אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זוגלובק מפסיקה ייצור מאפים; 50 עובדים צפויים ללכת הביתה

זוגלובק מפסיקה ייצור מאפים; 50 עובדים צפויים ללכת הביתה

זוגלובק מפסיקה את הפעילות במפעל המאפים שלה בקיבוץ ברור חיל ליד שדרות. כל מוצרי המאפה, חוץ מפיצות, יופנו ליצרנים שונים וימשיכו תחת המותג זוגלובק. להערכת גורמים בחברה, גם קו הפיצות יסגר בהמשך

11.01.2017, 16:15 | נורית קדוש

הירידה במכירות הבשר מאלצת את זוגלובק להתייעל. זוגלובק מפסיקה את הפעילות במפעל המאפים שלה בקיבוץ ברור חיל ליד שדרות. כל מוצרי המאפה, חוץ מפיצות, יופנו ליצרנים שונים וימשיכו תחת המותג זוגלובק. 50 עובדים צפויים ללכת הביתה.

קראו עוד בכלכליסט

קו הפיצות צפוי בשלב זה להמשיך לפעול, אולם להערכת גורמים בחברה, גם הוא יסגר בהמשך. זאת נוכח חוסר הכדאיות בהפעלת קו אחד שעובד משמרת אחת ביום.

בשנה החולפת נפגעה זוגלובק בצורה חדה בעקבות נטישת צרכנים את תחום מוצרי הבשר המעובד ובראשו הנקניקים. בסיכום 2016 רשמה החברה ירידה של 16.5% במכירות (על פי נתוני סטורנקסט הבודקת את השוק הקמעונאי) ונתח השוק שלה ירד ל-1.1% בלבד משוק המזון. בחברה טוענים כי הירידה במכירות החברה בכלל השוק הסתכמה ב-8% בלבד.

על רקע זה, פנתה החברה לאתר אפיקי צמיחה חלופיים ובראשם - הפצה של מוצרי יצרנים אחרים כמו משקאות. 

 אלי זוגלובק, בעלי חברת זוגלובק, צילום: אלעד גרשגורן אלי זוגלובק, בעלי חברת זוגלובק | צילום: אלעד גרשגורן  אלי זוגלובק, בעלי חברת זוגלובק, צילום: אלעד גרשגורן

בנוסף, במהלך השנה החולפת התפטר פיני קמרי מתפקידו כמנכ"ל החברה ואחריו התפטרו אורית ולנט מיכאלי מנהלת השיווק וראובן יהושע שכיהן במשך 6 השנים האחרונות כסמנכ"ל חטיבת המכירות וההפצה.

לדברי גורם בחברה, ההחלטה לסגור את קווי הייצור של המאפים, תגרום כאמור לפיטורי עשרות עובדים שרובם מהעיר שדרות. "המהלך של סגירת ייצור המאפים צפוי להתקיים בחודש מרץ, אבל הנהלת החברה עדיין לא מוכנה לספר לעובדים מהם תנאי הפרישה שהיא מציעה כך שסביר שהם יהיו מינימליים", טוען גורם בחברה.

לדבריו, עובדי החברה משלמים דמי חבר להסתדרות הלאומית אבל בגלל שרוב פעילות החברה היא בצפון, אז גם הסניף שמטפל בסגירת המפעל נמצא בצפון ועד לרגע זה לא הגיע נציג של ההסתדרות למפעל.

מזוגלובק נמסר בתגובה: "בשנה האחרונה החברה נמצאת בתנופת התחדשות והתמקדות כדי לחזק את מקומה המוביל בשוק. החברה החליטה לצאת ממספר פעילויות ומצד שני, מפתחת ונכנסת לפעילויות חדשות במכירות והפצה. במסגרת תוכנית הפעולה נמכרה המשחטה ובימים אילו יצומצם יצור המאפים בברור חיל ויופעל מיקור חוץ של הקטגוריה שמהווה פוטנציאל לצמיחה. קו הפיצות בברור חיל ממשיך לעבוד. המהלך כולו נעשה תוך דיון פתוח עם ועד העובדים".

תגיות