אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנהלת אגד הגיעה להסכמות עם העובדים וסכסוך העבודה בוטל צילום: נמרוד גליקמן

הנהלת אגד הגיעה להסכמות עם העובדים וסכסוך העבודה בוטל

בית הדין האזורי לעבודה בירושלים נתן תוקף להסכמות אליהן הגיעו חברת אגד והעובדים בנוגע לאופן חישוב הפרמיות של הנהגים. בעקבות זאת בוטלו השיבושים שתוכננו בנסיעות האוטובוסים של אגד בירושלים וסביבותיה הבוקר

09.12.2019, 09:53 | בילי פרנקל
בית הדין האזורי לעבודה בירושלים נתן לפנות בוקר תוקף להסכמות אליהן הגיעו חברת אגד והעובדים בנוגע לאופן חישוב הפרמיות של הנהגים. בעקבות זאת בוטלה כוונת ההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה כולל בחברה, וכן בוטלו השיבושים שתוכננו בנסיעות האוטובוסים של אגד בירושלים וסביבותיה הבוקר.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול הודיעה ההסתדרות כי בכוונה להכריז על סכסוך עבודה דחוף בחברה, בטענה לפגיעה בשכר הנהגים בשל שינוי באופן חישוב הפרמיות והודיעו כי הנהגים בירושלים וסביבותיה ישתתפו באסיפות הסברה, שיביאו לשיבושים בנסיעות החברה באזור.

אוטובוס של אגד, צילום: נמרוד גליקמן אוטובוס של אגד | צילום: נמרוד גליקמן אוטובוס של אגד, צילום: נמרוד גליקמן

בהנהלת החברה מסרו אתמול כי הם נדהמו מההודעה, שכן השינוי בפרמיות התקבל בהסכמת ההסתדרות באפריל אשתקד, במסגרת הסכם קיבוצי חדש שנחתם לעובדים.

על פי ההסכם בין אגד לעובדים, תיערך בדיקה אינדיבידואלית לכל עובד שיבקש זאת ובה ייבחן כיצד חושבו תגמולי שכר העידוד החדש בהסכם, קיום הסברה לכל העובדים לגבי צורת חישוב השכר החדשה, ובחינה של השינויים שבוצעו בשכר העובדים.

כמו כן סוכם כי לנהגים תינתן אפשרות לבחור מחדש את סידור העבודה שלהם, וכי לנהגים שספגו פגיעה של למעלה מ-1,000 שקל בתגמולים לעומת חודש ספטמבר האחרון, בהתייחס לאותה כמות שעות, תינתן מקדמה במידה שיבקשו בתוך 14 יום, והיא תוחזר בתוך 6 תשלומים חודשיים שווים או במספר תשלומים נמוך יותר, כאשר החל מה-1 בפברואר היא תנוכה מהשכר. בנוסף נדרשו הצדדים לדווח על 4 מועדים שקבעו כדי לבחון את יישום השיטה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות