אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החולשה בשוק המזגנים חתכה את הכנסותיה של תדיראן ברבעון צילום: סיון פרג'

החולשה בשוק המזגנים חתכה את הכנסותיה של תדיראן ברבעון

הכנסות חברת המזגנים ירדו ביותר מ-20% והסתכמו ב-231 מיליון שקל ברבעון השלישי; במקביל, החברה של משה ממרוד לאייש משרות ניהול בכירות על ידי קרובי המשפחה - חתנו צפוי להתמנות ל"מנהל פיתוח שווקים בינלאומיים"

21.11.2018, 12:47 | אורנה יפת

חברת תדיראן הולדינגס ממשיכה לאייש משרות ניהול בכירות על ידי קרובי המשפחה. אסיפת בעלי המניות שתתכנס בסוף חודש דצמבר תתבקש לדון במינויו של ג'ארד פדרבוש, חתנו של משה ממרוד מנכ"ל החברה ובעל השליטה, ובעלה של בתו שני, לתפקיד מנהל פיתוח שווקים בינלאומיים, לתקופה של שלוש שנים.

קראו עוד בכלכליסט

תדיראן פועלת להרחבת פעילות מחוץ לישראל וכפי שנכתב ב"כלכליסט" החלה לעבוד עם יצרני מזגנים נוספים מלבד GREE לצורך הרחבת הפעילות במדינות שונות.

פדרבוש יצטרף לשתי בנותיו של ממרוד המכהנות בתפקידים בכירים בתדיראן: מורן ממרוד המשמשת כסמנכ"לית אסטרטגיה בחברה ונופר ממרוד בתפקידה כסמנכ"לית השיווק. הוא יהיה כפוף למנהל הפעילות הבינלאומית בחברה ובמסגרת תפקידו יהיה אחראי לזיהוי שווקים פוטנציאליים ובמיוחד השוק הצפון אמריקאי, וזיהוי הזדמנויות עסקיות.

כמו כן, יהיה פדרבוש חלק מהצוות שאמון על בניית האסטרטגיה העסקית של הפעילות הבינלאומית והמימוש שלה בפועל. עלות העסקתו השנתית של פדרבוש תעמוד על כ-464 אלף שקל, כולל מענק שנתי מבוסס יעדים, בגובה של עד שלוש משכורות - 60 אלף שקל בסך הכל. במסגרת החוזה פדרבוש התחייב על סעיף אי-תחרות לתקופה של שנה. 

משה ממרוד משה ממרוד משה ממרוד

בתוך כך, פרסמה הבוקר תדיראן הולדינגס את התוצאות הכספיות לרבעון השלישי של 2018. החברה הציגה ירידה של 20.6% בהכנסות וירידה של 25% ברווח הנקי, וזאת על רקע החולשה בשוק המזגנים.

הירידה הכללית במכירות המזגנים באה על רקע מזג האוויר הנוח יחסית בקיץ האחרון, ועיתוי חגי תשרי שהוביל למיעוט בימי עבודה בהשוואה לתקופה מקבילה אשתקד, ופגעה בכל יצרניות המזגנים. גם אלקטרה מוצרי צריכה, דיווחה שלשום על ירידה של 67% ברווח הנקי.

על מנת למזער הפסדים, צמצמה תדיראן את היקפי המבצעים שהעניקה בתקופות קודמות לצרכנים, ובתוך כך את מבצעי הרחבת האחריות על המוצרים, פעילות שיווקית באמצעותה מושכות יבואניות ויצרניות מוצרי החשמל את הלקוחות

צמצום המבצעים עזר לתדיראן לשפר את שיעור הרווח הגולמי מההכנסות מ-24.2% ל-25.8% וזאת על אף ירידה של 15.6% ברווח הגולמי שהסתכם ב-59.7 מיליון שקל.

הכנסות תדיראן בסיומו של הרבעון ירדו ל- 231.9 מיליון שקל לעומת 292 מיליון שקל ברבעון מקביל 2017. החברה רשמה ירידה של 19.7% ברווח התפעולי שהסתכם ב-29 מיליון שקל וסיכמה את הרבעון עם רווח נקי של 20.2 מיליון שקל לעומת 27 מיליון שקל ברבעון מקביל.

תגיות