אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
5 מניות מומלצות ל-2011: הדס ארזים מאמינים שטמפו תוססת צילום: פאביאן קלדורף

5 מניות מומלצות ל-2011: הדס ארזים מאמינים שטמפו תוססת

אילו מניות כדאי להוסיף לתיק ההשקעות בשנה הבאה? כלכלני הדס ארזים מזמינים את המשקיעים להמריא עם עמוס 5 ולהיחשף להנפקה הצפויה של צים דרך החברה לישראל. פרויקט יומי

26.12.2010, 11:51 | כתבי כלכליסט

לקראת סוף השנה, ריכז אתר "כלכליסט" מניות מומלצות של בתי ההשקעות השונים לקראת שנת 2011. היום: ההמלצות של הדס ארזים.

לכתבות נוספות בפרויקט:

ההמלצות של כלל פיננסים

ההמלצות של מגדל שוקי הון

ההמלצות של תמיר פישמן 

ההמלצות של מחלקת המחקר בבנק הפועלים

ההמלצות של מיטב

ההמלצות של אקסלנס

 

טמפו תעשיות - ספק הבירה הגדול בישראל

חברת טמפו עוסקת באמצעות חברת הבת "טמפו משקאות" (החזקה של 60%) בייצור, יבוא ושיווק של משקאות קלים ואלכוהוליים. יש לה שת"פ עם הספק הגדול שלה - יצרן הבירה הייניקן הבינלאומי המחזיק ב-40% בטמפו משקאות. חברת הבת מציגה בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה גידול של כ-21% בהיקף המכירות תוך כדי שיפור בשולי הרווח. עיקר השיפור מתרכז במשקה האנרגיה XL אשר צמח בכ-36% באותה תקופה.

החברה מציגה פרופיל פיננסי איתן ומאזנה כמעט ונקי מהתחייבויות. עם מותגי בירה כגון גולדסטאר, מכבי והייניקן טמפו היא ספק הבירה הגדול בישראל. לאחר תהליך התייעלות שעברה היא מציגה בשנים האחרונות גידול עקבי ומתמשך בתוצאות הכספיות.

בשווי שוק של 248 מיליון שקל, מכפיל הרווח ב-12 החודשים האחרונים הוא כ-10 ותשואת הדיבידנד היא כ-3% בשנה. לאחרונה חתמה החברה על הסכם הפצה של מותגי אלכוהול כגון "וודקה אבסולוט" "וויסקי שיבס" ונראה כי הצמיחה בה תימשך אל תוך 2011. הבעיה היחידה היא בסחירות נמוכה - פועל יוצא של החזקות הציבור בסך של כ-10.5% בלבד. חשוב לציין: לא שתינו וודקה לפני שכתבנו את זה...

סלע נדל"ן - השקעה הדומה באופייה לאג"ח

סלע נדל"ן היא קרן השקעות בנדל"ן מניב מסחרי בישראל ("קרן ריט") הנהנית מהטבות מיסוי השמורות לקרנות נדל"ן בתנאי שהן מחלקות את רווחיהן כדיבידנד. סלע גייסה בנובמבר השנה כ-117 מיליון שקל בהנפקת מניות לאחר שבאוגוסט דחה בית המשפט הצעת השתלטות עוינת עליה מצד אספן נדל"ן במחיר הנמוך משמעותית מהונה העצמי.

מאז ההנפקה עלה שער המניה בכ-10% והמניה נכנסה למדד ת"א 120, אולם עדיין מכפיל ההון עומד על כ-0.9 בלבד.

מדובר בחברה יציבה וסולידית היודעת לייצר תשואה שנתית של כ-10% על ההון המושקע. סלע הינה מניה הדומה באופייה לאג"ח. רכישתה כיום בהנחה של 10% על ההון העצמי היא כדאית לאור הערכתנו כי החברה צפויה להיסחר לפחות במכפיל הון של 1.1.

חלל תקשורת - נדל"ן מניב לא מהעולם הזה

ספקית שירותי הלוויין חלל תקשורתהיא סוג של נדל"ן מניב בחלל המציע להשכרה מקטעי לוויין לחברות טלוויזיה רב ערוצית וספקי אינטרנט.

החברה מתכננת כניסה לשוק האפריקאי הצומח במהירות באמצעות מגה-לוויין בשם "עמוס 5". כדי להקדים אספקת שירות ללקוחות, עושה החברה שימוש בלוויין זמני וזאת עד לשיגורו של עמוס 5 ביוני 2011. באוגוסט השנה הודיעה החברה כי לרוע המזל הדלק בלוויין הזמני צפוי להיגמר מוקדם מהצפוי כך שהחברה תאלץ להפנות את לקוחותיה ללוויינים אחרים עד לשיגור בינוי 2011.

מאז רושמת המניה ירידות - ובצדק. יחד עם זאת אין בירידות אלה לשנות את הערכתנו כי בסופו של דבר שיגור מוצלח ובזמן של עמוס 5 יביא להצפת ערך משמעותית ביותר. שורה תחתונה: לנצל את הירידות במניה לאיסוף.

חברה לישראל - מחכים להנפקה של צים

מניית החברה לישראל תמיד הייתה מעין נגזרת של כיל או אפשרות לרכוש את כיל בדיסקאונט. אין זה סוד שכיל נהנית מסביבה עסקית חזקה במיוחד. כיל היא חלק מקרטל האשלג העולמי המווסת את הכמות והמחיר של האשלג ובנוסף נהנה מביקוש הולך וגדל פועל יוצא של הגידול בהיקף השימוש באתנול כתחליף לדלק ורמת ביקושים גבוהה המגיעה מסין הסובלת ממחסור בסחורות חקלאיות.

בגדול ההשקעה בחברה לישראל נראית לנו עדיפה במעט על כיל בשל התפתחויות חיוביות אצל צים. צים אשר הייתה אשתקד על סף "פשיטת רגל" גיבשה הסדר חוב ונהנית מאז מעלייה מתמשכת במחירי התובלה הימית, אגב מעבר מהפסד לרווח תפעולי. הסדר החוב מדבר על כוונת החברה להנפיק את מניותיה כחלק מהפיצוי הניתן לבעלי החוב. הנפקה של צים לפי שווי של 500 עד 700 מיליון דולר, תציף שווי נוסף למניית החברה לישראל.

גזית גלוב - ניצלה את משבר הנדל"ן להתרחבות

המודל העסקי של גזית גלוב הפגין עמידות בתקופת המשבר הגדול ונראה שהחברה אף יצאה ממנו מחוזקת. גזית גלוב ניצלה את הירידה במחירי הנדל"ן בעולם לצורך התרחבות וביצוע רכישות בהיקפים של למעלה מ-14 מיליארד שקל בשנים 2010-2008.

רק לאחרונה היא הנפיקה מניות בהיקף של כ-650 מיליון שקל ועוד 133 מיליון דולר אצל חברת הבת Equity One. הגיוסים הללו יאפשרו לה להמשיך ולהרחיב את מצבת הנכסים אגב ניצול הזדמנויות שהירידות בשווקי הנדל"ן מאפשרות כיום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות