אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גינדי תשלם לזוכי מחיר למשתכן שיבטלו ערר קרדיט: משרד viewpoint

בלעדי לכלכליסט

גינדי תשלם לזוכי מחיר למשתכן שיבטלו ערר

גינדי החזקות חתמה על הסכם עם עשרות זוכי הגרלת מחיר למשתכן, לפיו היא תשלם לכל אחד 20 אלף שקל בתמורה להסרת התנגדות ומניעת עיכוב בפרויקט

30.07.2018, 07:10 | ענת דניאלי

גינדי החזקות תשלם 20 אלף שקל לכל אחד מעשרות זוכי מחיר למשתכן שהגישו ערר נגד תכנון הפרויקט שמקדמת החברה באור יהודה בתמורה לכך שימחקו את הערר - כך עולה מהסכם שנחתם לאחרונה בין גינדי והזוכים, אשר הגיע לידי "כלכליסט". המדובר בקבוצה בה חברים בין 30 ל־40 עוררים, כך שהסכום המצטבר שגינדי צפויה להוציא בעקבות ההסכם יעמוד על כ־700 אלף שקל.

קראו עוד בכלכליסט

פרויקט בית בפארק שמקדמת גינדי באור יהודה, בשטח סמוך לצומת סביון, כלל על פי התוכנית המקורית 1,143 דירות, 80% מהן במחיר מוזל עבור זכאי מחיר למשתכן. במרץ השנה דנה ועדת התכנון המקומית אור יהודה בבקשת גינדי להגדיל את מספר יחידות הדיור שייבנו במסגרת הפרויקט ב־286, ולהעמידו על כ־1,429 דירות. זאת במסגרת הליך של הקלת שבס־כחלון, המאפשרת ליזם לבקש מהרשות המקומית הגדלה של מספר הדירות ושטח הבנייה במעמד הוצאת ההיתר. הגדלת הפרויקט הפכה אותו לאחד הגדולים המקודמים כיום, ועלות בנייתו מוערכת בלמעלה ממיליארד שקל.

בעקבות תלונות על הארכת זמן הבנייה יו"ר מטה הדיור מבקש לעצור את השיווק בפרויקט מחיר למשתכן של גינדי זאב בילסקי מסר את בקשתו בעקבות תלונות של רוכשים שזכו בהגרלה, ולפיהן מסירת הדירות תבוצע רק לאחר למעלה מ-50 חודשים ענת דניאלי, 22 תגובותלכתבה המלאה

חיסכון של חודשים

קבוצה מצומצמת של זוכים הגישה התנגדות לבקשת גינדי, בטענה כי השינוי התכנוני יוביל להגדלה של מספר הדירות בקומה ולפגיעה באיכות החיים בפרויקט וטענות נוספות. הוועדה המקומית אור יהודה דחתה את ההתנגדות בלי לדון בטענות לגופן, באמרה כי הזוכים אינם צד להליך התכנוני.

בעקבות זאת עררו המתנגדים בסוף מאי לוועדת הערר המחוזית, בטענה כי מאחר שהם עתידים לרכוש דירות במתחם ולהתגורר בו, הרי שיש להם זיקה למתחם ועל הוועדה המקומית לדון בטענותיהם. בסוף יוני התקיים דיון ראשון בערר ובו לא הושגה הכרעה, ונקבע מועד לדיון נוסף. מיד לאחר הדיון הראשון החל המשא ומתן בין הצדדים ובסופו הושג הסכם הפשרה, עוד בטרם התקיים הדיון הנוסף.

במסגרת ההסכם שנחתם התחייבו הזוכים על מחיקת הערר, צעד שצפוי לחסוך לגינדי חודשים ארוכים של התדיינויות, ולזרז את קבלת היתר הבנייה. “אני מאשר בזה את מחיקת הערר שהוגש בשמי לוועדת הערר המחוזית בתל אביב", נכתב בנוסח החוזה שעליו חתמו הזוכים, "ומסמיך אתכם לחתום בשמי ועבורי על כל מסמך הדרוש לצורך זה".

בהמשך חוזה הפשרה מצוינות ההסכמות שהושגו בין הצדדים, בין היתר בנוגע למספר הדירות הקטנות והחניות בפרויקט, וכן תשלום פיצוי על ידי גינדי בסכום של 20 אלף שקל כולל מע"מ לכל אחד ממגישי הערר, ואשר ישולם בתוך שבעה ימים ממועד קבלת היתרי בנייה. עוד סוכם כי לשוק החופשי לא יוקצו יותר מ־98 דירות קטנות של שלושה או ארבעה חדרים. עוד התחייבה החברה כי ל־20% מהדירות שיוקצו לזוכים בפרויקט יוצמד מחסן.

הדמיית הפרויקט באור יהודה. מספר הדירות זינק ב־260, קרדיט: משרד viewpoint הדמיית הפרויקט באור יהודה. מספר הדירות זינק ב־260 | קרדיט: משרד viewpoint הדמיית הפרויקט באור יהודה. מספר הדירות זינק ב־260, קרדיט: משרד viewpoint

 

"פרקטיקה נהוגה"

 

עו”ד נועם שחם ממשרד נתן מאיר ושות’, שייצג את הזוכים שעררו, אמר: “הצדדים הגיעו להסדר פשרה הנותן מענה תכנוני לחלק מטענות העוררים, לרבות בקשר לתמהיל הדירות שיוצע לרוכשי מחיר למשתכן, תוספת משמעותית של מחסנים ותוספת מקומות חניה, ובעקבות זאת נמחק הערר בהסכמה”.

ממשרד הבינוי והשיכון נמסר: “איננו מכירים את ההסכם המדובר, ובכל מקרה המשרד לא היה צד להסכמות אלו. הטענה שמועלית כאן נוגעת בנושא תכנוני, וככזה הסמכות היא של ועדות התכנון השונות”.

מגינדי החזקות נמסר: “החברה פעלה בהתאם לפרקטיקה הנוהגת בהליכי רישוי בניה כאשר בעל היתר שרוצה להוציא את ההיתר מהר ככל האפשר מגיע לפשרה עם המתנגדים. מול האפשרות לפשרה עומדת האפשרות להיגרר להליכים לאורך שנים, דבר שיכול לגרום לנזקים בלתי הפיכים לפרויקט, למשתכנים ולחברה, שאיש מהמתנגדים לא יוכל לפצות עליהם”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

56 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

54.
למה רוב "הזוכים" לא היו מודעים לכל מה שהתרחש
מאחורי גבם? למה עד לפני שבוע רוב הזוכים לא ידעו דמועד האיכלוס נדחה בשנתיים!! ולמה לא משרד השיכון ולא חברת גינדי עשו שינויים כ"כ קריטיים בפרויקט(בעיקר הדחייה המטורפת עד לאיכלוס שמייקרת עוד יותר את מחיר העיסקה בגלל ההצמדה למדד תשומות הבניה,אובדן דמי שכירות וכו') טרחו לעדכן את הזוכים.? למה הכל זה בהחבא ובקומבינות.? אחרת, חלק גדול מהזוכים לא היו מחכים ומופתעים, והיו קונים כבר דירות בשוק החופשי.
א  |  02.08.18
לכל התגובות