אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנביט גייסה עוד 26.4 מיליון שקל - בהנפקת מניות צילומים: טל שחר, יח"צ

קנביט גייסה עוד 26.4 מיליון שקל - בהנפקת מניות

מחיר המניה בהנפקה עמד על 8.5 שקלים, דיסקאונט של 2.6% על המחיר בסגירה בבורסה היום

01.01.2020, 20:52 | צלי גרינברג

חברת הקנאביס הרפואי הציבורית קנביט, הנסחרת בבורסה בתל אביב, השלימה הערב (ד') בהצלחה הנפקה של כ-9.7% ממניותיה במסגרת מכרז ציבורי תמורת כ-26.4 מיליון שקל. את ההנפקה הובילה ברק קפיטל חיתום.

קראו עוד בכלכליסט

ההנפקה זכתה לביקושי יתר, והחברה הוסיפה 1,134 יחידות מניות למכירה על 30 אלף היחידות שתיכננה להנפיק. מחיר המניה בהנפקה עמד על 8.5 שקלים, דיסקאונט של 2.6% על המחיר בסגירה בבורסה היום, ושל כ-5.6% על המחירה עם פרסום תשקיף ההנפקה שלשום.

ההנפקה משלימה סדרת גיוסי הון שערכה קנביט בשבועיים האחרונים להשלמת עיסקת תיקון עולם, אותה רכשה תמורת 23.5 מיליון דולר. החברה גם נדרשה להגדיל את קופת המזומנים לטובת השלמת הקמת המפעל של תיקון עולם בנצרת עילית, הגדלת חוות הגידול שלה בכפר יהושע ובנאות הכיכר, ופירעון ההלוואות למלווים שאפשרו את ההקצאות הפרטיות.

צחי כהן, ברק רוזן, צילומים: טל שחר, יח"צ צחי כהן, ברק רוזן | צילומים: טל שחר, יח"צ צחי כהן, ברק רוזן, צילומים: טל שחר, יח"צ

סכום הגיוסים של קנביט בשבועיים האחרונים מסתכם בכ-70 מיליון שקל, כאשר הגיוס הערב מצטרף לכ-22 מיליון שקל שגויסו מבעלי המניות והדירקטוריון של החברה לפני כשבוע, ל-1.8 מיליון הדולרים שגויסו מחברת הפארמה הגרמנית Fette pharma, ולכ-15 מיליון שקל שגוייסו מהפניקס ובית ההשקעות מור.

החברה דיווחה אתמול (ג'), כי השלימה את עסקת תיקון עולם ושילמה את מלוא התשלום הנדרש לבעלים של הפעילות הנרכשת הכוללת את מתקן הריבוי והגידול של תיקון עולם בכפר יהושע, הממוקם על שטח של 20 דונם ובעל פוטנציאל גידול חקלאי של עד 9 טונות בשנה; מפעל לייצור קנאביס רפואי באזור התעשייה ציפורית שבנצרת עלית; קליניקה, בית מרקחת ומשרדים ברחוב השל"ה 9 בתל אביב, ונקודות הפצה במרכז תל אביב ובבית החולים זיו בצפת. בנוסף, העיסקה כוללת פעילויות של תיקון עולם בצרפת ובפולין.

מאז נכנסה קבוצת המשקיעים בהובלת ברק רוזן להשקעה בחברה במרץ 2019 החברה גייסה כ-135 מיליון שקל, כולל ההנפקה האחרונה.

תגיות