אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת כלכליסט

כרמן לב: "המוצר שלנו משתלם לחברות ולעובד, שהופך כל כישלון להישג"

מנכ"לית Job&Chain הציגה בוועידת חוויית העובד בעידן החדש של "כלכליסט" ו- Nespresso את המוצר שזיכה אותה ואת חברותיה במקום הראשון בהאקתון בלוקצ'יין לשינוי חברתי

24.07.2018, 13:01 | ספי קרופסקי

כרמן לב, מייסדת משותפת ומנכ"לית חברת job&chain, הציגה היום (ג') בוועידת חווית העובד בעידן החדש של "כלכליסט" ו-Nespresso, את המוצר שזיכה אותה ואת חברותיה במקום הראשון בהאקתון בלוקצ'יין לשינוי חברתי.

קראו עוד בכלכליסט

לב וחברותיה, שבקרוב יתגייסו לצבא, פיתחו מוצר מבוסס בלוקצ'יין, שנועד להקל את תהליך גיוס העובדים עבור חברות רבות במשק וכן עבור המועמדים עצמם למשרות הללו. לב הסבירה כי הקבוצה ביקשה לפתור את הליכי גיוס העובדים המסורבלים והארוכים, הגוזלים משאבים רבים מהחברות.

"במודל הישן המועמד שולח קורות חיים, ואז קוראים לראיון ולאחר מכן למבחנים ואז שוכרים את שירותיו", סיפרה לב. "אבל על כל עובד שמתקבל יש 10 שלא מתקבלים שמוציאים עליהם כסף כל המבחנים שעשו עליהם הלכו לפח. נגיד שמועמד לתפקיד עושה 10 מבחנים ונופל באחרון, זה סימן שיש על מה לעבוד. למרות זאת, הוא חוזר לנקודת ההתחלה".

כרמן לב בוועידה, צילום: עמית שעל כרמן לב בוועידה | צילום: עמית שעל כרמן לב בוועידה, צילום: עמית שעל

לדבריה, "מה שאנחנו מציעים זה להכניס את כל המבחנים לדאטה-בייס שלנו שהוא מבוסס בלוקצ'יין. אנחנו מייצרים מערכת מבוזרת לחלוטין שיכולה לחסוך כסף. המרואיין בא לראיון עבודה ואנחנו מדרגים אותו ואת הציון שקיבל במבחנים דוגמת תכנות או חשיבה כמותית. אני יכולה לבקש מהדאטה-בייס תכונות מסוימות, למשל עובד עם סיווג ביטחוני 1 ועם ציון 70 פלוס במבחן מסוים. אני כותבת לו הצעת מחיר עם פירוט המשרה, ופה אפשר לעקוב אחר תהליך המשא ומתן שחוסך המון כסף וזמן והעסקה נסגרת. התהליך חוסך ומשתלם לכולם גם לחברות וגם לעובד, הוא הופך כל כישלון לסוג של הישג".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
זה לא יתפוס מהסיבה הפשוטה
שחברות לא יסתמכו על מבחנים שבוצעו בחברות אחרות ושאין לא יודעות מה טיב המבחן... בנוסף לא הבנתי למה טוב השימוש בבלוקציין, איך מונעים פריצת 51% במקרה הזה? צריך מאסה גבוהה של משתמשים כדי למנוע זאת... בכל אופן רעיון נחמד וכיף לראות יזמות מגיל כזה צעיר!
אלמוג  |  24.07.18