אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אס.אר אקורד השלימה הנפקת אג"ח ראשונה - גייסה 190 מיליון שקל

אס.אר אקורד השלימה הנפקת אג"ח ראשונה - גייסה 190 מיליון שקל

החלק הארי של הסכום, 160 מיליון שקל, גויס בשלב המוסדי, שבו השתתפו בין היתר בתי ההשקעות מור, ילין לפידות, אלטשולר שחם, וחברות הביטוח הראל ואיילון; הריבית המקסימאלית נקבעה על 3.24%

17.11.2020, 19:24 | נעמי צורף

על רקע הקשיים אליהם נקלעו חברות האשראי החוץ בנקאי בשל השלכות משבר הקורונה, חברת האשראי החוץ בנקאי אס.אר. אקורד השלימה אתמול (ב') גיוס אג"ח ראשון בבורסה (סדרה א') בהיקף של 190 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

החברה בחרה לקבל הזמנות בסכום  של כ- 160 מיליון שקל בשלב המוסדי ועוד 30 מיליון שקל בשלב הציבורי, זאת בריבית מקסימלית של 3.24%. מניית החברה עלתה היום ב4%.

בתחילת השבוע פורסמה בכלכליסט "הערת ענף" למגזר האשראי החוץ־בנקאי שפרסמה חברת דירוג האשראי מידרוג בה עולה החשש בנוגע לעליית הסיכון בשל הקושי של החברות האלו לגבות חובות. לחברות האשראי החוץ־בנקאי יש כיום אג"ח בהיקף של 1.12 מיליארד שקל, מתוכם ייפרעו בשנה הקרובה 560 מיליון שקל.  מידרוג הביעה חשש ממצב שבו חברות האשראי החוץ בנקאי לא יצליחו לעמוד בפירעון האג"ח שלהן בצורה מלאה וחלקה.

עדי צים עדי צים עדי צים

למרות הסיכון בענף, איגרות החוב של אס.אר. אקורד שבשליטת עדי צים ובניהולו של רו"ח גיל הוכבוים, דורגו בדירוג A3 על ידי מידרוג והשתתפו בו מספר מכובד של גופים מוסדיים. בין אלה בתי ההשקעות מור, ילין לפידות, אלטשולר שחם, אי.בי.אי וחברות הביטוח הראל ואיילון.

על פי הערכות בשוק הסיבה להצלחת הגיוס למרות הסיכונים בענף קשורה גם לאופי התיק של אס.אר.אקורד שפחות חשוף ממתחרותיה לתעשיות שנפגעו ממשבר הקורונה וגם לאופי הבטוחות שלה שהן חזקות ויציבות ביחס לענף.

את הגיוס הובילו רוסאריו חיתום, אוריון חיתום ואמ. די. פרימיום וגיוס האג"ח בפועל אמורים להיות מושלמים בשבוע הבא.  

לצורך השוואה, ביולי האחרון גייסה חברת האשראי החוץ בנקאי פנינסולה אג"ח בהיקף של 90 מיליון שקל בריבית של כ- 4.3%. הגיוס ברבית גבוהה יותר ביחס לאס.אר. אקורד נובע גם מתקופת הגיוס בה השוק חשש יותר מתחום האשראי החוץ בנקאי וכן בהיקף העסקה הקטן יותר.  

אס.אר.אקורד סיימה את הרבעון השלישי לשנת 2020 עם רווח של 17.2 מיליון שקל, עליה של 9.5% לעומת הרבעון המקביל ב2019. זהו הרווח הרבעוני הגדול ביותר שרשמה החברה מאז הקמתה.

עדי צים, בעל השליטה בחברה מסר: "זוהי הצלחה אדירה מבחינתנו. הביקושים הגבוהים בהיקף של כ-300 מיליון שקל שהתקבלו במכרז המוסדי מדגישים את ההצלחה והאמון הגבוה שהמשקיעים רוכשים לחברה ולפעילותה. אנו מודים לכלל המשקיעים שבחרו בנו, וביחד נמשיך להוביל את השוק ולהצעיד את החברה להישגים נוספים בעתיד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות