אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אילים ממליצים לנצל את הירידות החדות והולכים על האג"ח של פישמן צילום: שאטרסטוק

המלצות 2015

אילים ממליצים לנצל את הירידות החדות והולכים על האג"ח של פישמן

פרויקט ההמלצות השנתי של כלכליסט נמשך עם 5 מניות ו-5 אג"ח של עם מצטרפת חדשה - חברת ניהול קרנות הנאמנות. מהו תיק ההקשעות המומלץ של אילים ומדוע להשקיע דווקא עכשיו בכלכלית?

17.12.2014, 11:46 | שי סלינס

הירידות החדות באגרות החוב של כלכלית ירושלים לא מפחידות את אילים קרנות נאמנות שממליצים להתחיל את 2015 עם האג"ח של פישמן, עם חשיפה לשוק המזון על ידי שופרסל ועם חברת מעברות. חברת אילים המנהלת 17 קרנות נאמנות משתתפת לראשונה בפרויקט ההמלצות השנתי של כלכליסט ומסמנת 5 מניות ו-5 אג"ח ל-2015.  

לחצו כאן להמצלות של בנק דיסקונט ל-2015

לחצו כאן להמצלות של הבנק הבינלאומי ל-2015

לחצו כאן להמצלות של אפסילון ל-2015

קראו עוד בכלכליסט

מניות

בזן. תשואה ב-2014 - 2%-

עוסקת בזיקוק נפט גולמי ומוצריו. הפעלת המתקן לייצור דלקים נקיים והתחברות למאגר הגז הטבעי "תמר", משפרים רבות את מרווח הזיקוק של החברה. תוצאות החברה מושפעות בצורה ניכרת ממרווחי הזיקוק בעולם שירדו לשפל היסטורי במחצית 2014, אך מאז זינקו ומחיר המניה זינק גם הוא בהתאם. לאחרונה מחיר המניה ירד שוב ומהווה הזדמנות קניה מחודשת לחברה שצפויה להערכתנו, להמשיך להראות שיפור בדוחות, כתוצאה מתהליכי ההתייעלות שפורטו והשיפור במרווח הזיקוק של החברה שעוד לא בא לידי ביטוי בצורה מלאה בדוחות החברה.

מגדלי הים התיכון. תשואה 2014 -  8%-

החברה מפעילה כיום חמישה בתי דיור מוגן בשיעורי תפוסה גבוהים מאוד, כאשר שניים נוספים צפויים להתאכלס בקרוב . לחברה מודל עסקי חזק, אשר יוצר לה תזרים מזומנים חיובי. התזרים הזה נובע מורכב מהרווח היזמי על בתים חדשים שהיא מקימה ומהתזרים השוטף, הנובע מפער התקבולים בעת תחלופת דיירים (בשל מרכיב החילוט בפיקדון אותו צריך הדייר להפקיד בכניסה וגם כתוצאה מהעלייה הריאלית של מחירי הדירות). לדעתנו, מחיר המניה היום לא משקף את הערך הכלכלי הנובע מהפעילות העתידית הצפויה והאכלוס הקרוב של הבתים החדשים.

 

שופרסל. תשואה 2014 - 8%-

שופרסל היא רשת הקמעונאית הגדולה בישראל, המפעילה כ-281 סניפים ברחבי הארץ. הפוטנציאל של החברה טמון במהלכי רה-ארגון אשר הושלמו לאחרונה. במסגרת מהלכים אלו, העבירה חברת הסופרמרקטים את רוב נכסי הנדל"ן שלה, שהיו רשומים בספרים לפי העלות ההיסטורית לחברת בת, בשם שופרסל נדל"ן. הנכסים שהועברו במסגרת המהלך יסווגו בדוחות של חברת הבת כנדל"ן מניב וישוערכו מידי רבעון לפי שווי שוק. בצד התפעולי, החברה החלה מהלך של צמצום שטחי מסחר מיותרים וצמצום כח האדם במטה. להערכתנו, פיצול חברת הנדל"ן צפוי להציף ערך בטווח הקרוב ואילו תהליכי ההתייעלות ישפרו את שיעורי הרווחיות מפעילות הקמעונאית בשנים הקרובות.

דמרי. תשואה 2014 - 29%

החברה עוסקת בייזום ובנייה של פרויקטים למגורים בישראל. דמרי נסחרת במדד יתר 50 בשווי שוק של 630 מיליון שקל וצפויה להכיר ברווחים משמעותיים, ברבעונים הקרובים, כתוצאה ממסירת מאות דירות לרוכשיהן. בנוסף, החברה מחזיקה בעתודות קרקע לאלפי יח"ד ברחבי הארץ, שרשומות בספרי החברה בערכים היסטוריים.

