אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט עלתה בכ-7% ביולי - החודש הטוב ביותר של דאו ו-S&P בשנה האחרונה צילום: בלומברג

וול סטריט עלתה בכ-7% ביולי - החודש הטוב ביותר של דאו ו-S&P בשנה האחרונה

היום המדדים נסחרו בתנודתיות ובסיום הדאו איבד 0.01%, נאסד"ק עלה ב-0.13% ו-S&P הוסיף 0.01% על רקע הפתעה לטובה באמון הצרכנים והייצור בשיקגו שפיצתה על אכזבה מהאטה בצמיחה האמריקאית. טבע הוסיפה היום 3.5% לאחר שפירסמה השבוע דו"חות ונחשפה לאיום לקופקסון

30.07.2010, 23:08 | סוכנויות הידיעות

המסחר בוול סטריט ננעל היום במגמה מעורבת כאשר דאו ו-S&P סגרו סביב קו המשווה ואילו נאסד"ק עלה מעט, לאחר ששלושתם דישדשו במהלך היום בין ירידות לעליות, בצל אכזבה מקצב הצמיחה מצד אחד ועל רקע הפתעה לטובה מפעילות הייצור בשיקגו ואמון הצרכנים מצד אחר. בסיכום חודשי, דאו עלה ב-7.1% והשניים האחרים טיפסו ב-6.9% כל אחד; זהו החודש הטוב ביותר של הדאו ו-S&P בשנה האחרונה ונאסד"ק הפגין את הביצועים הגבוהים ביותר מאז מרץ.

בסיכום שבועי, דאו עלה ב-0.4%, S&P איבד 0.1% ונאסד"ק נחלש ב-0.7%.

הסחורות עלו היום, האג"ח הממשלתיות הורידו תשואה והדולר הוסיף 0.2% מול היורו ל-1.3 דולר ליורו. בסיכום חודשי נראה שהחשש מהאטה בצמיחה התפוגג והמשקיעים עברו ביולי מזהב, שאיבד 5%, לנחושת שקפצה ב-12%.

כלכלת ארצות הברית איבדה תנופה והתוצר האמריקאי עלה ברבעון השני ב-2.4% בקצב שנתי, נמוך מהתחזיות. בוול סטריט ממשיכים להמתין גם לדו"חות הכספיים לרבעון השני כאשר עד כה פירסמו מרבית החברות את דו"חותיהן. 

דאו ג'ונס S&P 500 נאסד"ק

נשיא בנק הפדרל ריזרב בסנט לואיס, ג'יימס בולארד, אמר שהבנק המרכזי יצטרך לחדש את רכישות האג"ח הממשלתיות אם הכלכלה תאט והמחירים ירדו, במקום לשמור על ההתחייבות להותיר את הריבית קרובה לאפס. "ארה"ב קרובה היום יותר מאי פעם להשלכות בסגנון יפני", אמר בולארד, שהזהיר מפני האפשרות לדפלציה במחקר שהתפרסם אתמול. "תגובת מדיניות טובה יותר לזעזוע שלילי היא להרחיב את תוכנית ההקלה הכמותית באמצעות רכישת אג"ח ממשלתיות".

באירופה נרשמו ירידות שערים (למעט גרמניה) על רקע נתוני אינפלציה שהייתה המהירה ביותר בשנה וחצי האחרונות ושיא של 12 באחוזי האבטלה. גם באסיה נרשמו היום ירידות שערים על רקע נתונים מאכזבים ביפן.

מאקרו

בשעה 15:30 (שעון ישראל) התפרסמו נתוני התוצר האמריקאי לרבעון השני של השנה. התוצר עלה ב-2.4% בקצב שנתי, נמוך מהערכות שיגיע לקצב שנתי של 2.5%. נתוני הרבעון הראשון הראשוניים עמדו על 3.2% כאשר בקריאה השנייה ירדו לקצב שנתי של 3% ובקריאה השלישית לקצב שנתי של 2.7%.

ב-16:45 (שעון ישראל) דווח, כי מדד מנהלי הרכש של שיקגו ליולי עלה ביותר מהצפוי: המדד הסתכם ב-62.3 נקודות לעומת הערכות ל-56 נקודות ובהמשך ל-59.1 נקודות בחודש הקודם. מעבר ל-50 נקודות המשמעות היא ציפייה להתרחבות.

ב-16:55 (שעון ישראל) פורסם סנטימנט הצרכנים של אוניברסיטת מישגן לחודש יולי, שעלה אף הוא ביותר מהצפוי: המדד הסתכם ב-67.8 נקודות לעומת צפי ל-67 נקודות ובהמשך ל-66.5 נקודות בפעם הקודמת.

מניות במרכז

אורמת טכנולוגיות הודיעה היום שהחברה הבת שלה אורמת נבאדה הסמיכה את חברת ביטוח החיים ג'ון הנקוק להבטיח את הבנייה ואת תנאי ההלוואה במסגרת בקשת הערבות של משרד האנרגיה האמריקאי של עד 350 מיליון דולר לשלושה פרויקטים גיאותרמיים המוקמים בנבאדה. שלושת הפרויקטים הם מק'גינס הילס, ג'רזי ואלי וטוסקארורה, ולכל אחד מהם הסכם רכישת חשמל של 20 שנה עם חברת החשמל של נבאדה.

חברת וולט דיסני מכרה את אולפני מירמקס תמורת יותר מ-660 מיליון דולר לפילמיארד הולדינגס לאחר חודשי דיונים בין ענקית המדיה לפונים שונים.

בדיקת "כלכליסט" העלתה כי מתוך 60 חברות שהונפקו בוול סטריט - רק 12 הניבו תשואה חיובית למשקיעים. בין המניות הבולטות שהניבו תשואה למשקיעים ניתן למצוא את נייס וצ'ק פוינט.

בבית ההשקעות אופנהיימר הורידו את המלצתם לאלווריון אחרי פירסום הדו"חות הכספיים לרבעון השני שהיו מאכזבים.

טבע עלתה היום ב-3.5% לאחר שירדה אתמול ב-2.6% בוול סטריט בהמשך למסחר התנודתי בשאר השבוע בשל האיום על תרופת הקופקסון והדו"חות הכספיים לרבעון השני.

סיטי סיכמה היום על תשלום של 75 מיליון דולר בהסכם פשרה עם ה-SEC בנוגע להאשמות כנגד החברה, לפיהן היא הסתירה חשיפה של 40 מיליארד דולר מהמשקיעים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות