אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המבטחת הגדולה ביפן בדרך להשקיע 77 מיליון שקל בעסקי הביטוח של משפחת שנידמן

המבטחת הגדולה ביפן בדרך להשקיע 77 מיליון שקל בעסקי הביטוח של משפחת שנידמן

ענקית הביטוח מיסו סאמיטו נסחרת בטוקיו לפי שווי של 16 מיליארד דולר; מקיימת מו"מ עם משפחת שנידמן לרכישת 4% ממניות החברה הבת של צור שמיר - 'ביטוח ישיר השקעות פיננסיות', לפי שווי של 1.93 מיליארד שקל, ועשויה להגיע בהמשך להחזקה של 20%; החברה הבת מחזיקה בביטוח ישיר, אדגר נדל"ן ומימון ישיר

04.11.2020, 11:10 | עירית אבישר

חברת הביטוח היפנית מיסו סאמיטו במו"מ להשקעה בביטוח ישיר השקעות פיננסיות - חברת האחזקות של צור שמיר שבשליטת משפחת שנידמן. צור דיווחה הבוקר על המו"מ למכירת 4% ממניותיה תמורת 77 מיליון שקל, המשקפים ל'ביטוח ישיר השקעות פיננסיות' שווי של 1.93 מיליארד שקל.

קראו עוד בכלכליסט

עוד נכתב כי במסגרת המו"מ תינתן אופציה לחברת הביטוח היפנית להגדיל אחזקותיה עד ל-20% מחברת האחזקות באמצעות מכירת מניות נוספת של צור או באמצעות הנפקה. על רקע ההודעה על המו"מ מזנקת צור ב-7% בבורסה.

מוקי שניידמן, מבעלי צור שמיר מוקי שניידמן, מבעלי צור שמיר מוקי שניידמן, מבעלי צור שמיר

העסקה מתייחסת לרכישת מניות בחברת ביטוח ישיר השקעות פיננסיות (דיפי). מדובר בחברה שנמחקה מהבורסה לפני כשנה והיא מוחזקת היום ב-92% ע"י צור שמיר, ושאר המניות בידי לאומי פרטנרס. החברה מחזיקה ב-49% ממניות איי.די.איי הציבורית (ביטוח ישיר), המנוהלת ע"י קובי הבר.

בנוסף, החברה מחזיקה בכ-44% מאדגר הפועלת בתחום הנדל"ן המניב ובבעלותה נכסים בשווי כולל של למעלה מ-4 מיליארד שקל, וכ-70% מחברת האשראי החוץ בנקאי מימון ישיר, אשר הונפקה לאחרונה בבורסה.

מיסו סאמיטו (Mitsui Sumitomo) היא חברת הביטוח הגדולה ביפן הנסחרת לפי שווי של 16 מיליארד דולר, וניתן להעריך כי הסיבה המרכזית לכניסתה להשקעה היא פוטנציאל הסינרגיה עם חברת הביטוח של הקבוצה.

ואכן מוקדם יותר השבוע כבר הודיעה ביטוח ישיר על הקמת מעבדת חדשנות משותפת עם חברת הביטוח היפנית לפיתוח סטארטאפים בתחום הפינטק בהשקעה של 10 מיליון שקל.

מוקי שנידמן, מנכ"ל החברה ומבעלי השליטה מסר: "אני מקווה ומאמין כי העסקה תושלם ותהווה כר פורה לשיתוף פעולה עתידי. העסקה תעשה בשווי גבוה וזאת חרף התקופה המאתגרת ואי הוודאות הכלכלית השוררת בעולם בכלל וישראל בפרט והיא מהווה עבורנו עדות מוחשית לערך המשמעותי הטמון בקבוצת צור שמיר אשר מקבל כיום ביטוי חלקי בלבד".

תגיות