אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנרגיה מתחדשת ומערכות מתקדמות: הנבחרת של אלומות לשנת 2016 צילום: גלעד קוולרציק

המלצות 2016

אנרגיה מתחדשת ומערכות מתקדמות: הנבחרת של אלומות לשנת 2016

אחרי שבית ההשקעות הצליח לפגוע בכל המניות והאג"חים שעליהן המליץ בפרויקט של השנה שעברה, הוא מחליט לשנות את כל תמהיל המניות - והולך על בטוח עם החברות הגדולות

20.12.2015, 22:01 | אמיר רוזנבאום

פרוייקט "המלצות 2015" של כלכליסט נמשך עם בית ההשקעות הקטן אלומות, לאחר תוצאה חיובית בשנה החולפת עם תשואה ממוצעת של 9% במניות ותשואה של 6.5% באג"ח - ההמלצה המוצלחת ביותר של מחלקת המחקר הייתה על אלוני חץ שעלתה ב-14% במהלך השנה, אחרי הגיעה אורמת שעלתה ב-11% וחברת מכשירי המדידה נובה אכזבה במקצת עם עלייה של רק 2%.

קראו עוד בכלכליסט

גם בבחירות האג"חים, כל ההמלצות של אלומות הניבו תשואה חיובית, איי.די.או ו' עלתה ב-12%, אלעזרא ג' ו-ואן תוכנה ג' הניבו תשואה של 7% כל אחת, אחריהן הגיעה ממן ב' שסיפקה לבית ההשקעות תשואה של 5%. בריטיש ג' סגרה את השנה בעלייה מינורית של 1% בלבד.

השנה, בוחרים בבית ההשקעות להמר על חברת נדל"ן, חברת טכנולוגיה, חברת אחזקות, חברת אנרגיה מתחדשת וחברה אשר פועלת בתחום חומרי הגלם לתעשיית המגבונים הלחים. בשוק האג"ח בית ההשקעות שם את הכסף בחברות הגדלות כמו: בזן, בזק, ריט1 וקבוצת כנפיים בעלת השליטה באל על.

מניות מומלצות לשנת 2016

אלביט מערכות, תשואה ב-2015: 44.4%+

למרות העליות החדות במחיר המניה אנו עדיין ממליצים על חשיפה לחברה אשר תהנה מהגידול הצפוי בתקציבי הביטחון בעולם בעקבות האירועים האחרונים באירופה. החברה משקיעה רבות במחקר ופיתוח (כפול מהמתחרות). השקעה זאת מניבה פירות בגידול עקבי של צבר ההזמנות (6.3 מיליארד דולר). החברה מחלקת דיבידנד שנתי ברמה של 30% מהרווח הנקי. (תשואה של 2%).

אלביט מערכות, צילום: אלביט אלביט מערכות | צילום: אלביט אלביט מערכות, צילום: אלביט

אנרג'יקס, תשואה ב-2015: 12%+ 

חברת האנרגיה המתחדשת של קונצרן אלוני חץ צפויה להציג השנה תוצאות משופרות בעקבות חיבורם של מתקניה לרשת אשר הואץ במהלך השנה הנוכחית וצפוי להמשיך גם בשנה הבאה. לחברה כושר ייצור של-45 מגה וואט בתחום הסולארי והיא מפתחת כושר ייצור נוסף גם בתחום הרוח. בנוסף בעקבות מכירה שביצעה מגדל ביטוח עלה שיעור אחזקות הציבור במניה לכ-71.8% והיא צפויה להיכלל במדד יתר 50 בעדכון המדדים הקרוב.

ספאנטק, תשואה ב-2015: 95%+

החברה פועלת בתחום חומרי הגלם לתעשיית המגבונים הלחים. 99% מהפעילות של החברה הינה בחו"ל, כאשר לאחרונה סיימה החברה הקמה של קו יצור נוסף באריזונה שאמור להגדיל את יכולת הייצור של החברה ב80%. ה- EBITDA של החברה גדל בשיעור של 37% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. מנוע הצמיחה של החברה נמצא בקו היצור החדש של החברה שיחל לפעול ב 2016.

