אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משה בר סימן טוב מצטרף להנהלת בונוס ביוגרופ משה בר סימן טוב

בלעדי

משה בר סימן טוב מצטרף להנהלת בונוס ביוגרופ

מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר ימונה לחבר במועצת היועצים העסקיים לחברה שמפתחת, בין היתר, טיפול לחולי קורונה קשים. שווי החברה הוכפל פי 3 מתחילת השנה

03.10.2021, 07:09 | גולן חזני

משה בר סימן טוב, מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, מצטרף להנהלת חברת הביומד בונוס ביוגרופ, כך נודע ל"כלכליסט". בר סימן טוב כיהן כמנכ"ל משרד הבריאות בעת שפרצה מגיפת הקורונה, פרש בחודש מאי 2020 ומאז התברג במספר תפקידים במגזר העסקי, ביניהם ניתן למנות את תפקידו כדירקטור בחברת האנרגיה הירוקה נופר אנרג'י. כמו כן, בר סימן טוב מונה לדירקטור בחברת UpHealth האמריקאית, שנסחרת בבורסת ניו יורק לפי שווי של כ־360 מיליון דולר ועוסקת בתחומי הבריאות הדיגיטלית, הטלא־רפואה ומתן פתרונות אינטגרציה לשירותי בריאות שונים.


קראו עוד בכלכליסט:


בונוס ביוגרופ הישראלית, שמנוהלת על ידי שי מרצקי, היא חברת הביומד הראשונה שאליה מצטרף בר סימן טוב, והפעילות שלה כיום קשורה בצורה משמעותית לקורונה. החברה החיפאית, שנסחרת בבורסת ת"א לפי שווי של 1.66 מיליארד שקל לאחר שמנייתה עלתה בכמעט 200% השנה, מתמחה בהנדסת רקמות ורפואה תאית. 

העלייה החדה במנייתה התרחשה על רקע שני מוצרים שפיתחה. האחד הוא שתלי עצם חיים והשני הוא מוצר לטיפול בקורונה. המוצר הראשון, שהניסוי בו אמור להסתיים בשלוש השנים הקרובות, אמור לספק פתרון וחלופה לכריתת עצמות. הפתרון של החברה הוא גידול עצם מתאי החולה עצמו, מחוץ לגוף, והשתלת האיבר בגוף החולה לאחר מכן, מה שמייתר הליכי ניתוח קשים ומורכבים. המוצר נמצא בשלב השני של הניסויים הקליניים, והוא מנוסה על גפיים, גולגולת ולסת. 


משה בר סימן טוב. "לבונוס ביוגרופ פוטנציאל להיות שחקן מרכזי בשוק הגלובלי", צילום מסך: לע"מ משה בר סימן טוב. "לבונוס ביוגרופ פוטנציאל להיות שחקן מרכזי בשוק הגלובלי" | צילום מסך: לע"מ משה בר סימן טוב. "לבונוס ביוגרופ פוטנציאל להיות שחקן מרכזי בשוק הגלובלי", צילום מסך: לע"מ


המוצר השני הוא תרופה בשם מיזנקיור (MesenCure) שמיועדת לטיפול במצוקה נשימתית מסכנת חיים, בין היתר כזו שנגרמת כתוצאה ממחלת הקורונה. עד היום טופלו בתרופה 20 חולים בבית החולים רמב"ם. התוצאות העדכניות מהניסוי האחרון שנערך בתרופה העלו כי השימוש בתרופה מפחית בצורה מובהקת ומהירה את שטח הדלקת המפושטת בריאות, משיעור של 55% משטח הריאות לפני הטיפול ל־15% בלבד, וזאת בתוך חמישה ימים. שלושה שבועות לאחר התחלת השימוש בתרופה שיעור השטח ירד ל־1% בלבד. כך עלה מצילומי חזה של חולים קשים שטופלו בתרופה. 

לפני חודש הודיע משרד הבריאות כי הוא מאשר לבונוס ביוגרופ להפיץ את מיזנקיור לכל המרכזים הרפואיים בישראל במסגרת השלב השני של הניסוי הקליני. לפני שבועיים הודיעה החברה שהיא נערכת להגדלת כושר היצור של התרופה, ובמסגרת זו שכרה בניין בשטח של 2,000 מ"ר לצורך הקמת מעבדות מתקדמות, וזאת במטרה להרחיב את פס הייצור של התרופה. 

בונוס ביוגרופ בונה על הכישורים של בר סימן טוב בתחום ניהול הבריאות וניהול קשרים מסחריים בינ"ל, וכן בסיוע גיבוש אסטרטגיית חדירה לשוק הגלובלי, וזאת בהסתמך על הרזומה שלו שבו נכללים גם תפקידים כמו הציר הכלכלי בשגרירות ישראל בארה"ב וסגן הממונה על התקציבים באוצר.

במועצה היועצים העסקיים של בונוס ביוגרופ מכהנים גם אור בן־שושן, שותף מנהל בקרן הגישור הדרומית (SIBF) ומלקולם הונליין, סגן יו"ר ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים בארה"ב. 

בר סימן טוב מסר כי "בונוס ביוגרופ מציגה עומק טכנולוגי וחדשנות ייחודית בתחומי הרפואה התאית והנדסת הרקמות. החברה הציגה פתרונות ייחודיים ופורצי דרך. הטיפול שלה מציל חולי קורונה קשים ממוות. יש לחברה פטנטים יחודיים ופוטנציאל עצום להפוך לשחקן מרכזי ומשפיע בזירת הביוטק העולמית".  


תגיות