אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיחוד שוקל להחמיר את הפיקוח על חברות הייטק סיניות

האיחוד שוקל להחמיר את הפיקוח על חברות הייטק סיניות

דיפלומטים באיחוד חוששים מריגול ממשלתי, הביעו דאגה מהתנהלותה של סין במרחב המקוון, והזהירו מפני חתימה חפוזה על חוזי רשתות תקשורת עם חברות כוואווי ודומותיה. בשלב זה אין תיאום בין ממשלות באיחוד בנוגע למכרזי רשתות 5G

02.01.2019, 12:17 | עומר כביר
האיחוד האירופי מעוניין להקשיח את הפיקוח והביקורת על חברות טכנולוגיה סיניות שמבקשות להשתתף במכרזי דור חמישי ביבשת, לאור החששות הגוברים מסיכוני אבטחה פונטציאליים כריגול ממשלתי סיני - כך לפי דיווח של הפייננשל טיימס.

קראו עוד בכלכליסט

"כמה מדינות מוטרדות יותר ויותר מההתנהגות של סין במרחב המקוון", אמר לפייננשטל טיימס דיפלומט מערבי. "מדינות באירופה, כולל ספרד, איטליה ופינלנד, ערכו ב-2018 מכרזים לדור חמישי ברשתות הסלולר, ועוד מכרזים צפויים מתוכננים ל-2019. ההכנסות יכולות להגיע למיליארד דולר. אנחנו דוחקים בכולם להימנע מביצוע מהלכים חפוזים שהם עלולים להתחרט עליהם מאוחר יותר".

לדברי דיפלומטים באיחוד, החשש מסין שהעלו מדינות כמו ארה"ב, יפן ואוסטרליה הגביר את החששות הקיימים באירופה. ואולם, מאמצי תיאום בין המדינות נפגעו לאור רצון הממשלות לקבל חופש פעולה בניהול מכרזי תדרי הדור החמישי. וואווי הסינית היא מועמדת מובילה לאספקת ציוד לרבות מהרשתות האמורות.

"מדובר בבעיה אסטרטגית רצינית מבחינת האיחוד, ועדיין לא מיפינו את הסכנה כראוי", אמר אחד הדיפלומטים. "הבעיה היא שכל מדינה מעוניינת בעריכת מכרז דור חמישי כי זה יוביל להכנסות משמעותיות. מרגע שמכרזים אלו הושלמו צריך להימנע ממצב שבו יש ספק ציוד אחד לכל היבשת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות