקרקע שעליה פעלה רשות השידור בתל אביב. בקרקע זו זכתה הקבוצה לפני כשנה וחצי לאחר שארגנה אותה חברת מינהל מגורים ישראל של מוטי פלד. בימים שאחרי הזכייה רבים בענף הנדל"ן דיברו על כך שאין כל היתכנות כלכלית לפרויקט במחיר קרקע כה גבוה.

עו"ד זיו כספי עו"ד זיו כספי עו"ד זיו כספי

לפני מספר שבועות התחוור לחברי הקבוצה כי היקף ההכנסות ממכירות הפרויקט יהיה נמוך מהצפוי, ולמעשה החברה רחוקה מגיוס ההון הדרוש לצורך רכישת הקרקע. במידה ולא יגויס ההון עד סוף החודש, תבוטל הזכייה במכרז ורמ”י צפויה לחלט את הערבות שמוערכת ב־120 מיליון שקל. כעת לשכת עורכי הדין מבקשת שבמידה ויבוטל המכרז - כספי החילוט לא יגבו מקבוצת הרוכשים.

הקרקע זה זכתה קבוצת הרכישה יונייטד שרונה , צילום: עמית שעל הקרקע זה זכתה קבוצת הרכישה יונייטד שרונה | צילום: עמית שעל הקרקע זה זכתה קבוצת הרכישה יונייטד שרונה , צילום: עמית שעל

קרעים בקבוצה והיעדר גורם מימון

 

במכתב ציינו עורכי הדין כי לאור זכיית קבוצת הרכישה "'יונייטד שרונה' נשמעו פרסומים רבים, שליליים בעיקרם, הנוגעים ליכולתה של הקבוצה לעמוד בתנאי המכרז, כל שכן לעמוד בביצוע והשלמת הפרויקט בהתאם למצגים שהוצגו לחברי הקבוצה, בראשם אומדן העלויות שעמד בבסיס קבוצת הרכישה. כל זאת לצד פרסומים נוספים אשר לפיהם לא עמדה הקבוצה בתנאים מהותיים של המכרז".

עוד ציינו במכתב כי לאחרונה הגיע המועד להשלמת התשלום בגין הזכייה במכרז ולרכוש את הקרקע וכבר, "החלו פרסומים נוספים המתייחסים לקרעים בקבוצה, להיעדר גורם מממן שיסייע ברכישה המקרקעין ואשר למסוגלותה של החברה המארגנת להביא את הקבוצה לקו הסיום בבטחה".

כמו כן, אחרי שכבר הובן שאין בידי חברי הקבוצה ההון הדרוש אף נקבעה לקבוצה שומה בגין מס רכישה של 200 מיליון שקל- כפי שפורסם ב"כלכליסט". לטענתם, "סכום אסטרונומי המהווה כ-20% משווי רכישת המקרקעין! לא למותר לציין כי נתון מכביד זה, החורג בהרבה מהאומדן שפורסם לחברי הקבוצה, כדי להגביר את החששות באשר למסוגלותה הכלכלית של הקבוצה להגיע למעמד הנכסף של מסירת הדירות", נכתב במכתבם.

יצוין כי ביום ראשון הקרוב צפויים חברי הקבוצה להתכנס ולדון בקונפליקט האם לקחת סיוע במימון רכישת הקרקע או האם בכלל לנסות ולהשלים את העסקה. רבים מהחברים סבורים בשלב זה כי מוטב להם לוותר על רכישת הקרקע ולספוג את חילוט הערבויות במידה ויגבו זאת מהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות