אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בפעם הרביעית: פינוי שדה דב צפוי להידחות ליולי 2019 צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

בפעם הרביעית: פינוי שדה דב צפוי להידחות ליולי 2019

משרד הביטחון ביקש לדחות את פינוי שדה התעופה הצבאי בתל אביב שנקבע בהחלטת ממשלה לינואר 2019. הסיבה לבקשת הדחייה של המשרד אינה ברורה. אם הבקשה תתקבל, גם שדה התעופה האזרחי ימשיך לפעול במקום עד מועד הפינוי החדש

12.06.2018, 07:50 | דותן לוי

פינויו שדה דב בתל אביב צפוי להידחות פעם נוספת, כך נודע ל"כלכליסט". אם הפינוי אכן יידחה, זו תהיה הפעם הרביעית שבה פינוי שדה התעופה שעל שטחו צפויות לקום 16 אלף דירות נדחה. מי שביקש לדחות את הפינוי הפעם הוא משרד הביטחון. המשרד ביקש לדחות את מועד פינוי הבסיס הצבאי מינואר 2019 ליולי 2019. הסיבה לבקשה אינה ברורה. אם הבקשה תתקבל, המשמעות היא שגם שדה התעופה האזרחי יפעל עד לתאריך הפינוי החדש.

ההסכם הראשון לפינוי שדה דב נחתם ב־2007, אך לא נקבעו בו תאריך יעד לפינוי. באוגוסט 2013 נחתם הסכם בין משרדי האוצר, הבינוי והשיכון, התחבורה, רמ"י ורשת שדות התעופה שבו התחייבה המדינה על פינוי השדה האזרחי ביוני 2016. בעקבות עתירת עיריית אילת וארקיע, מועד הפינוי נדחה לאפריל 2017. בעקבות הלחץ של עיריית אילת, גיבשו הח"כים איציק שמולי ובצלאל סמוטריץ' הצעת חוק שלפיה הפינוי יידחה לינואר 2019. מנהלי הגוש הגדול טענו כי המדינה הפרה את ההסכם ובנובמבר האחרון עתרו לבית המשפט בדרישה לבטל את ההסכם.

קראו עוד בכלכליסט

שדה דב בתל אביב, צילום: עמית שעל שדה דב בתל אביב | צילום: עמית שעל שדה דב בתל אביב, צילום: עמית שעל

ברמ"י אישרו את הפרטים. ממשרד הביטחון נמסר כי "עיתוי פינוי השדה הצבאי נמצא בימים אלה בעבודת מטה משותפת במערכת הביטחון, בין השאר לאור סוגיות מבצעיות שעלו. תהליך ההיערכות לפינוי כבר נמצא בשלבי ביצוע, ובכל מקרה פינוי הבסיס מתנהל בפרקי זמן קצרים לפרויקט בסדר גודל כזה, תחת שמירה על כשירותו המבצעית של צה"ל, ותוך כדי פעילות מבצעית שוטפת".

מהאוצר נמסר כי "לפי החלטת הממשלה, מועד הפינוי הוא ינואר 2019. במידה ויש כוונה לסטות ממועד זה, יש לתקן את ההחלטה".

תגיות

25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

24.
אין לפנות את שדה דב מסיבות שונות שלהלן
פינוי שדה דב ובניה על הקרקעות שלו יהיו בכיה לדורות. הבניה המסיבית תחסום את האוויר, האור והנוף לעיר, וכן תיצור עומס וצפיפות נוראיים של בניינים, מכוניות ותושבים על שטח קטן יחסית. שדה דב לא גורם רעש גדול יותר ממה שגורמים עומס התחבורה והבניה הצפופה המאכלסת תושבים רבים. אין לפנות שדה תעופה שהוא גורם חשוב מאד למערך הצבא. עד מתי יתנו לטייקונים-בעלי הקרקעות למקסם את רווחיהם לפי האינטרסים הכלכליים שלהם, בלי להתחשב בטובת הציבור ???
עדי  |  13.06.18
לכל התגובות