תדיראן הולדינגס, תשואה ב-2015: 162%+

תדיראן היא חברה ותיקה אשר עוסקת בייבוא, ייצור ושיווק מערכות מיזוג אוויר לשוק הביתי, המסחרי והתעשייתי כאשר היא משלבת את התחום עם התייעלות אנרגטית. כמו כן, היא פעילה בתחום מוצרי חשמל לבנים תחת מותגים בבעלותה. בתשעת החודשים האחרונים החברה מציגה צמיחה דו ספרתית במכירותיה כאשר הרווח הנקי צומח בלמעלה מ-90% בתקופה זו. הצלחה זו נובעת בעיקר מהמיקוד העסקי ותהליכי התייעלות פנימית בה החברה נוקטת עם שילוב של ייצור מנועי צמיחה תוך דגש על חדשנות טכנולוגית. אנו רואים בתדיראן כחברת ערך אשר מפתחת מנועי צמיחה עם חזון טכנולוגי ומדיניות של חלוקת דיבידנד של עד 50% מהרווח הנקי.

אלוני חץ, תשואה ב-2015: 15%+

אלוני חץ היא חברת נדל"ן מניב בפיזור עולמי הפעילה בארה"ב, שוויץ, אנגליה ובישראל. בשנה האחרונה החברה משקיעה את מירב השקעותיה בארה"ב. בעקבות ההשקעות המוצלחות בארה"ב אנו חוזים גידול עתידי ברמת ההכנסות וה-FFO. סביבת הריבית הנמוכה, מינוף סביר, נכסים לא משועבדים בהיקף גבוה מאפשר לקבוצה גמישות פיננסית וניצול הזדמנויות נוספות בתחומה. ובתוספת הנהלה שהוכיחה את יכולתה בעבר ותשואת דיבידנד של 3% אנו רואים בחברה השקעה ראויה.

אג"ח מומלצות לשנת 2016

גלובל כנפיים ליסינג אג"ח ב' (דירוג A-, תשואה 5.4, מח"מ 4.06) צמוד דולר

החברה עוסקת ברכישת והחכרת מטוסים כאשר צי החברה כולל כ-15 מטוסים ובכוונתה להגדילו בשנים הקרובות לרמה של 18 מטוסים כאשר רמת המינוף המקסימלית שהחברה שואפת להגיע אליה היא ברמות של 17%-18% הון למאזן כדומה למתחרותיה בתעשייה. לחברה סדרת אג"ח שקלית וקצרה הנסחרת בתשואה נמוכה (נכון לתאריך 29/11/2015, אג"ח א' נסחר בתשואה 2.57, במח"מ 2.36) אנו צופים כי המרווח בין הסדרות יצטמצם ויביא לרווחי הון בסדרה ב' שזה עתה הונפקה.

ריט 1, דירוג AA- , מח"מ 5.9, תשואה 1.66% צמוד מדד

החברה הינה קרן ריט המשקיעה בנדל"ן מניב. לחברה נכסים מניבים עם סך של כ-368 אלף מ"ר בכ-97.8% תפוסה. שווי הנכסים מוערך בכ-3.2 מיליארד שקל. חלוקת הנכסים: 49% משרדים, 33% מסחר והיתרה תעשיה, בתי חולים סיעודיים וחניונים. החברה נהנית ממעמד פיננסי איתן הודות לאסטרטגיה שמרנית הנגזרת, בין היתר, ממגבלות רגולטוריות. בהיותה קרן ריט החברה מצליחה להציג תוצאות כספיות טובות והצליחה להעלות את ההון העצמי בכ-15% משנה שעברה תוך כדי הגדלת ה-FFO בכ-26%. הפיזור הרחב של הנכסים והשוכרים ואיתנותה הפיננסית של החברה מקטינים את הסיכון שבהשקעה באג"ח החברה.

