אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פגיעה קשה בכנף - לופטהנזה רשמה הפסד של 2.1 מיליארד יורו צילום: Thirty Thousand

פגיעה קשה בכנף - לופטהנזה רשמה הפסד של 2.1 מיליארד יורו

משבר הקורונה פצע את קבוצת התעופה הגרמנית ברבעון הראשון של 2020, והמניה צנחה ביותר מ-42% מתחילת השנה; אתמול פורסם כי תמורת חילוץ ממשלתי בסך 9 מיליארד יורו, תוותר חברת התעופה על 24 משבצות המראה ונחיתה בשדות התעופה של פרנקפורט ומינכן וכן על שימוש בחלק מכלי הטיס שלה, לטובת חברות מתחרות

03.06.2020, 09:18 | שירות כלכליסט

לופטהנזה רשמה הפסד נקי של 2.1 מיליארד יורו (2.35 מיליארד דולר) ברבעון הראשון של 2020. זאת, בהשוואה להפסד נקי קטן בהרבה של 342 מיליון יורו ברבעון הראשון של 2019. משבר הקורונה פגע קשות בחברות התעופה ברחבי העולם, כשלופטהנזה ביניהן. מניית החברה צנחה ביותר מ-42% מתחילת השנה.

קראו עוד בכלכליסט

לופטהנזה הסכימה אתמול לתנאים של הסכם החילוץ שאליו הגיעו בשבוע שעבר האיחוד האירופי וגרמניה. כחלק מהעסקה תוותר חברת התעופה על 24 משבצות המראה ונחיתה בשדות התעופה של פרנקפורט ומינכן וכן על שימוש בחלק מכלי הטיס שלה, לטובת חברות מתחרות.

מטוס חברת לופטהנזה, צילום: בלומברג מטוס חברת לופטהנזה | צילום: בלומברג מטוס חברת לופטהנזה, צילום: בלומברג

קבוצת לופטהנזה, שכוללת את בריסל, אוסטריאן וסוויס איירליינס, הפסידה בסביבות מיליון יורו בכל שעה מאז שמגפת הקורונה היכתה באירופה לראשונה, עם השבתה של 90% מצי המטוסים שלה ואיסורי טיסה ברחבי אירופה שעדיין בתוקף.

לפי תוכנית ההצלה, בהיקף של 9 מיליארד יורו, ממשלת גרמניה תשתלט על 20% ממניות לופטהנזה ותהפוך לבעלת המניות הגדולה בחברה. העסקה תצטרך לקבל אישור באסיפה הכללית של הקבוצה שתתקיים ב-25 ביוני.

מנכ"ל לופטהנזה קרסטן שפור אמר כי "יחד עם ממשלת גרמניה, היעד שלנו חייב להיות לשמור על העמדה המובילה שלנו בענף התובלה האווירי העולמי". שפור הודה ללקוחות לופטהנזה, לעובדים ולבעלי המניות.

תגיות