אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 12 שנה בתפקיד: מנכ"לית פפסיקו פורשת צילום: בלומברג

אחרי 12 שנה בתפקיד: מנכ"לית פפסיקו פורשת

ענקית המשקאות הודיעה כי המנכ"לית תפרוש מתפקידה בגיל 62, לאחר 24 שנים בחברה. נשיא החברה רמון לגווארטה יחליפה. מנכ"לי חברות מזון ומשקאות נוספים עזבו לאחרונה על רקע השינוי בטעם הצרכנים

06.08.2018, 14:55 | שירות כלכליסט
ענקית המשקאות פפסיקו הודיעה כי המנכ"לית אינדירה נואי (62) תפרוש מתפקידה לאחר 12 שנים בתפקיד ו-24 שנים בחברה.

דירקטוריון המנהלים בחר בנשיא החברה, רמון לגווארטה כמחליף שלה. השינויים ייכנסו לתוקף ב-3 באוקטובר, ונואי תישאר כיו"ר עד תחילת 2019. "בילדותי בהודו מעולם לא העליתי בדעתי שתהיה לי ההזדמנות לעמוד בראש חברה כל כך יוצאת מהכלל", מסרה נואי בהצהרה. "בזכות המדיניות שלנו של ייצור חטיפים מזינים יותר, הגבלת ההשפעה שלנו על הסביבה ותרומה לקהילות שבהן אנחנו פועלים, השפענו על חיי האנשים הרבה יותר מכפי שיכולתי לדמיין". מלבד מותג המשקאות הקלים פפסי, בבעלות החברה מותגים רבים נוספים, ביניהם מאונטן דיו ודוריטוס. לזכות נואי נזקפת ההתרחבות של החברה מעבר למשקאות המוגזים גם למוצרים הנחשבים בריאים יותר כמו חומוס. אם כי תוצאות ההתרחבות הזו היו מעורבות.

קראו עוד בכלכליסט

אינדרה נואי, מנכ"לית פפסיקו היוצאת. "בילדותי בהודו מעולם לא העליתי בדעתי שתהיה לי ההזדמנות לעמוד בראש חברה כל כך יוצאת מהכלל", צילום: בלומברג אינדרה נואי, מנכ"לית פפסיקו היוצאת. "בילדותי בהודו מעולם לא העליתי בדעתי שתהיה לי ההזדמנות לעמוד בראש חברה כל כך יוצאת מהכלל" | צילום: בלומברג אינדרה נואי, מנכ"לית פפסיקו היוצאת. "בילדותי בהודו מעולם לא העליתי בדעתי שתהיה לי ההזדמנות לעמוד בראש חברה כל כך יוצאת מהכלל", צילום: בלומברג

לגווארטה עובד בפפסי כבר 22 שנים, בספטמבר האחרון מונה לנשיא, במסגרת התפקיד פיקח על הפעילות העולמית, האסטרטגיה התאגידית והמדיניות הציבורית. קודם לכן היה בעל תפקידים ניהוליים בחטיבה האירופית ובאפריקה דרומית לסהרה.

פרישתה של נואי היא האחרונה עד כה בעזיבות של מנכ"לים של חברות מוכרות בתחום המזון והמשקאות, זאת על רקע השינוי בטעם הצרכנים שנוטשים לטובת מותגים קטנים וטרנדיים יותר, כך למשל בשנה שעברה פרשו המנכ"לים של היריבה קוקה קולה ויצרנית החטיפים מונדלז אינטרנשיונל. בדומה, ביצרנית המרקים קפמבל החליפו מנכ"לים בתחילת השנה. עם זאת, כהונתה של נואי הייתה ארוכה פי 2 מכהונה ממוצעת של מנכ"ל בחברות הנסחרות במדד S&P 500 .

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות