אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יאיר כץ לעובדי התעשייה האווירית: "ההנפקה לא תצא ללא הסכמתנו" צילום: יח"צ

יאיר כץ לעובדי התעשייה האווירית: "ההנפקה לא תצא ללא הסכמתנו"

דבריו של מזכיר ארגון העובדים מגיעים על רקע כתבה שפורסמה אתמול ב"כלכליסט", לפיה הנפקת המניות של החברה צפויה לצאת לדרך במהלך 2019: "ארגון העובדים אינו שותף למהלך"

02.08.2018, 10:41 | אמיתי גזית

"הנפקת מניות התעשייה האווירית לא תצא לדרך ללא הסכמות עם ארגון עובדי החברה", כך כתב ידי יאיר כץ מזכיר ארגון העובדים במכתב שהפיץ אתמול (ד') לעובדים בעקבות כתבה ב"כלכליסט", בה דווח כי הנפקת מניות של החברה צפוי לצאת לדרך במהלך 2019.

קראו עוד בכלכליסט

ארגון העובדים דורש כי הליך ההנפקה יעשה בתיאום עימם, כאשר כמה סוגיות מטרידות אותו ובהם זהות השותפים החדשים בחברה בעקבות ההנפקה. כמו כן בארגון מוטרדים מתוכניות המדינה באשר לכסף שהיא תגרוף בעקבות מכירת מניותיה ומצפים כי היא תשקיע אותו בפיתוח החברה ולא תזרים אותו לקופת המדינה.

העובדים חוששים מפיטורין בעקבות ההנפקה, זאת כאשר בשנתיים האחרונות כבר פוטרו יותר מ-700 עובדים במסגרת הליך התייעלות.

יאיר כץ. "עד כה לא פנה לארגון העובדים כל גורם לנהל משא ומתן בנושא"., צילום: יח"צ יאיר כץ. "עד כה לא פנה לארגון העובדים כל גורם לנהל משא ומתן בנושא". | צילום: יח"צ יאיר כץ. "עד כה לא פנה לארגון העובדים כל גורם לנהל משא ומתן בנושא"., צילום: יח"צ

במכתבו לעובדים כתב כץ כי "ארגון העובדים אינו שותף למהלך, הסכמי העבודה בתעשייה האווירית הם חד משמעיים. תהליך בעל משמעות כה גדולה על העובדים לא יתממש ללא הדברות, שיתוף פעולה והסכמה בין ארגון העובדים והנהלת החברה. הריני להבהיר כי עד כה לא פנה לארגון העובדים כל גורם לנהל משא ומתן בנושא".

עוד הוסיף כץ כי "הצלחת התעשייה האווירית היא תוצר המעשה של אלפי עובדים מסורים המחוייבים להצלחת החברה".

מתווה ההפרטה המתגבש מבוסס על החלטת ממשלה מ־2014 שבמסגרתה אושרה תוכנית רב־שנתית להנפקות מניות מיעוט של כמה חברות ממשלתיות. באותה החלטה נקבע שכדי לשמור בידי המדינה גרעין שליטה, יונפקו עד 49% ממניות החברה ולפחות 25%. הערכה של גורמים במערכת הביטחון היא כי ההנפקה תבוצע בשתי פעימות וזאת מכיוון שעד סבב ההנפקה השני שווי החברה צפוי לעלות, וכתוצאה מכך גם המחיר שהמדינה תקבל ממכירת מניותיה. ההסכמות עם ארגון העובדים חיוניות להצלחת המהלך, בין היתר משום שהממשלה היא זו שתאשר בבוא העת את מתווה ההפרטה. אביו של מזכיר הארגון הוא שר העבודה והרווחה חיים כץ, בעצמו כיהן כמזכיר הארגון במשך 20 שנה, ונחשב לאחד השרים החזקים ובעל יכולת להשפיע על תוצאות הצבעת הממשלה לאישור ההנפקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
לאבי מתגובה 15 - התע"א הוצפה בגימלאים של צה"ל שרובם.......
ככולם רק מביאים נזק לחברה. הם נשתלים בתפקידי ניהול והם מנסים לנהל את החברה כמו את הצבא, בשמאל/ימין ובהנחתת פקודות. למה דימלאי צה"ל לא יכולים לשבת בגימלאות בבית ולשחק עם הנכדים כמו כולם? לא הספיק להם הכבוד שקיבלו בצבא? איזו בושה לחברה הזו שהיתה מפוארת
גמלאי של תע"א  |  03.08.18
לכל התגובות