אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וירג'ין גלקטיק קיבלה אור ירוק להטיס תיירים לחלל ריצ'רד ברנסון מציג את החללית וירג'ין גלקטיק ה חללית Spaceship Two של וירג'ין אטלנטיק | EPA

וירג'ין גלקטיק קיבלה אור ירוק להטיס תיירים לחלל

חברת החלל של ריצ'רד ברנסון, המתחרה בבלו אוריג'ין של ג'ף בזוס, הודיעה כי טיסת הניסוי שערכה ב-22 במאי עברה בהצלחה; הטיסה המסחרית הראשונה צפויה בהמשך השנה

25.06.2021, 17:01 | חדשות חוץ


חברת וירג'ין אטלנטיק הודיעה היום כי קיבלה מרשות התעופה הפדרלית בארה"ב (FAA) אישור רגולטורי להטיס לקוחות לחלל. המניה מזנקת ב-16% בבורסה בניו יורק.


קראו עוד בכלכליסט:


לפי הודעת חברת האירוספייס ותיירות החלל של המיליארדר ריצ'רד ברנסון, ה-FAA עדכנה את הרישיון המסחרי שלה, כך שלראשונה הוא מאפשר להפעיל קו טיסות מסחרי לחלל. הטיסה הראשונה צפויה בהמשך השנה.

במקביל הודיעה וירג'ין כי הביצועים בטיסת הניסוי שלה ב-22 במאי, היו "טובים בכל היעדים".


החללית Spaceship Two של וירג החללית Spaceship Two של וירג'ין אטלנטיק | EPA החללית Spaceship Two של וירג


וירג'ין מתמודדת עם תחרות מצד תוכנית החלל בלו אוריג'ין של מייסד אמזון ג'ף בזוס, שמכרה לאחרונה מקום בטיסה שלה למסלול סביב כדור הארץ תמורת 28 מיליון דולר. 

וירג'ין הודיעה כי טיסת הניסוי שלה ב-22 במאי הראתה שהמייצבים האופקיים ובקרת הטיסה הראו ביצועים "חזקים", ושבקרת תא הנוסעים עמדה בציפיות. הטיסה הזאת נשאה שלושה ניסויים מפיקי רווח של תוכנית Flight Opportunities של נאס"א. לחברה נותרו שלוש טיסות ניסוי מתוכננות. 

מניית וירג'ין עלתה ב-69.7% מאז תחילת השנה, נכון ליום חמישי, לעומת עלייה של 13.6% במדד S&P 500. 


תגיות