אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך לחפש עבודה חדשה מתוך העבודה הנוכחית צילום: שאטרסטוק

איך לחפש עבודה חדשה מתוך העבודה הנוכחית

אל תשתמשו באימייל של המעסיק כדי לשלוח קורות חיים, קחו יום חופש בשביל ראיונות עבודה ובחרו ממליצים שלא יחשפו אתכם - הרבה אנשים מחפשים הזדמנויות חדשות כשהם עדיין מועסקים במקום אחר

17.10.2017, 14:36 | שירות כלכליסט
קורה לפעמים שמוצאים עבודה מהחלומות שעומדת בכל הציפיות, אך באותה מידה קורה גם שנופלים על עבודה מאכזבת במיוחד.

קראו עוד בכלכליסט

ישנן מגוון של סיבות בגללן אנשים מתחילים לחפש עבודה חדשה כשהם עדיין עובדים בעבודה הנוכחית שלהם.

זו לא משימה פשוטה, אך לטענת מומחי כוח אדם אפשר לעשות זאת בצורה נבונה וכזו שתפעל לטובתכם. באתר CNN פרסמו טיפים שחלקו המומחים כיצד לעשות זאת:

אל תחכו עד שיהיה מאוחר מדי:

הזמן הטוב ביותר להתחיל לחפש את השלב הבא בקריירה שלכם הוא לא רק כשאתם חושבים שאתם מוכנים לו, אומרת כריסטי ג'וזף, סגנית נשיא משאבי אנוש בבופאלו סברס. היא ממליצה להמשיך ולטפח את אנשי הקשר המקצועיים שלכם, גם אם אתם מרוצים בעבודה הנוכחית שלכם. "עזרה לאנשים כשהם זקוקים לכך ושמירה על נראות ברשת האנשים המקומית מובילים באופן טבעי לפתיחת דלתות", היא מסבירה. מעורבות בקהילה נעה מהצטרפות לאיגוד עסקי מקומי ועד להשתתפות בכנסים הקשורים למקצוע שלכם. השמירה על קשרים עסקיים תעזור לכם לבצע את המעבר כשכבר לא תהיו מרוצים ממקום העבודה. "זה הרבה יותר מועיל כשיש איש קשר בהיכון", היא מסכמת.

אל תשתמשו בטלפון או במייל של העבודה כדי לפנות למעסיקים פוטנציאליים, צילום: שאטרסטוק אל תשתמשו בטלפון או במייל של העבודה כדי לפנות למעסיקים פוטנציאליים | צילום: שאטרסטוק אל תשתמשו בטלפון או במייל של העבודה כדי לפנות למעסיקים פוטנציאליים, צילום: שאטרסטוק

 

 

אל תחפשו עבודה על חשבון הזמן של המעסיק הנוכחי:

זה מפתה, אבל אל תנצלו את השעות הרגועות בעבודה כדי לשפר את קורות החיים או לסרוק אתרי דרושים, מזהיר מתיו בור, יועץ משאבי אנוש בחברת ייעוץ. לפיכך, הוא ממליץ לבצע את שיחות הטלפון בזמן הפסקת הצהריים או לקחת ימי חופש כדי ללכת לראיונות עבודה. שגיאה שממש מרתיחה אותו היא כשאנשים משתמשים במייל של העבודה כדי להתכתב עם מגייסים, או משתתפים בראיון טלפוני בטלפון של העבודה. "אם אתם מבזבזים זמן ומשאבים בעבודה, לא תוכלו להתלונן אם יפטרו אתכם", הוא מסביר.

בחרו ממליצים בתבונה:

אם עבודה שפניתם אליה מבקשת מכם ממליצים, אל תבטלו אותה באופן מיידי מכיוון שאתם לא רוצים לחשוף בפני המנהלים שאתם מחפשים עבודה, טוענת ג'וזף. אם אתם מסתדרים עם הבוס שלכם, זו עשויה להיות הזדמנות טובה לקיים שיחת יחסינו לאן. "אם בחברה אין הזדמנויות קידום שמעניינות אתכם, שיחה בריאה עם המנהל עשויה לעזור לכם לזהות מה אתם מחפשים", אומרת ג'וזף. מצד שני, אם יש לכם בעיות עם הבוס, היא מציעה לבקש המלצה מעובד אחד שבדרגה גבוהה משלכם. כדאי כמובן לפנות לאדם שאתם סומכים עליו שישמור את המידע לעצמו.

מה לעשות אם הבוס שואל אתכם ישירות:

אם הבוס שלכם מתעמת אתכם לגבי חיפוש העבודה, שקיוויתם לשמור בסוד, הגיבו בהתאם למערכת היחסי שיש לכם איתם, אומר בור. שקר עלול לפגוע בכם בהמשך. "ייתכן והם כבר יודעים שאתם מרחרחים או התראיינתם במקומות אחרים, ובודקים לראות את האמינות שלכם, ולכן שקר עלול לפגוע בחיפושי העבודה שלכם, בייחוד אם הם מכירים מנהלים בחברות שבהן אתם מתראיינים", הוא מסביר. מנגד, אם אתם חשים שהבוס שלכם עלול לחבל בחיפושי העבודה שלכם, קרוב לוודאי שעדיף לא להיות כנים מדי. "פוליטיקה ארגונית היא בעלת תפקיד משמעותי בחשיפת המידע, קל יותר להגן על עצמכם ככל שאתם חופשים פחות", אומר בור. "אנחנו חיים בעולם קטן, אך עולם העבודה קטן אף יותר".

תגיות