מעברות. תשואה ב-2014 - 5%

חברת מעברות, ידועה בייצור מזון התינוקות מטרנה, אך יש לה גם פעילויות נוספות כמו מזון לבע"ח ("בונזו" ו"לה-קט"), תוספי תזונה ("אלטמן") ועוד. בתחום תחליפי החלב, מטרנה, חולשת החברה על כ-55% מהשוק והיא נהנית ממיתוג מוביל בתחום. בסוף 2008, בעסקת ענק, מכר קיבוץ מעברות 51% ממטרנה לאסם-נסטלה. במסגרת ההסכם קיבל הקיבוץ אופצית put למימוש עד 2019, למכירת ההחזקה הנותרת לפי מחיר של כמעט מליארד שקל. מדובר במחיר נאה עבור החברה הנסחרת כיום ב-425 מיליון שקל.

מפעל מטרנה בקיבוץ מעברות , צילום: מאיר פרטוש מפעל מטרנה בקיבוץ מעברות | צילום: מאיר פרטוש מפעל מטרנה בקיבוץ מעברות , צילום: מאיר פרטוש

 

אג"ח

ירושלים הנפקות אג"ח ב'. תשואה - 2.1%

בשל עיוות בעקום הצמוד הנובע ממחסור של אג"ח ממשלתיות במח"מ קצר וראייתו קצרת הטווח של השוק בבחינת האינפלציה הצפויה בעתיד, ניתן למצוא סדרות אג"ח בנקאיות בתשואות מעניינות. אג"ח ב' של בנק ירושלים הינה סדרת אג"ח ברמת פקדון, רמת הביטחון הגבוהה ביותר ומדורגת +A. נסחרת היום במח"מ קצר של 1.2 ובתשואה ריאלית של 1.56%.

חלל תקשורת אג"ח יב'. צמוד, מח"מ 3 שנים, תשואה - 5.3%

החברה עוסקת בשיווק שירותי תקשורת לוויינית באמצעות לוויני "עמוס" שבבעלותה ונהנית מתזרים חיובי גבוה מפעילותה השוטפת עם צבר הזמנות של מעל 700 מיליון דולר. הסדרה לא מדורגת אך קיים שעבוד ראשון וקבוע על הלוויין עמוס 5 ושעבוד מדרגה שנייה על עמוס 2 ו-3.

לוויין התקשורת עמוס 5 של חלל לוויין התקשורת עמוס 5 של חלל לוויין התקשורת עמוס 5 של חלל

 

אלון רבוע כחול אג"ח ג'. תשואה - 5.6%

אלון רבוע כחול היא חברת אחזקות, המחזיקה ברשת מגה קמעונאות ובמניות השליטה ברבוע נדל"ן ובדור אלון. אג"ח ג' מדורגת בדירוג A3 והיא בעלת יחס סיכוי/סיכון מצוין. לחברה התחייבויות פיננסיות נטו (בנקים ואג"ח) של כ-1.1 מיליארד שקל ובצד הנכסים החברה מחזיקה ברשת הקמעונאות השנייה בגודלה בישראל עם מכירות של כ-6 מיליארד שקל בשנה ובמניות סחירות של רבוע נדל"ן ודור אלון בשווי של 1.5 מיליארד שקל.

כלכלית י-ם אג"ח יא'. תשואה - 14%

החברה הינה חברת אחזקות נדל"ן. בבעלותה נכסים מניבים והיא בעלת מניות השליטה במבני תעשיה ובמירלנד. אג"ח החברה מדורגות בדירוג A2. אגרות החוב של כלכלית ירושלים התממשו באופן משמעותי לאחרונה בשל הטלטלה בכלכלה הרוסית והקשר של כלכלית לרוסיה באמצעות מירלנד. מצבה הפיננסי של החברה מאתגר בשל התחייבויות של מיליארדי שקלים ופרעונות של מאות מיליוני שקלים בשנים הקרובות. אולם, בתשואות המתקרבות לרמה דו ספרתית, אנו סבורים כי תשואת אג"ח כלכלית י-ם מסדרה י"א מפצה על הסיכון שבהשקעה בה ושלחברה יש יכולת סבירה לממש נכסים ולעמוד בהתחייבויותיה.

אשדר אג"ח א'. תשואה - 2.8%

חברת אשדר מקבוצת אשטרום היא יזמית נדל"ן למגורים בישראל, אג"ח א' של אשדר מדורגות A3. אשדר היא חברה ותיקה בתחומה ופועלת במספר רב של פרויקטים ברחבי הארץ, לחברה הון עצמי של 430 מיליון שקל שצפוי לגדול בכ–100 מיליון שקל ברבעונים הקרובים. החברה מקפידה לשמור על יתרות גבוהות של מזומנים בקופתה ותשלומי האג"ח שלה פרוסים בצורה טובה על פני השנים הקרובות.

פיזור מומלץ של תיק ההשקעות

ממשלתי 40%, קונצרני 35%, מניות בארץ 15% ומניות בחו"ל 10%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות