אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאמני קואופ לביהמ"ש: לאשר לציבור שימוש בתווי קנייה בהיקף 14 מיליון שקל צילום: עומר מסינגר

נאמני קואופ לביהמ"ש: לאשר לציבור שימוש בתווי קנייה בהיקף 14 מיליון שקל

בעקבות תרעומת קשה מצד לקוחות הרשת: הנאמנים מבקשים לאשר לה לכבד במהלך תקופת הקפאת ההליכים תווי קנייה שטרם מומשו

06.12.2018, 17:55 | ליטל דוברוביצקי

נאמני רשת קואופ הגישו עתה בקשה דחופה לבית המשפט המחוזי בירושלים במסגרתה ביקשו מבית המשפט לאשר לנאמנים לכבד תווי קנייה. הנאמנים, רו"ח חן ברדיצב וד"ר שלמה נס, מבקשים מבית המשפט לאשר כי הרשת רשאית לכבד, בסניפי הרשת הקמעונאית בלבד (42 סניפים), את תווי הקנייה שהונפקו על ידי החברה ואשר טרם מומשו על ידי ציבור הלקוחות המחזיק בהם.

קראו עוד בכלכליסט

הנאמנים מבקשים כי מימוש ייעשה אך ורק בחנויות הרשת הקמעונאית (ללא המרחב הכפרי), אשר בהן ניתן לממש את תווי הקנייה בהתאם לתנאים המפורטים על גבי התווים עצמם. הנאמנים מציינים כי ניתן יהיה לממש את התווים במלוא ערכם הנקוב אך עד לסכום השווה לשיעור של 20% משווי העסקה, כאשר את יתרת התשלום בגין אותה עסקה, יידרש הלקוח לבצע באמצעי תשלומים אחרים הקבילים בסניפי הרשת הקמעונאית (כך, למשל, ברכישה בסכום של 1000 שקל, ניתן יהיה לעשות שימוש לכל היותר בתווי קנייה בסך של 200 שקל).

קואופ בירושלים, צילום: עומר מסינגר קואופ בירושלים | צילום: עומר מסינגר קואופ בירושלים, צילום: עומר מסינגר

מימוש התווים בהתאם למבוקש ניתן יהיה לביצוע במהלך תקופת הקפאת ההליכים בלבד. עם תום תקופת הקפאת ההליכים (מכל סיבה שהיא) או במקרה בו תימכר פעילות החברה, כולה או חלקה, במהלך תקופת הקפאת ההליכים, יפקע ההסדר ובכל מקרה לא יחייב צד שלישי כלשהו אלא אם כן ייקבע אחרת בהסכם מכר עם רוכש עתידי.

עוד מצויין בבקשה, כי בהתאם לנתונים שנמסרו לנאמנים, מאז הוחל בשיווק תווי הקנייה, הנפיקה ומכרה החברה תווים בהיקף של מאות מליוני שקלים, כאשר נכון למועד זה נותרו בידי הציבור תווי קנייה בהיקף של כ-14 מיליון שקל בלבד. מאז מתן צו הקפאת ההליכים הפסיקה החברה, בהנחיית הנאמנים, לכבד את תווי הקנייה שהונפקו על ידה, אשר מוחזקים בידי הציבור. הפסקת כיבוד התווים גרמה לתרעומת קשה, יצרה הד תקשורתי שלילי והיא עלולה לגרום לציבור הלקוחות להדיר את רגליו מהרשת הקמעונאית.

הנאמנים מציינים, כי אחד הטעמים המרכזיים העומדים ביסוד תווי הקנייה הינו קידום מכירות והבאת לקוחות לרשת הקמעונאית. להערכת הנאמנים, ההפסד הנובע מאובדן לקוחות אלו ואמון הצרכנים עולה בהרבה, בהשוואה למשמעות הכספית של תווים אלו. את הנאמנים מייצגים עוה"ד יונתן גמרניק ושי גליקמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות