אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצרנית הסיגריות האלקטרוניות ג'ול תפטר 500 עובדים עד סוף השנה צילום: AP

יצרנית הסיגריות האלקטרוניות ג'ול תפטר 500 עובדים עד סוף השנה

הקיצוצים, 15%-10 מכוח העבודה בחברה, הם חלק מתוכנית ארגון מחדש שמוביל היו"ר החדש, על רקע הצעת האיסור על מכירת טבק בטעמים, וחקירות פדרליות שג'ול נמצאת במרכזן

29.10.2019, 11:52 | שירות כלכליסט

חברת ג׳ול (Juul Labs Inc) מתכננת לקצץ 500 משרות עד סוף השנה, ובכך להפוך את מגמת הצמיחה בקרב העובדים של חברת הסיגריות האלקטרוניות המותקפת. ברקע,הצעת האיסור על מכירת טבק בטעמים, תחום שאחראי ליותר מ-80% מהמכירות שלה בארצות הברית. מספר המשרות העתידות להיות מבוטלות נע בין 10%-15% ממצבת העובדים.  

קראו עוד בכלכליסט

משתמש בסיגריה אלקטרונית של ג משתמש בסיגריה אלקטרונית של ג'ול | צילום: טי.אן.אס משתמש בסיגריה אלקטרונית של ג

הקיצוצים הם חלק מתוכנית ארגון מחדש נרחבת יותר המיועדת לשפר את מערכת היחסים הפגועה של החברה עם רגולטורים. מעבר לקיצוץ במשרות, ג'ול תקצץ גם בתקציב השיווק שלה, בנוסף להוצאות אחרות, ותשקיע בדרכים חדשות למניעת שימוש בסיגריה האלקטרונית בקרב צעירים.

שוק הסיגריות האלקטרוניות נמצא תחת "איפוס הכרחי", אמר יושב הראש החדש של החברה, קיי. סי. קרוסטוויט בהצהרה שמסר אתמול (ב'). ג'ול מתמקדת ב"השגת רישיון לפעולה בארצות הברית ובעולם כולו". השנה גייסה ג׳ול 300 עובדים בממוצע בחודש, והצוות שלה גדל ביותר מ-4,000 עובדים. בספטמבר, מיד אחרי כניסתו של קרוסטוויט לתפקיד היא עצרה לגמרי את גיוס העובדים.

קרוסטוויט עזב את ענקית הטבק אלטריה (Altria Group) בכדי לנווט את הסטארט-אפ בחודש שעבר. בין הנושאים הנמצאים בעדיפות אצלו הם השקעה במחקר מדעי, על מנת שיוכל להגישו למנהל המזון והתרופות האמריקאי ולרגולטורים אחרים, וחקר טכנולוגיות חדשות הכוללות מכשירים המחוברים דרך בלוטות׳ שיכולים לרסן שימוש מתחת לגיל המותר במוצריה, אמרה החברה.

רפידות בטעמים שמיועדות לסיגריות אלקטרוניות של ג רפידות בטעמים שמיועדות לסיגריות אלקטרוניות של ג'ול | צילום: AP רפידות בטעמים שמיועדות לסיגריות אלקטרוניות של ג

אחרי שהואשמה בעלייה בשימוש בסיגריות אלקטרוניות בקרב בני נוער, ג׳ול נמצאת במוקד מספר חקירות פדרליות. עד מאי החברה חייבת למסור למינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) דיווח על כל מוצר שהייתה רוצה להמשיך למכור בשוק האמריקאי מעבר לנקודה זאת.

כאשר קרוסטוויט מונה לתפקיד, השעתה ג'ול את פרסום מודעותיה בכלי התקשורת בארה"ב. ג׳ול גם הודיעה שלא תצא בקמפיין נגד התוכנית של מינהל המזון והתרופות האמריקאי לחתוך בשימוש בסיגריות האלקטרוניות בקרב בני נוער על ידי הורדת כל הסיגריות האלקטרוניות מהמדפים, חוץ מאלו בטעם טבק. המינוי הראשון של קרוסטוויט היה של ג׳ו מיורילו, שכיהן כראש מחלקת קשרים עם רגולטורים באלטריה.

החברה ניסתה בעבר לזכות בחיבת וושינגטון על ידי הצפת הבית הלבן בלוביסטים וסנגורים אחרים. אסטרטגיה זו השיגה תוצאה לא רצויה, מפני שיצרה את הרושם שהחברה הולכת נגד מינהל המזון והתרופות האמריקאי.

מתי פרץ המשבר

המכירות של ג'ול צנחו מאז שהמרכז האמריקאי לבקרת מחלות ומניעתן הזהיר את הציבור בספטמבר משימוש בכל מוצרי שאיפת האדים, כולל סיגריות אלקטרוניות, בזמן שהיא חוקרת התפרצות של מחלות ריאות הקשורות בדבר. הסוכנות צמצמה מאז את האזהרה הזאת, וכעת ממליצה לאנשים שלא לעשן בעזרתם THC, החומר הפעיל בקנאביס. מוצריה של ג׳ול לא קושרו למחלות הריאות הקשורות בעישון סיגריות אלקטרוניות.

קודמו של קרוסטוויט בתפקיד, קווין ברנס, דחף באגרסיביות להתרחב מעבר לים כאשר החלו המתקפות עליה בארצות הברית. כעת תנקוט החברה ב"גישה יותר שיטתית", אחד מהאנשים המעורים בעניין מסר.

תגיות