אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחתם ההסכם: איי.די.או פרופרטיז תמכור 5,800 דירות לעיריית ברלין תמורת 920 מיליון יורו צילום: אורן פרוינד

נחתם ההסכם: איי.די.או פרופרטיז תמכור 5,800 דירות לעיריית ברלין תמורת 920 מיליון יורו

הרווח הצפוי מהעסקה הוא כ-83 מיליון יורו, לפני הוצאות עסקה ומסים. מדובר ברבע מפורטפוליו הנכסים של החברה. 340 מיליון יורו מתוך כספי העסקה ישמשו לפרעון חובות

27.09.2019, 11:31 | אורי גלאור

חברת איי.די.או גרופ מדווחת הבוקר (ו') כי בהמשך לדיווח מה-18.9 בדבר המגעים של ADO PROPERTIES (המוחזקת כ-38.2% בידי איי.די.או גרופ) למכירת 5,800 יחידות דיור למגורים (המהווה כרבע מפורטפוליו הנכסים של החברה) לעיריית ברלין - נחתם הסכם מחייב בין שני הצדדים.

קראו עוד בכלכליסט

תמורת העסקה הינה כ-920 מיליון יורו, אשר מתוך סך התמורה כ-340 מיליון יורו ישמשו לפרעון חובות, כאשר תזרים המזומנים הפנוי הצפוי לנבוע לחברה מהעסקה הינו כ-580 מיליון יורו. יחס המינוף של ADO PROPETIES צפוי לרדת לשיעור של כ-21%. הרווח הצפוי לחברה מהעסקה צפוי לעמוד על כ-83 מיליון אירו לפני הוצאות עסקה ומס.

הפורטפוליו שנמכר מורכב בעיקר מפורטפוליו המוכר בשם "קרלוס" שנרכש בשנת 2015 וכולל מקבצי מגורים ברובעים שפנדאו ורייניקנסדורף הממוקמים בצפון מערב העיר ברלין. מחיר המכירה גבוה בשיעור של כ-10% משווי הפורטפוליו כפי שהוערך ביוני 2019 על ידי חברת היעוץ CBRE.החברה מציינת כי העסקה כפופה להתקיימותם של תנאים מתלים שונים וכן קבלת אישור מהרגולטורים והסכמות של הבנקים המלווים.

נכסים בבעלות איי.די.או בברלין, צילום: אורן פרוינד נכסים בבעלות איי.די.או בברלין | צילום: אורן פרוינד נכסים בבעלות איי.די.או בברלין, צילום: אורן פרוינד

לפני מספר ימים דווח כי חברת אדלר הגרמנית צפויה לרכוש את איי.די.או גרופ לפי שווי של 2.75 מיליארד שקל (708 מיליון יורו), מדובר בעסקה המשקפת מחיר של 25.75 יורו (100 שקלים) למניה, מחיר אשר גילם פרמיה של 83% על מחיר המניה טרום הדיווח. כעת לאחר הזינוק החד במניה לאחר הדיווח מניית איי.די.או גרופ נסחרת לפי מחיר של 95.5 שקלים למניה, מחיר המגלם דיסקאונט של 4.5% על מחיר העסקה הצפוי. אדלר תרכוש את הבעלות באיי.די.או גרופ באמצעות מיזוג משולש הופכי.

דודי דניאל, מנכ"ל איי.די.או גרופ אמר לכלכליסט כי "השלמת העסקה מהווה הבעת אמון בפורטפוליו של החברה ובחוסנה הפיננסי. אנחנו ממשיכים לקדם את העסקה למיזוג איי.די.או עם אדלר, והתוצאה הכוללת תהיה הצפת ערך משמעותית לכלל בעלי המניות של החברה". עוד ציין דניאל, כי "מדובר בעסקה חסרת תקדים בהיקפה אשר תשפיע על יכולות הקבוצה בעתיד. עם השלמת העסקה, איי.די.או פרופרטיז תהנה מתזרים חופשי של כ-580 מיליון יורו שיאפשר התפתחות משמעותית בעתיד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות