אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל בנק הפועלים רוצה לקצץ את מודל הקביעות של העובדים צילום: גדי דגון, אוהד צויגנברג

פרסום ראשון

מנכ"ל בנק הפועלים רוצה לקצץ את מודל הקביעות של העובדים

דב קוטלר הציע לוועד מנגנון היפרדות חדש, שיאפשר מכסה שנתית של פיטורים כל שנה. אם קוטלר יצליח בכך, יהיה זה מהלך תקדימי במערכת הבנקאית

13.11.2019, 11:29 | רחלי בינדמן

מנכ"ל בנק הפועלים הטרי דב קוטלר, מנסה לקדם מהלך של ביטול מנגנון הקביעות בבנק, המונע ממנו לפטר עובדים ומקשה על ייעול נדרש של המערכת.

קראו עוד בכלכליסט

לפני שבוע נפגש קוטלר עם נציגי וועד העובדים במסגרת המו"מ שירש מידי קודמו אריק פינטו להשלמת הסכם קיבוצי חדש.

דב קוטלר, צילום: גדי דגון, אוהד צויגנברג דב קוטלר | צילום: גדי דגון, אוהד צויגנברג דב קוטלר, צילום: גדי דגון, אוהד צויגנברג

קוטלר מתברר, פנה בהצעה מפתיעה לעובדים - ביטול מנגנון הקביעות הקיים למעשה בכל המערכת הבנקאית ומקשה מאד על פיטורים. הוא הציע מודל "היפרדות" בו להנהלה תהיה מכסה שנתית של עובדים שההנהלה תוכל לפטר. הוועד מתנגד כמובן למהלך.

אם קוטלר יצליח בכך, יהיה זה מהלך תקדימי במערכת הבנקאית.

נזכיר כי מנכ"לית לאומי לשעבר רקפת רוסק עמינח, הצליחה להכניס בהסכם הקיבוצי שעליו הספיקה לחתום לפני פרישתה, סעיף המאפשר גיוס 450 עובדים ללא קביעות וללא מנגנון טייס אוטומאטי וזאת במטרה לאפשר גיוס עובדים טכנולוגיים בשכר גבוה.

מבנק הפועלים נמסר בתגובה: "מנכ"ל בנק הפועלים מאמין במוסד הקביעות של הבנק ומשכך, מעולם לא דובר על ביטולו. כחלק מתהליכי ההתייעלות והפרישה מרצון אנו בוחנים גם היפרדות מצומצמת מעובדים ספציפיים בגין אי התאמה. צר לנו על ההדלפה המגמתית שכוונתה לפגוע באמון שבין השותפים למו"מ, ואנו לא ננהל את המו"מ באמצעות כלי התקשורת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

88 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

88.
79 צודק! כלקוח אני מעיד שהמצב קטסטרופאלי! מענה אחרי 6 שעות!!
בנקאים מסניף היעוץ הפיננסי מתפרצים בכעס בשיחות הטלפון. מוקד התמיכה באפלקציית שוק ההון מתחת לכל ביקורת. מרגישים את הסטרס הולך ומתעצם! המצב רע! ולידיעת הבנקים המתחרים, הבנק הגדול בישראל ב2021 עדיין מספק ללקוחותיו גם הגדולים נתוני מסחר באיחור של 15 דקות! ולא בזמן אמת. איך אפשר לסחור כך?? עונה היועץ "דיברנו אין ספור פעמים עם המנהלים אין ולא יהיה LEVEL 2" לא פלא שהברוקרים הפרטיים צומחים! שוקל את צעדיי.
לקוח גדול  |  14.02.21
87.
הדרך המקובלת כיום ליצור רווחים במבנה כושל ושכר מנהלים מרקיע שחקים !
הכי קל, בואו נוריד את עלויות השכר לעובדים, נזרוק את היקרים שלפני שנים היו זולים והתייקרו, נסגור ונצמצם סניפים כי הלקוחות בלאו הכי שבויים ולא יעזבו את סיר הבשר שאנחנו כביכול מספקים להם, לקוחות שאינם בעלי עסקים ו/או עשירים נייקר עמלות ומה לא, כי הם לא יצביעו ברגלים והציבור הישראלי, יש מצב שישמח שאנחנו פוגעים בפקידים ששנים יצא להם שם של המרוויחנים השכירים והכי קל לתחזק את השנאה והקנאה אליהם. מבחינתי ביטול הקביעות, חייב להיות נלווה לכך שבמאזן שנתי בלי רווח של 33% על ההון העצמי של הבנק, המנכ"ל מגורש במיידי ללא מענקי פרישה, שיחסוך ממשכורת הענקים שלו ! שיסגרו את תכניות התיגמול לעובדי הפועלים, זה זמן טוב להחליף בנק, כי מי יודע איך ינהגו עובדים מתוסכלים ופגועים עם כספנו אנו.
יובל  |  18.11.19
86.
מאופס
המנכל הזה הולך להרוס את הבנק כמו שהרס את פריזמה????? מינה כעת כל מיני אנשים מוזרים שבחלקם ידועים כמי שהם או אביהם ( אוברקוביץ) התעללו בעובדים במקומות עבודה כאלה ואחרים -( חברת החשמל למשל )... חבר'ה . תהנו לכם עם המנכל החדש שלכם ... ימים יגידו אם זכיתם או שקיבלתם עונש מעודד ערן היו"ר. חבורה של אפסים !!!!
אפס  |  17.11.19
84.
בקושי סוגר את החודש
אדוני המנכל לפני שתקץץ בעובדים שבקושי סוגרים את החודש ...( ממליץ לבנק לפרסם את שכר עובדי הסניפים) שקורסים תחת העומס והדרישות הלא הגיוניות מצד ההנהלה ...והפעליות היומיית והשעתיות ועוד מעט כל שניה תהיה פעילות ..תסתסכל סביבך כמה מרוויח הבנק על עבדותנו הקשה ומה העובדים האלה מקבלים ? ..אתם דורשים תוצאות תוצאות שגורמים לעובדים שחיקה נפשית ופיזית בלי תוצאה לעובד שמרוויח 7 או 8 לאורך 10 שנים ...ובוקשי סוגר את החודש ...תציעו פרישה מרצון וכמו שאני מכיר הרבה ישמחו להפטר ממצב העבדות שאנחנו בו
עובד הבנק  |  17.11.19
לכל התגובות