אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טסלה מתכננת: תגמולי מניות של 2.6 מיליארד דולר לאלון מאסק צילום: רויטרס

טסלה מתכננת: תגמולי מניות של 2.6 מיליארד דולר לאלון מאסק

כשברקע ביקורת על עיכובים בייצור מכוניות מודל 3 וצניחה בערך המניה, יצרנית המכוניות החשמליות ששווה 55 מיליארד דולר זימנה פגישת משקיעים שבה יצביעו על תוכנית תגמולים לעשר שנים - מהגבוהים בהיסטוריה האמריקאית

17.03.2018, 09:58 | שירות כלכליסט
חברת טסלה זימנה פגישת משקיעים מיוחדת השבוע כדי להצביע על תוכנית תגמולים לעשר שנים עבור אלון מאסק. לפי התוכנית, מאסק יוכל לקבל תגמולי מניות בשווי מוערך של 2.6 מיליארד דולר, שהם מבין הגדולים בהיסטוריה האמריקאית. המענקים יינתנו רק אם החברה, אשר מציגה הפסדים באופן עקבי, תצליח לעמוד ביעדים מסוימים.

קראו עוד בכלכליסט

בעלי מניות מרכזיים של טסלה, כולל חברות ההשקעה ביילי גיפורד וטי רוו פרייס (T Rowe Price), אמרו שהן מתכוונות לתמוך בתכנית, ולהצביע בה הצבעת אמון. אך קבוצות ייעוץ למשקיעים מזהירות נגד ההצעה וטוענות שהיא נדיבה מדי.

ההצבעה מגיעה בזמן שטסלה מתמודדת עם כמות סימני שאלה הולכת וגדלה לגבי פעילותה.

מותג תחת אש

משקיעי החברה נעשו חסרי סבלנות כלפי העיכובים בייצור מכוניות המודל 3 - דגם חדש שאמור לפנות לשווקים נרחבים מקודמיו. רגולטורים בארה"ב העלו ספקות לגבי הדוחות הכספיים שהחברה מפרסמת, בעוד מספר בעלי מניות התלוננו על אי-תלותו של הדירקטוריון והחלטתו מ-2016 לרכוש את SolarCity - חברת אנרגיה סולארית שנמצאת בהפסדים, המגובה ע"י מאסק ומנוהלת ע"י אחיינו.

מנכ"ל טסלה אלון מאסק, צילום: רויטרס מנכ"ל טסלה אלון מאסק | צילום: רויטרס מנכ"ל טסלה אלון מאסק, צילום: רויטרס

מחוץ לעולם הפיננסי, אנשים שונים העלו חששות ממוצרי הטייס האוטומטי של החברה, ועובדיה טענו לפיטורים גסים וסביבת עבודה מפלה. טסלה מצידה התייחסה בביטול לטענות הללו, ומספר תביעות מצד בעלי מניות נדחו על ידי בתי המשפט. אך אנליסטים ממשיכים להזהיר שהחברה הולכת ונחלשת לעומת מתחרותיה. מחירי המניות צללו מאז יוני, אם כי הם עדיין גבוהים ב-25% ממחירם אשתקד.

במשך שנים, היה נראה שלמאסק יש מגע קסם, והוא הדף בעקביות ספקות לגבי יוזמותיו. יוזמות אלה כללו את חברת הטילים SpaceX ואת Neuralink, המחפשת דרכים לאחות אינטילגנציה אנושית וממוחשבת.

בתור מנכ"ל טסלה מאז 2008, קיבל מאסק מיליארדים ממשקיעים וממשלות, שהובילו את החברה להעסיק יותר מ-40 אלף איש. שווי השוק של טסלה הוא כיום 55 מיליארד דולר - יותר מפורד וג'נרל מוטורס – אפילו שטסלה ייצרה רק 105 אלף מכוניות בשנה שעברה - פחות מ-2% מכמות המכוניות שייצרה פורד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
טסלה תמכור מנועים עם וללא מגנטים במחירים שונים
גם במגנטים במנועים בגלגלים שזה הבדל עד 6-7% בהאצה ויותר עם ארבעה מנועים, באפל קאר עם ארסעה מנועים בגלגלים. טסלה תפסיק למכור מכוניות עם מנוע אחד. מהירות זה שם המשחק ותייצר גם דגמים עם שתי מנועים או שלוש שחוסכים בסוללה להבדיל מדגם ההאצה ועדיין מהירים. עם 2-3 מנועים חסכוניים יותר בבטריה להבדיל מדגמי המהירות אך עדיין עם האצה גבוהה במחירים גבוהים יותר למודל S, 3 ו Y והמכונית ב25K על בסיס מודל 3 מפלדה ודגם Y חדש מפלדה במחיר 45K ודגם S חדש מפלדה במחיר 65K וסייברטראק ב40K.ותפסיק את ייצור דגמי האלומיניום
מנכ"ל אפל  |  18.01.21