בזק אג"ח 6, דירוג AA, מח"מ 4.65, תשואה 1.11% צמוד מדד

בזק, חברת התקשורת הישראלית המובילה, מספקת שירותי טלפון קווי, סלולר ואינטרנט. בזק נהנית ממעמד תחרותי גבוה כקבוצה המובילה בתחום הפעילות הקווית והסלולרית כתוצאה מתמהיל מגוון בתחומים אלה, פיזור הפעילות ורווחיות תפעולית גבוהה לאורך שנים. כל עוד אין התערבות רגולטורית, יישום השוק הסיטונאי נתקל בקשיים ונכון להיום אין פגיעה משמעותית בחברה אלא להיפך, בזק מוכרת לחברות האחרות (סלקום ופרטנר) שירותי טלפוניה ובכך ממתנת את הפגיעה הפוטנציאלית ממעבר הלקוחות לשוק הסיטונאי. במידה והרגולטור יתערב ייתכן ויתאפשר לבזק למכור חבילות טריפל ובכך לנטרל את הפגיעה. בהיותה חברת התקשורת המובילה בישראל, נהנית בזק ממעמד וממיצוב עסקי איתן אשר נתמך ביכולת ייצור תזרימי מזומנים משמעותיים ורווחיות תפעולית גבוהה אשר מקטינים את הסיכון שבהשקעה באג"ח החברה.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

ספנסר אג"ח א', דירוג A, מח"מ 4.3, תשואה 4.9% לא צמוד

החברה נחשבת לאחת השחקנים הגדולים בניו יורק בתחום הHUD (שכירות מפוקחת תחת משרד השיכון הפדראלי), לחברה מעל 2000 יחידות דיור להשכרה ו-77% מההכנסות שלה מגיעות ישירות ממשרד השיכון הפדראלי. לחברה כ-60% הון למאזן ולפי דוחות החברה אמורה לייצר השנה NOI של 20 מיליון דולר ביחס ל-12 מיליון דולר בשנה שעברה .

בז"ן אג"ח ד', דירוג BBB+, מח"מ 3.53, תשואה 3.65% לא צמוד

החברה הציגה דוח רבעוני מצוין שבו הרווח הנקי המנוטרל עבר את 300 מיליון דולר כתוצאה מרווח זה עלה ההון העצמי של החברה מ18% ל 24% ,בנוסף ההון החוזר של החברה השתפר מהון חוזר שלילי של 400 מיליון דולר להון חוזר שלילי של 16 מיליון דולר מתוך דוחות החברה עולה שמצבה הפיננסי של החברה הולך ומשתפר דבר שבא לידי ביטוי במרווח האג"ח, אם מחיר הנפט לא ישתנה אנו צפויים להמשיך לראות שיפור בחוסנה הפיננסי של בז"ן.

תיק השקעות מומלץ לשנת 2016:

מורכב מאפיק שקלי ואפיק צמוד באלוקציה של 60% שקלי ו-40% צמוד מדד, כאשר החלוקה תהיה 85% אג"חים ו-15% מניות.

כאשר באפיק השקלי מומלץ: 35% ממשלתי שקלי במח"מ בינוני של 3-4 שנים ו-25% שילוב של תל בונד שקלי ובחירה סלקטיבית של אג"חים בדירוגים שונים.

באפיק הצמוד מומלץ: 15% ממשלתי צמוד במח"מ בינוני של 3-4 שנים ו-25% שילוב של תל בונד 20 ובחירה סלקטיבית של אג"חים בדירוגים שונים.

בבחירה הסלקטיבית עדיפות לאג"חים עם בטחונות.

המרכיב המנייתי יכלול חשיפה של 50%-60% בישראל והשאר חלוקה בין ארה"ב ואירופה, כאשר החלוקה תהיה שווה בין השווקים.

התחזית לשנת 2016:

 

דולר: 6%+

יורו: 3%-

מעו"ף: 4%+

דאו ג'ונס: 2%+

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות