אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאפריל: קו רכבת ישיר בין לונדון לאמסטרדם; המחיר: 35 ליש"ט לכיוון צילום: גטי אימג'ס

מאפריל: קו רכבת ישיר בין לונדון לאמסטרדם; המחיר: 35 ליש"ט לכיוון

השירות יאפשר נסיעה ממרכז לונדון ישירות לאמסטרדם בתוך 4-3 שעות. יותר מ-4 מיליון נוסעים טסים כל שנה בין הערים והקו החדש יחריף את התחרות בין חברות התעופה ליורוסטאר

11.02.2018, 10:56 | שירות כלכליסט

חדשות טובות למטילים באירופה: רכבת יורוסטאר תפעיל החל ב-4 באפריל קו רכבת ישיר בין לונדון לאמסטרדם. צעד זה צפוי להגביר את התחרות בין חברת הרכבות לבין חברות התעופה.

קראו עוד בכלכליסט

השירות יאפשר נסיעה ממתחנת St Pancras במרכז לונדון ישירות לאמסטרדם בתוך 4-3 שעות. רכבות ייצאו פעמיים ביום. מחירי הנסיעה - החל ב-35 ליש"ט לכיוון. יורוסטאר תחל במכירת הכרטיסים ב-20 בפברואר ((יום ג' הבא).

למעלה מ-4 מיליון נוסעים טסים מידי שנה בקו לונדון-אמסטרדם, שנחשב לנתיב האווירי העמוס ביותר באירופה. זאת בעיקר בשל העובדה כי הולנד הופכת בשנים האחרונות למרכז עסקים ותיירות חשוב.

השקת הקו החדש בידי יורוסטאר צפויה כאמור להחריף את התחרות מול חברות התעופה הוותיקות המפעילות טיסות בקו זה, בהן בריטיש איירווייז, איזיג'ט וריינאייר.

רכבת יורוסטאר לונדון-אמסטרדם, צילום: גטי אימג רכבת יורוסטאר לונדון-אמסטרדם | צילום: גטי אימג'ס רכבת יורוסטאר לונדון-אמסטרדם, צילום: גטי אימג

יורוסאטר מתכוונת לצאת במסע פרסומי ולציין בו בין השאר כי שימוש ברכבת מקטין ב-80% את פליטת גזי חממה לעומת מטוס בקו הזה.

המנכ"ל היוצא של יורוסטאר, ניקולס פטרוביץ, אמר כי קו הרכבת הישיר להולנד מסמן עידן חדש בתחבורת הרכבות הבין-ארצית המהירה. "עם שירות ישיר מאנגליה להולנד, לצרפת ולבלגיה, אנו משנים את פני הקשרים בין בריטניה לבין מדינות המסחר המובילות באירופה".

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
נקודות חשובות שלא הוזכרו בכתבה
ראשית, לגבי המחירים - אכן ההשקה תהיה במחיר התחלתי של £35 לכיוון אבל זה כדי למשוך כמה שיותר נוסעים מחברות התעופה בהתחלה. לגבי הזמן - 3:40ש' ממרכז לונדון למרכז אמסטרדם זה לא רע אבל בטח לא טוב.. אם מוסיפים לזה 45 דקות לביטחון ודרכונים בתחנת רכבת אז זה בוודאות יותר ארוך מטיסות (שגם הן זולות בקו הזה) הבעיה הגדולה ביותר היא החזרה - ייקח עוד לפחות שנה עד שתהיה ביקורת דרכונים באמסטרדם מה שאומר שהנוסעים יצטרכו לרדת מהרכבת בבריסל, לעבור שם ביקורת, ולעלות על רכבת מאוחרת יותר ללונדון. זה יוסיף לפחות שעה.
יובל  |  22.02.18
לכל התגובות